Drobnosti, které dělají svatbu svatbou

Svatební den vyžaduje detailní výzdobu, která spočívá v nejrůznějších drobnostech. K tradičním předmětům patří bublifuk, zvonečky, rýže, okvětní lístky nebo čokoládové penízky.

Svatební den se neobejde bez nejrozličnějších doplňků a dekorací, které zdobí svatební tabuli či provázejí svatební den od rána do večera. Bez svatebních doplňků neboli drobnosti si snad nedokáže představit svatbu žádná nevěsta, a tak není divu, že jsou nejrůznější maličkosti velmi vyhledávaným zbožím.

Svatební nezbytnosti, svatební doplňky

Svatební doplňky a drobnosti přispívají k celkové atmosféře svatebního dne a dodávají svatebnímu dni exkluzivní charakteristiku. Luxusní dekorační drobnosti zejména ocení ženy a děti, které také využijí možnost odnést si danou drobnost domů na památku.

Svatební bublifuk, rozdíl mezi klasickým a svatebním bublifukem

K velmi osvědčeným a hojně využívaným drobnostem patří bublifuk, který je příjemným svatebním zpestřením. Zpravidla se používá pro bublinovou stezku, kterou procházejí oba dva novomanželé.

Pokud se rozhodnete pro bublifuk, mějte na paměti, že za účelem použití ve svatební den, je nutné zakoupit bublifuk svatební, nikoli klasický. Svatební bublifuk je na rozdíl od toho klasického dražší, ale také výjimečný svým složením, neboť nezanechává skvrny na oblečení či svatebních textiliích.

Bublinky se foukají na novomanžele ve špalírů, kdy jsou alternativou rozhazující rýže. Vhodné jsou také jako příjemný doplněk při focení, fotky s bublinkami patří k jedněm z nejhezčích.

Svatební bublifuky se pokládají na svatební tabuli, ke jmenovce hosta. Mohou být doplněni jemnou dekorací, např. zlatým zvonečkem nebo prstýnkem.

Prstýnky do svatebních koláčků a na košíčky s výslužkou

K tradičním drobnostem patří pár snubních prstýnků, které jsou k sobě přivázány zlatou nitkou nebo saténovou, velmi úzkou, bílou mašličkou. Prstýnky jsou vyrobeny z lehkého, zpravidla zlatého hliníku a slouží jako dekorace na košíčky s výslužkou, které se rozdávají známým a příbuzným.

Alternativou prstýnku mohou být srdíčka, která je také zapotřebí mít vždy v páru. Jedno ze srdíček by mělo být větší, jelikož symbolizují muže a ženu. Srdíčka je nutné k sobě také připojit, tudíž je zapotřebí, aby srdíčka disponovala malou dírkou, kterou se provleče stužka nebo nitka. Stejně jako snubní prstýnky, tak i srdíčka jsou vyrobeny z lehkého hliníku, ve zlaté nebo stříbrné barvě.

Pytlíčky s rýží na svatbu

Klasickým svatebním symbolem je** posypání novomanželů bílou rýží**, která by jim měla zaručit dlouhodobé štěstí. Rýžový deštík patří k tradičním zvyklostem, které se provádějí v momentě, kdy novomanželé procházejí tzv. špalírem.

Rýžové pytlíčky jsou však mnohdy velmi často opomíjeny, a tak bývá častým scénářem „žebračení“ u toho, kdo rýži má. V ulepených dlaních schováváme hrstičku rýže a čekáme, až novomanžele vyjdou ven. Tomu můžeme předejít právě díky speciálním rýžovým pytlíčkům, ze kterých v pravý okamžik vyjmeme „neulepenou“ rýži.

Po vyházení rýže si mohou hosté pytlíčky nechat a upotřebit je na různé předměty. Svoje uplatnění si naleznou v každé domácnosti, tudíž vynaložené peníze nepřijdou nazmar.

Okvětní lístky na svatbu

Nádherné** okvětní lístky** jsou ozdobou nejedné svatební tabule, nebo cestičky, po které kráčí nevěsta ke svému vyvolenému. Okvětní lístky mohou také sloužit k výzdobě sálu nebo k házení na novomanžele ve špalíru.

Okvětní lístky lze zakoupit sušené, zpravidla se jedná o okvětní lístky růže. Nabídka zahrnuje okvětní lístky jednobarevné nebo okvětní lístky disponující několika barvami. Barevný výběr záleží na vkusu novomanželů nebo na snoubení s interiérem, ve kterém se bude odehrávat svatební hostina.

Okvětní lístky „živé“ se zpravidla používají k pohazování družičkou před a za nevěstou. Jsou vhodné také k pohazování na novomanžele ve špalíru.

