Výtvarné kurzy

Ráda by jste podnikla něco se svojí dcerou, ale nejste zrovna sportovní typ? Co zkusit přihlásit Vás obě na nějaký výtvarný kurz? Kromě společně trávených chvil zažijete spoustu zábavy, relaxu a ještě se naučíte něco nového.

Výtvarné kurzy, nabídka výtvarných kurzů Vsetín

Někdo má talent na zpěv, jiný rád maluje či hraje na hudební nástroj, třetí je zručný. Talent se skrývá v každém z nás, jen ho musíme nalézt ve svém nitru. Znám několik lidí, kteří se dlouho nemohli takzvaně najít. Paní Petra vystudovala ekonomii, kde se dala na podnikání v textilu a nakonec vlastní kosmetický salon, který vybudovala právě proto, že dokázala nejen úžasně ostříhat a upravit každou ženu v okolí, ale hlavně proto, že ji to baví a naplňuje.

Další příběh je o paní Michaele. Ta zase vystudovala stavební průmyslovku, ale u prkna dlouho nevydržela. Postupně si s manželem pořizovali jednoho, druhého, třetího psího miláčka, až jich mají chovy ve dvou rasách. Paní nejen psy miluje, ale také rozjela prosperující psí salon, kde nejen pejsky upravuje, ale prodává také veškeré zboží čtyřnohým mazlíčkům určené.

Výtvarné kurzy Vsetín

Hledáte odborníka přes výtvarné kurzy? Bydlíte-li na Vsetínsku, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde působí spoustu odborníků,*** ***kteří nabízejí například **kurz šitých kuliček, valentýnského tvoření, korálkového tvoření, motanic až po tvoření stromečků štěstí a twist art - jarních dekorací.

V čem vynikáte?

Možná odpovíte, že nic takového neumíte, ale už jste to zkusila? Je samozřejmě možné, že ne všichni mají z hůry dáno, tak zase vynikáte v jiných oblastech. Například jste skvělá kuchařka nebo nemáte konkurenci v zahradničení.

Druhy výtvarných kurzů Vsetín

 • Kreslení
 • Malba
 • Enkaustika
 • Tvůrčí psaní
 • Vitráže
 • Sochařství
 • Grafologie
 • Keramika
 • Drátování
 • Šperkování
 • Plstění
 • Aranžování a vazba květin
 • Dekorace bytů a interiérů
 • Střihová a kosmetická úprava psů
 • 3D vizualizace v programu Sweet Home 3D a Sketch Up
 • Fotografický kurz
 • Kurz Rasta copánků
 • Kurz výroby košíků
 • Malovaní na hedvábí
 • Ubrousková technika
 • Malování na sklo
 • Pletení z pedigu
 • Ketlování
 • Vyrábění z Twist Artu
 • Malování na textil...atd.

Výtvarný kurz enkaustiky Vsetín

Je** stará malířská technika** helénisticko-egyptského původu a to technika lepení voskem. Podstatou je malba pigmenty za tepla, které se pojí voskem, na nahřátou podložku se vše nanáší teplé. Podložky mohou být jak dřevěné, ale i kovové stačí pouze naklížit 4% roztokem klihu, popřípadě je ještě opatřit křídovým podkladem.

Při malbě se zahřáté pigmenty vmíchají do roztaveného vosku, pak se barevná hmota pokládá na vyhřívanou paletu a vyhřívanou špachtlí se maluje na zahřátou podložku - při vhodné teplotě lze malovat i štětcem. Jak jsme říkali na začátku, hlavním pojidlem je bělený včelí vosk tající při 65˚C, takovou teplotu musí mít pro samotnou malbu.

Pro ztvrdnutí je možno přidat malé množství damary nebo světlé kalafuny. Vedle vosku používáme pro utření barev také benzín, a to v poměru 1:10. Některé pigmenty se musí dlouho míchat, skoro až do vychladnutí. Barevná vosková pasta se může také místo benzínu ředit terpentýnem, prchajícím méně rychle, v tomto případě můžeme používat pro malbu malířský štětec

Takto lze impregnovat také mramor nebo sádru, je to vedle malby druhá možnost využití techniky. Užití enkaustiky má své výhody i nevýhody. Její velkou výhodou je odolnost proti vlhkosti a stáří. Naopak nevýhodou je relativně malá schopnost vzdorovat teplu, nemožnost lazurování a nebezpečí povrchového leda by jste hotový obraz umístili do ránu pod sklo, to však již není to pravé ořechové.

