Netradiční svatební dary

Svatební den se samozřejmě neobejde bez svatebních darů, které jsou mnohdy velmi stresující záležitostí. Oslovit a zaujmout manželský pár něčím novým, zajímavým je velmi těžké. Přinášíme vám tipy na originální a praktické dárky, které by mohly zaujmout.

Ke každé svatbě neodmyslitelně patří i svatební dary, které ne vždy bývají dle představ snoubenců. Naštěstí postupně mizejí zvyky, kdy jako svatební dar nesmělo chybět sklo. Dnešní nastávající novomanželé vstupují zpravidla do svazku manželského v plné domácí výzbroji. To je však nemilá zpráva pro svatebčany, jelikož se jim zužuje výběr toho správného svatebního daru. Místo zařizovacích předmětů, ke kterým zpravidla patří kuchyňská elektronika nastává období obdarování** netradičními dárky**, které mají různou formu.

Co darovat novomanželům?

Potvrzení účasti na svatbě vyžaduje samozřejmě** nákup vhodného a tematického svatebního daru**. Pokud jste pozváni nejen na svatební obřad, ale také na hostinu, očekává se, že na svatebním daru nebudete šetřit. Také se cení originalita a vkusnost dárku, neboť nablýskané příbory v koženém pouzdře dnes již žádné novomanžele neoslní. Je čas porozhlédnout se po nevšedních dárcích, které dokáží zaujmout.

Pokud nemáte dostatek fantazie nebo nevíte, co by si nastávající novomanželé mohli přát, nechejte se inspirovat našimi nápady. Dostatek inspirujících dárků ke svatbě naleznete také na internetu, kde je několik firem věnujících se originálnímu dárkovému provedení.

Hvězda jako netradiční svatební dar

Výjimečný svatební dar pro nastávající novomanžele, kteří budou mít svoji vlastní hvězdu. Vše potřebné k pojmenování hvězdy je zabaleno v krabici, která obsahuje veškeré dokumentace v anglickém jazyce s českým překladem.

Registraci jména hvězdy lze zrealizovat na internetu nebo v přiloženém formuláři. Jakmile registraci novomanželé provedenou obdrží cca do 10 dnů od centra Star Registry certifikát. Nové jméno hvězdy je poté zasláno do Britské knihovny, kde se nová data a informace editují. Po registraci na internetu obdrží obdarovaný certifikát se zvoleným názvem vesmírného tělesa.

Velmi vkusný a originální dárek pro novomanžele, kteří budou mít společnou hvězdu. Svoji šťastnou hvězdu mohou pojmenovat výjimečným slovem, nebo jejich jmény či složeninou jejich jmen. Hvězda je bude strážit po jejich společný život, ve kterém by se jim mělo velmi dařit.

Co obsahuje balíček s hvězdou

  • uvítací dopis
  • podrobné vysvětlení o funkci dárku
  • registrační formulář
  • informace o hvězdě
  • nástěnnou mapu
  • propisku
  • návod pro lokalizaci hvězdy na obloze

Cena za dárkový set vlastní hvězdy se pohybuje v rozmezí od 850 do 950 Kč.

Malba portrétu jako svatební dar

K dalším** svatebním darům**, které bychom mohli zařadit do škatulky originálních, patří malba portrétu.

Variant předání dárku máme hned několik. Jednou z možností je objednat profesionálního malíře přímo na svatební den. Ten se poté v rámci různých příležitostí věnuje malbě portrétu nevěsty i ženicha. Velmi originální a vkusný dárek, který nadchne nejen snoubence, ale také svatebčany, neboť podívaná pod tužku malíře je vždy velmi lákavá.

Jinou variantou je dárkový poukaz, který opravňuje návštěvu novomanželů do malířského studia. Zde si poté samotní novomanželé zvolí styl malby, prostředí popř. techniku.

Pokud chceme věnovat novomanželům skutečně věcný dar, můžeme je nechat zvěčnit na plátno již před samotnou svatbou. K tomu stačí jejich společná fotografie, díky které malíř provede jejich zvětšeninu na plátno.

Při objednání služeb malíře je nutné zadat styl kresby, zda se bude jednat o kresbu barevnou či černo-bílou, styl a techniku kresby. Doba zhotovení zpravidla trvá týden, záleží na každém studiu, tudíž je nutné před objednáním řádně číst obchodní podmínky.

