Vánoční osvětlení na stromeček - domov

Jaké osvětlení máte vybráno pro letošní vánoce? Že Vám již ten starý světelný řetěz dosloužil? Koupíte si náhradní svíčky a zkusíte jej zprovoznit a nebo dáte na neše rady?

Světelné dekorace na stromeček

Mezi klasické vánoční dekorace můžeme již zařadit také světelné prvky. Získali jsme tím vánoce zářivé, veselé a živější. Rozzářit domov nám pomáhají jak světelné ozdoby na stromeček, tak elektrické ozdoby pro zbytek domova. Vzpomínejte jak to bylo poslední vánoce, nepraskla Vám někde jedna dvě žárovky? Nefungoval adaptér nebo nevyskytla se jiná závada? Raději by jste měli světelné řetězy, girlandy a ostatní elektrické dekorace zkontrolovat, abyste se tak vyhnuli nepříjemnému překvapení o štědrém dni. Nebo si můžete zakoupit úsporné LED osvětlení a máte po starostech s praskajícími žárovkami.

Svíticí květiny - Vánoce

Dekorace vytvořené z umělých květin a LED světelných zdrojů jsou velmi efektní a poslouží jako dekorace tak zajímavé svítidlo, nebo dekorační osvětlení s LED. Svíticí umělé květiny s LED jsou jako živé a dokonalé v detailu. Kromě toho, že se jedná o přirozenou a krásnou dekoraci pro Vaše bydlení, mají umělé květiny také pozitivní vliv květin na člověka a přitom Vám nikdy neuvadnou.

Světelný závěs na Vánoce

Světelný závěs je konstruován jako nosný kabel z něhož visí další kabely stejné délky osazeny světelnými zdroji. Používá se především pro lemování oken, teras, stěn, garnýží balkónů apod. Vyrábí se mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Velmi efektní světelná dekorace zvláště pokud chcete osvítit co největší plochu. Nádherně takovým závěsem oddělíte jídelnu od obývacího pokoje, je to sice dražší investice, ale výsledný efekt je zářivý a opravdu velice efektní.

Vánoční LED sněžení

Hit letošních vánoc v podobě LED sněžení. Jedná se o vánoční světelnou dekoraci v podobě svíticích trubic s LED světly které jakoby stékají směrem dolů a vyvolávají tak pocit kapání, sněžení. Toto vánoční osvětlení lze napojovat za sebe a vytvářet tak rozsáhlé vánoční výzdoby. Existuje několik typů LED sněžení s různými délkami trubic a efektů.

Světelný krápník - Vánoční dekorace

Rampouchy jsou velice oblíbené především jako vánoční osvětlení. Osvětlení je konstruováno jako nosný kabel z něhož visí další kabely různé délky osazené světelnými zdroji. Používá se především pro lemování oken, dveří, garnýží a stěn. Vyrábí se mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu.

Světelný řetěz na vánoční stromeček

Vánoční světelný řetěz je nejčastěji používaný typ vnitřního vánočního osvětlení. Je konstruován jako nosný kabel na němž jsou umístěny světelné zdroje. Je vhodný k dekoraci vánočního stromku, oken, dveří, garnýží, stěn, balkónů apod. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji a barvami nosného kabelu. Tento světelný řetěz je klasickou součástí vánoční výzdoby stromečku. Moderní Led řetězy se dají napojovat, prodlužovat a šetří energii.

Vánoční svíticí ozdoby

Exklusivní edicí vánočních ozdob se letos staly ručně foukané a malované skleněné ozdoby, které jsou oživené nenápadnými LED diodami. Výsledný efekt Vás ohromí. Například je to skleněné srdce designérky Lin Utzon. Srdce jsou vyráběna ve velikostech 10 cm a 13 cm. Tato vánoční ozdoba, bude-li darovaná z opravdové lásky se stane dárkem, na který obdarovaný nikdy nezapomene.