Kurz drátování Vsetín

Na takovém kurzu se naučíte jak** odrátovat hrneček**, jak si vybrat správný tvar a jaký vhodný vzor použít. Hrneček po vlastnoručním odrátkování můžete pak denně používat a kochat se tak vlastní prací. Naučíte se tvarovat a využívat měkký drát. Drátuje se z klasického měděného drátku. Techniku mohou využívat i začátečníci. V ceně kurzu bývá i veškerý materiál, zapůjčení pomůcek a hlavně hrneček.

Výtvarný kurz ubrouskové techniky Vsetín

Ubrousková technika neboli decoupage je způsob ozdobování předmětů pomocí motivů vystřižených z papírových ubrousků, lepených pomocí lepidla určeného speciálně pro tuto techniku. Vybraný předmět – květináč, tácek, kámen, sklo....natřete akrylovou barvou, nejlépe světlou a necháte zaschnout. Mezitím si z připraveného trojvrstvého ubrousku vystřihnete nebo vytrháte Vámi vybraný motiv a pak sloupnete jen jeho vrchní potištěnou vrstvu.

Tu pak položíte na předmět a štětcem ho zlehka přetřete na povrchu lepidlem. Vše necháte úplně zaschnout a na závěr ho pro větší odolnost můžete přelakovat bezbarvým, vodou ředitelným lakem, který se dá rovnou použít i místo drahého speciálního lepidla. Ubrousková technika je ruční tvorba a můžete ji vytvořit unikátní obrázky na zeď i stojací nebo zkrášlit třeba krabičky na dárky a udělat tak někomu blízkému radost.

Kurz šperkování, korálkování Vsetín

Korálkování je radost jako každá ruční práce, je za Vámi velmi brzo vidět výsledek práce. Když se u něj sejde více lidí, je to ještě navíc zábava. Zajímá Vás, jak si vytvořit originální doplněk? Viděla jste nějaký výrobek a nevíte, jak na něj? Jste úplný začátečník a toužíte hlouběji proniknout do tajů technik korálkování? Nebo se chcete naučit vytvořit krásný dárek jen tak pro radost? Potřebujete s něčím poradit, nebo jen chcete přijít pobavit s ostatními a nesedět s rukama v klíně? Vyberte si práci s obyčejnými kamínky nebo kurs pro zlatnické práce.

Základy zlatnických technik

 • Kromě použití obvyklých nástrojů jako jsou kleštičky, nůžky na plech, brusné papíry aj. vyzkoušíte práci se zlatnickým nářadím, které není laikovi běžně dostupné.
 • Na kurzu Vás zasvětí do tajů vrtání, řezání, letování, pilování a další opracování kovů - práce se zlatnickou pilkou, zlatnickou vrtačkou, plynovou pistolí, zlatnickou leštičkou a bruskou.
 • Vyzkoušíte i tvarování kovů - práce s jamkovnicí - ankou a tlouky, práce se zlatnickou válcnou.
 • Naučíte se zasazovat kameny - mohou to být prsteny, náušnice, náramky, náhrdelníky, přívěšky či brože.

Výroba vitráží tiffany technikou Vsetín

Technika se vyznačuje jemností a precizností vypracování, což dává možnost detailní vyobrazení námětu. Naučíte se pracovat se sklem ve smyslu - řezáním, broušením, olepením všech dílků skla z návrhu měděnou páskou a následně spojení dílů letováním cínovou pájkou.

Tím je konečné dílo samonosné a není nutné jej vsazovat do rámu. Můžete si připravit zasklení nějakého okenního rámu, ale i stínidla pro lampy a jiné 3D objekty, dokonce si můžete touto technikou vyrobit třeba šperky. K výrobě vitráží a objektů touto technikou se používají různé druhy skel, kategrální - propouštějící světlo, poloopálová - částečně propouštějící světlo, opálová - nepropouští světlo. Krása vitráží nejlépe vynikne, když skrze ní prostupuje světlo.

Proč navštívit výtvarný kurz ve Vsetíně

Jak jsme se zmínili již v úvodu, důvodem může být společná aktivita s dcerou. Pokud stále ještě máte pocit, že chodit do některého uměleckého kurzu je pro Vás nevhodné, zkuste si představit tu atmosféru. Nejen, že si ověříte svoji zručnost, ale také při tom budete nuceni relaxovat, bavit se a jistě dojde i na smích a veselí. Ne vždy se samozřejmě výtvor povede, ale i tak dostanete alespoň šanci poznat nové lidi a podívat se na svět zase z jiného úhlu. Vždyť život je tak krátký.

...a stejně mi to nedá – co když nakonec Vaše ruce budou přeci jen šikovné? Co když si uděláte radost tímto zjištěním? A dokonce co když následně budete moci rozdávat dárky vlastnoručně vyrobené? Řekněte sami – nestojí tohle všechno za pokus?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18111 (novesluzby.cz#22270)


Přidat komentář