Okvětní lístky, jak sušené, tak i živé je možno zakoupit ve specializovaných květinářstvích, nebo si je můžeme zhotovit. Pokud máme zahrádku s růžemi, můžeme již rok dopředu na jejich nahromadění pracovat.

Okvětní lístky by měly schnout na sluníčku, avšak ne na přímém slunci, neboť by nám mohly chytit nádech zažloutlosti. Po řádném usušení je vložíme do plátěného sáčku nebo plastové, keramické či skleněné dózy, ve které nám vydrží až do svatebního dne. Omylem je uskladnění okvětních lístků v igelitovém sáčku, neboť zde mohou navlhnout či chytit plíseň.

Svatební penízky jako dekorace svatební tabule

Svatební penízky jsou tak trochu již nezbytností, na každé svatbě se s nimi počítá a zejména děti se na ně těší. Ovšem musejí být čokoládové. Zlatavé penízky slouží jako dekorace svatební tabule, hosté si je po svatebním dni, odnášejí domů pro štěstí, děti je konzumují přímo na místě.

Svatební čokoládky ke svatební tabuli

Alternativou svatebních čokoládových penízků mohou být miniaturní čokolády. Zabaleny mohou být do originálního papíru, na kterém budou uvedena jména novomanželů a datum svatby. Design obalu je možné vybírat z pestré nabídky, tudíž jména novomanželů mohou být nahrazeny klasickými svatebními motivy (holubička, postavičky ženicha a nevěsty, srdíčka) nebo jednobarevným obalem.

Čokoládička je umístěna na svatební tabuli, zpravidla vedle jmenovky hosta, kterému poté zůstává čokoláda jako dáreček a poděkování za účast na svatební hostině.

Svatební mýdélka, mýdla ve tvaru srdce

Velkým hitem jsou svatební mýdélka, v tematických svatebních tvarech. Klasickou je mýdélko ve tvaru srdíčka, holubičky nebo postavičky ženicha či nevěsty.

Svatební mýdélko je nádherným doplňkem svatebního stolu a také hosty, zejména zástupkyně ženského pohlaví, jejich přítomnost velmi potěší.

Svatební památník pro hosty

Svatební památníček se nese v podobném duchu, jako památník klasický. Jeho design je však preciznější, zdobený zpravidla saténem a nejrůznějšími přízdobami se svatební tematikou.

Svatební památníček by se měl nechat kolovat mezi hosty – svatebčany, kteří do něho mohou napsat něco na památku. Obvykle se do něho vepisují různé verše, přání, citáty nebo poděkování za pozvání na svatební hostinu.

Svatební zvoneček pro štěstí

Svatební zvonečky zpravidla používají hosté – svatebčané, které jimi zvoní novomanželům pro štěstí ve špalíru.

Svatební zvonečky mohou být i příjemným zpestřením svatební tabule, kdy se zpravidla postaví před novomanželé. Pokud chcete do svatební dekorace více investovat, můžete je použít jako stojany pod svatební jmenovku. Zvonečky poté zůstávají svatebčanům na památku.

V případě, že pořizujete zvonečky za účelem dárečku pro své hosty, můžete je nechat obohatit o vaše jména (tedy jména novomanželů) a datum svatebního dne.

Zvonečky se zvoní novomanželům pro štěstí, na některých svatebních místech jsou alternativou pohazování rýže či okvětních lístků.

Svatební kapesníček pro ženicha

Nevěsta by ve svůj svatební den neměla opomenout svatební kapesníček, který později předá ženichovi. Kapesníček symbolizuje předání posledního dárku svému milému za svobodného stavu.

Dle tradice by měla nevěsta na kapesníček vyšít svůj monogram, dnes se však monogramy nechají na požádání vyrobit. Kapesníček by měl být v bílé, popř. v krémové barvě, zdobený krajkou. ** **

Svatební polštářek na snubní prstýnky

Nerezový tácek na snubní prstýnky není z estetického hlediska zrovna tou nejvhodnější variantou. Exkluzivním dojmem bude působit saténový polštářek, na kterém se budou snubní prstýnky dobře vyjímat.

V nabídce jsou různé typy svatebních polštářků, vybírat můžeme z široké nabídky barev a dekoračních přízdob.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18043 (novesluzby.cz#21048)


Diskuze a zkušenosti

vlasta | 13.08.2010 15:09
zakoupení svatební dekorace Zajímá mně kde je možné zakoupit svatební prstýnky ze zlatého hliníku jako dekoraci ke koláčům a jaká je cena za kus. Taky polštářek pod svatební prstýnky a za jakou cenu. Děkuji. Vlasta

Žanet | 19.08.2010 15:47
polštářky Svatební polštářek pod prstýnky můžete zakoupit v eshopu, který je uvedený výše v článku.


Přidat komentář