Stříhání a koupání psů Chomutov

Každý pes si s ohledem na typ srsti, její délku, kvalitu a jemnost zaslouží odpovídající péči. Ta mu může být poskytnuta na nejvyšší úrovni v psím salonu, kde nabízí stříhání, česání, koupání a další doplňkové služby.

Stříhání a koupání psů - Chomutov

Hledáte kvalitní stříhání psů? Chcete si být jisti, že jste pro svého pejska sehnali opravdu prvotřídní péči? Pak Vám nabízíme stříhání a koupání psů v Chomutově za velmi příznivé ceny.

Stříhání psů na Chomutovsku

Hlavním cílem stříhání pejsků je především jejich zkrášlení. U některých plemen je však stříhání nebo jiné úpravy srsti nezbytností a tedy i plemenným znakem. Stříhání psů by se mělo vždy přenechávat odborníkům, neboť každé plemeno vyžaduje jiné potřeby v této oblasti. Při stříhání a úpravě srsti je potřeba znát i samotnou povahu pejska. U stříhání nebo u koupání pejsků se vždy snaží salon rozvíjet dlouhodobou spolupráci s páníčky i s jejich pejsky, aby další návštěvy probíhaly vždy bez problémů a pejskové se v salonu cítili dobře. V salonu nemají problém pečovat o veškerá psí plemena včetně jejich pravidelného stříhání a koupání.

Návštěva psího salonu v Chomutově

Máte obavu, že by se Vašemu pejsku nelíbilo v psím salonu a mohl by tam vyvádět? Nemějte obavy a vyzkoušejte s ním salon navštívit. S Vaším pejskem se personál velmi rychle spřátelí. Má totiž dlouholeté zkušenosti, které jsou vždy využívány nejen proto, aby byl Váš pes co nejlépe ostříhán, ale také proto, aby se mu úpravy líbili a cítil se v salonu dobře. V salonu se zaměřují na kompletní péči o srst pejsků a o jejich zevnějšek. Vedle stříhání a koupání psů nabízí psí salony i vyčesávání, rozčesávání, trimování, stříhání drápků, a další služby. Nechejte svému pejsku zkrátit drápky, vyčistit ouška a ostříhat chloupky v uších. Pejska Vám upraví nejen dle Vašeho individuálního přání, ale i dle mezinárodních plemenných standardů.

Proč nechat psa pravidelně stříhat?

Dlouhodobé zanedbávání srsti vede u dlouhosrstých psů k velkým problémům. Srst psa, která je zplstnatěná, psa obtěžuje, vadí mu, srst těžkne, a brání kůži v dýchání. To už je častokrát pouze nepatrný krůček k zánětům, k plísním a k ekzémům. Navíc se jedná o ideální prostředí pro parazity. Pokud však bude takto srst zanedbána, zřejmě se nevyhnete tomu psa ostříhat téměř dohola. Častokrát se u takto zanedbaných chlupů nepodaří zachránit opravdu nic. Srst ale brzy doroste a bude konečně zdravá. Nebude pejska obtěžovat a pejsek se bude cítit dobře a zdravě. Nezanedbávejte prevenci a svého pejska pravidelně česejte. U problémové srsti klidně i každý den nebo minimálně 3x týdně. Preventivně před různými kožními problémy působí i kvalitní kosmetika. Pokud si nejste jisti jejím výběrem, navštivte psí salon, kde Vás personál s ideální kosmetickou přímo pro Vašeho pejska seznámí. Běžná kosmetika běžně prodávaná v hypermarketech je často nekvalitní a nepomůže s rozčesáním srsti v podstatě vůbec.

Jak pečovat o psa?

Pes je zvíře savan a polopouští. V takových podmínkách se k vodě příliš často nedostali a moc často se tedy ani nekoupali. K jejich hygieně často postačovala prašná lázeň. I přesto srst psa vyžaduje alespoň minimální míru promaštění, které jí můžete dopřát.

Jak často koupat psa?

Psi, jejichž srst je klasická, nenáročná, se příliš často koupat nemusí. Naopak se dá říct, že by se měli koupat minimálně, třeba pouze 2x za rok. Máme na mysli koupání se šamponem. Klasickou vodní lázeň bez kosmetických přípravků můžete dopřát psovi kdykoliv, zvláště pokud rád plave. Psa ale vždy koupejte v přiměřeném počasí. Důkladně jej po koupeli vysušte a vždy mu ošetřete uši, do kterých se dostala voda. Klasická srst, převážně ta rovná a hladká, opravdu nesnáší příliš časté odmašťování. Navíc pravidelným šamponováním dochází k narušení mikroflóry kůže. Při běžném čištění po příchodu psa z venku domů stačí pouze psa otřít vlhkým hadříkem. V případě, že Váš pes začne být už lehce cítit, je nejlepší psa vytřít octovou vodou, asi tak, jak když vytíráte ledničku, tedy 1 díl octa a 3 díly vody. Opakujeme – pouze vytřít, nikoliv srst prolévat a koupat.

Jak koupat psa s kadeřavou a hedvábnou srstí?

Zcela jinou péči vyžaduje pes se srstí kadeřavou a hedvábnou, jako je např. pudl nebo boloňský psík. Takového pejska již od útlého věku zvykejte na pravidelnou manipulaci se srstí a na koupání, které mu pravděpodobně bude ze začátku nepříjemné. Rozhodně jděte na pejska pomalu, a nevrhejte se na něj za každou cenu přes jeho odpor, nezačněte ho násilím máčet a polévat vodou. Vše chce svůj čas. V osmi týdnech by měl být pes s kadeřavou a hedvábnou srstí již vykoupán, protože v této době probíhá tzv. socializační okno. Co v této socializační době pes zažije a s čím vším se setká, to bude do budoucna považovat za normální standard a péče o něm bude pro Vás radostí.

Psí srst potřebuje pravidelné česání

Dlouhá a hedvábná srst vyžaduje pravidelné česání, klidně i 2x denně. Klasická srst vyžaduje česání alespoň 1x týdně. Pokud však budete psa česat pravidelně každý den, bude se na takový rituál pravděpodobně těšit, neboť pro psy je česání příjemné, pokud se nejedná o srst, která je zacuchaná a jejíž rozčesávání tahá, cucká a bolí. Pejsek při česání obvykle sám slastně nastavuje hřbet, hlavu a krk. Pouze česání ocasu celá řada psů snáší o dost hůře než zbytku těla. Důležité jsou pomůcky, které budete při česání používat. Zakoupit je můžete v psím salonu, kde Vámi doporučí, jaký kartáč a hřeben bude potřebovat Váš pejsek s ohledem na typ jeho srsti, na jeho délku, kvalitu a jemnost. Velmi běžný je drážkový kartáč se zahnutou spodní částí drátků. S tímto kartáčem je nutné psa česat vždy po srsti. Pokud s péčí o pejska teprve začínáte, neboť jste si jej pořídili teprve nedávno, musíme Vám doporučit navštívit salon pro psy, kde Vám vše vysvětlí, péči o pejska, jeho česání, koupání nebo stříhání názorně ukážou, a poradí Vám, jaké kosmetické pomůcky si pořídit, aby byla Vašemu čtyřnohému kamarádovi dopřána skutečně ta nejlepší péče.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18139 (novesluzby.cz#24162)


Přidat komentář