Jak vybrat svatební šaty

Chystáte svatbu? Chcete, aby byl váš svatební den dokonalý? Chcete na svou svatbu vzpomínat po celý zbytek života jako na svůj nejkrásnější den? Mohou vám k tomu dopomoci i svatební šaty.

Svatební šaty sice nejsou to jediné, co dělá dokonalou svatbu a krásné vzpomínky, přesto si na nich dávají budoucí nevěsty hodně záležet. Vybírají je často i celé dlouhé týdny nebo i měsíce a pomáhají jim přitom kamarádky, maminky a někdy i budoucí manžel. Svatební šaty mohou být ušité na míru, nebo si můžete pořídit již hotový model.

Svatební punčochy a silonky

Navštivte eshop TopSilonky.cz a pořiďte si svatbení punčochy a silonky.

Nezbytnou součástí každého oblečení nevěsty jsou také svatebné podvazky.

Jak vybrat svatební šaty?

Pokud toužíte po svatebních šatech ušitých na míru, pak si zkuste sehnat co nejvíce katalogů svatebních šatů, samozřejmě můžete projít také internet. Inspiraci by vám mohly přinést i rodinné svatební fotografie. Vůbec nezáleží na tom, jak jsou časopisy, katalogy nebo fotografie staré – záleží pouze na tom, jak se vám budou svatební šaty líbit. Když si vyberte šaty, které jsou podle vás ty nejkrásnější, můžete si je vystříhat z časopisů nebo vytisknout z internetu a udělat si seznam vašich nej, ze kterého si pak vyberete. Pokud máte vlastní představu svých svatebních šatů a dokážete je nakreslit tak, aby přesně odpovídaly vaší představě, pak si klidně můžete navrhnout šaty vlastní.

Svatební šaty ušité na míru

Vybraný model si můžete zakoupit, ale pokud jde o nějaký starší model, který již není v prodeji, nebo je vyroben z drahých materiálů, takže jeho cena převyšuje vaše možnosti, pak si můžete nechat ušít šaty na zakázku. V případě drahých modelů můžete zvolit levnější materiály, takže budete mít tentýž model, avšak v nižší ceně. Ušít si svatební šaty na zakázku budete samozřejmě muset i tehdy, pokud budete chtít realizovat svůj vlastní návrh. Nezapomeňte však, že zakázku na šití svatebních šatů je nutné podat velmi dlouho dopředu, neboť zájem o šaty na míru bývá velký a pořadníky jsou stále plné. Obvykle by mělo stačit půl roku.

Nabídka svatebních salonů na internetu

Dříve musely vdavkuchtivé ženy oběhnout celé město, nebo projít všechny svatební salóny v okolí. Dnes jim tuto práci alespoň částečně ulehčí internet. Na internetu si můžete najít webové stránky těch nejbližších svatebních salónů, nebo pokud vám nevadí cestovat, tak klidně i svatebních salónů z celé země, popřípadě i ze zahraničí. Svatební šaty si tak budete moci vybírat v klidu domova. Ne všechny svatební salóny však mají na svých stránkách vyobrazeny nabízené modely a navíc výběr šatů po internetu stejně nezastoupí výběr šatů na vlastní kůži. Proto je dobré udělat si seznam šatů, které se vám na internetu nejvíce líbily a poté navštívit ty salóny, ve kterých dané šaty mají, popřípadě navštívit ještě ty salóny, které nemají webovou prezentaci svých modelů.

Návštěva svatebního salónu, půjčení a koupení svatebních šatů

V salónu si šaty vyzkoušíte, klidně si můžete vyzkoušet i několik modelů v jedné prodejně – to bývá u budoucích nevěst zcela běžné – a teprve pak si vyberete ty, které se vám nejvíce líbily. Ideální je vzít si na cestu po svatebních salónech i svou nejlepší kamarádku nebo kamarádky, o kterých víte, že vám s výběrem šatů budou schopny dobře a upřímně poradit. Dejte si však pozor na to, zda není nutné se v salónu předem objednat. V některých salónech vás přijmou kdykoliv, v jiných se však musíte objednat a na zkoušení budete mít pouze určitý vyhrazený čas – proto je nutné přijít přesně, aby čas, po který se vám budou asistentky věnovat, nebyl zkrácený. Ve většině svatebních salónů si můžete svatební šaty koupit, ale také pouze vypůjčit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18048 (novesluzby.cz#23061)


Přidat komentář