Délka vánočního světelného řetězu

Aby Váš stromeček nebyl příliš přeplácaný nebo naopak chudý na světélka, podívejte senásledující typy

 • na 1,5 až 3 m stromeček – doporučují odborníci 20 – 40 m světelného řetězu
 • na 4 až 6 m strom – doporučují odborníci 60 – 80 m světelného řetězu
 • na 6 až 8 m strom – doporučují odborníci 80 – 100 m světelného řetězu
 • na 8 až 10 m strom – doporučují odborníci 100 – 1 světelného řetězu
 • na 10 až0 až 12 m strom – doporučují odborníci 140 – 160 m světelného řetězu

Vánoce - o slovo se hlásí bezpečnost

Šetřit znamená riskovat- rozhodně se vyplatí investovat. Zakoupíte-li osvětlení na stromeček u pochybného prodejce, bez certifikátů a osvědčení o shodě...můžete se při štědrovečerním rozjímání místo rozbalování dárků potýkat s plamenem. Osvětlení vždy kupujeme v kamenných prodejnách a nebo internetových obchodech, které nám při koupi musí poskytnout zákonem stanovenou záruční lhůtu.

Štítek musí obsahovat

 • zda-li je vhodné pro vnitřní či venkovní použití
 • elektrické údaje světelných zdrojů a celkové napětí osvětlení.
 • IP údaj = krytí, které udává i odolnost osvětlení proti vodě - toto číslo je vždy dvouciferné
 • světlům pro použití v bytě stačí standardní ochrana, tedy označení IP20 - pokud tento údaj na výrobku nebo na jeho obalu nenajdeme, raději ho nekupujeme.
 • některou číslici za písmeny IP může nahrazovat písmeno X, což znamená, že výrobce zařízení netestoval na danou ochranu
 • ve výjimečných případech se za číslicemi nacházejí další dvě písmena, která ochranu upřesňují.
 • osvětlení, na jehož obalu nejsou uvedeny údaje o světelných zdrojích a napětí celého systému, jsou pochybného původu a proto se jim raději vyhněte
 • podezřelá jsou také světla, jejichž zástrčka nemá izolaci na částech kolíků
 • je-li v celé sestavě kterýkoliv vodič příliš tenký, může se snadno přehřívat nebo přetrhnout - takové osvětlení také nekupujeme
 • při koupi osvětlení vždy od prodejce požadujeme doklad o koupi razítkem, který nám jako spotřebitelům zajistí zákonem stanovenou záruční lhůtu.

Pozor na vánoční úrazy domácích zvířat

Máte-li v bytě kočičku nebo kocourka, dávejte pozor na jejich reakce, rozsvícená žárovky na stromečku a navíc pokud blikají, jsou pro ně velmi lákavou kořistí. Kočka se Vám vyšplhá na stromek jedna dvě a Vám zbudou oči pro pláč, až bude vše ležet na zemi ve střepech.

Vánoční hvězda - zářící hvězda z ratanu. Barva zlatá ve stylu vánočních ozdob. Zapojení do zásuvky, bývá o průměru cca. 40cm

Svíticí spirála - skleněná kulička obsahuje částice, které v průběhu dne pohlcují světlo a ve tmě pak září. Rozměry asi 60 x 10 cm.

Svíticí USB sněhulák - sněhuláček se nechá nabíjet i pomocí baterií, není jeho provoz omezen pouze na okolí počítače nebo notebooku.

Svíticí folie - Vánoční okenní dekorace s obrázky zářícími ve tmě, je vyrobena z adhézní folie.
Folie drží na jakémkoli hladkém povrchu, bez použití lepidla. Lze ji jednoduše sundat a opětovně použít. Pokud folie již nedrží, stačí povrch, nebo folii omýt vodou s jarem, nebo takzvaně zelektrizovat suchou utěrkou. Rozměr jedné folie je 29,5 x 21cm.

Světelný LED Anděl - Pouhým stisknutím tlačítka se Vám podaří rozsvítit Anděla. Jednoduše zapnete a hned Vás upoutají andílci s měnivou hrou barev. Kuličky ze skla o průměru 6 cm, andílci se světly LED.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18104 (novesluzby.cz#22030)


Přidat komentář