Nejsnadnější možností je objednání portrétu přes internet, kde naleznete několik studií, jenž se tomuto věnují. Je více než žádoucí pročíst si recenze či požadovat nějaké ukázky prací. Nejlepší volbou je zadat práci konkrétnímu studiu na základě doporučení, kterých je však v tomuto směru velmi málo.

Cena za černo – bílý portrét se zpravidla pohybuje v rozmezí mezi 1000 – 1500 Kč, záleží na velikosti. Pokud si přejmeme portrét zvěčnit na plátno, počítejme s cenou cca 3 x vyšší.

Jukebox jako svatební dar

V případě, že jsou novomanželé vyznavači hudby a hudební scény, máte možnost jim darovat vlastní jukebox, který lze naplnit jejich oblíbenými písničkami.

Juxeboxy určené k soukromému užití nepředstavují obří „automat“, který je standardně k vidění v restauracích či klubech. Domácí verze jukeboxu disponuje moderním vzhledem, který je vhodný do každé domácnosti.

Cena za domácí jukebox se pohybuje zhruba okolo 5 000 Kč, záleží na značce, kapacitě paměti či designu.

Froté cukrovinky, dárek pro novomanžele

Bytové textilie (utěrky, osušky, ručníky, ubrusy či prostírání) patří k tradičním svatebním darů. Klasika je ovšem již nudná, a tak není divu, že výrobci bytových textilií přicházejí s originálním a dárkovým balením. Netradiční dárek, který nejen nadchne, ale i překvapí – to jsou froté cukrovinky, které je vhodné darovat nejen ženě, ale i muži. Tedy ideální tip na svatební dárek.

Ručníky, osušky, utěrky či žínky smotané do čokoládové rolády, ovocného poháru, kokosové rolády, pudinkového dezertu nebo pestrobarevných dortíků. V nabídce samozřejmě nechybí ani speciální dárkové sety, které obsahují bohaté kombinace froté cukrovinek.

Čokoládová nebo pivní masáž jako svatební dárek

oblíbeným svatebním dárkům v dnešní době patří nejrůznější druhy masáží. Typ masáže záleží na vkusu obdarovaného, tudíž je lepší darovat peněžní poukázku na masáž dle vlastního výběru než na konkrétní masáž.

Novomanželům zajisté udělá radost odborná relaxační nebo zdravotní masáž v příjemném masérském studiu. K oblíbeným dámským masážím patří masáž čokoládová, pánové naopak ocení masáž relaxační nebo zdravotní. Neutrálním typem masáže je masáž pivní, která může zahrnovat i pivní koupel.

Cena za masáže se liší, záleží na typu, thajská masáž nás vyjde přibližně na 500 Kč za 45 minut pro jednu osobu, čokoládová masáž je cca o 1 500 Kč dražší.

Luxusní večeře jako svatební dar

Dalším tipem na originální svatební dar je luxusní večeře, která může proběhnout na území ČR, ale i za hranicemi. Vybírat můžete v rámci několika nejprestižnějších restaurací, které se u nás nacházejí. Také firmy specializující se na adrenalinové a netradiční dárky tuto nabídku zahrnují.

V ceně může být započítána i doprava autem, popř. kombinovaná doprava s projížďkou na lodi.

Pokud chceme novomanželům přilepšit, můžeme jim zaplatit příjemnou a nezapomenutelnou večeři v cizině. Není potřeba se ihned poohlížet po exotických krajích, nádherné chvíle a příjemné okamžiky nabízejí i naši nejbližší sousedé.

Adrenalinový zážitek - svatební dobrodružství

Pokud novomanželé rádi riskují a stále chtějí poznávat něco nového, darujte jim takový dárek, který by si oni sami nikdy nedopřáli. Vybírat je opravdu z čeho, např. seskok padákem, výlet balónem, kurz potápění, bungee jumping, zorbing nebo víkendový kurz přežití ve volné přírodě.

K originálním dárkům také patří pobyt na farmě, který vyžaduje aktivní zapojení do všech zdejších činností. Ke každodenním povinnostem bude tedy patřit pastva ovcí, úklid stájí, sbírání vajec, krmení zvířectva či projížďka na koni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18045 (novesluzby.cz#21385)


Přidat komentář