Společenské šaty na ples

Pokud si nejste jistá tím, zda by Vám ten či onen střih slušel, rozhodně neváhejte a vydejte se do nějakého butiku na zkoušku. Ne každá žena či dívka totiž extrafagantní šaty zvládne a vypadá v nich dokonale.

Každý z nás byl aspoň jednou za život na plese, nebo na podobné akci a řešil, co si vzít na sebe. Existuje velká spousta možností. První z nich je šaty si koupit, nebo nechat ušít na míru. To není špatný nápad, ale jen v případě, že plesy a takovéto podobné společenské události navštěvujete častěji. Druhá možnost je zajít do půjčovny a šaty si tam půjčit. Otázkou teď je, kde si kvalitní společenské šaty zakoupit či vypůjčit.

Cena společenských šatů

Pokud patříte do té první kategorie tudíž navštěvujete plesy pravidelně, jdete si zakoupit šaty do obchodu. Ať už specializovaného či normálního. Nebo si necháte šaty ušít na zakázku. Obě dvě tyto varianty znamenají vyšší výdaje. Pokud si šaty obstaráte tímto způsobem, zaplatíte několik tisíc korun.

V dnešní době je v každém městě ať už je to město malé či velké alespoň jedna půjčovna společenských šatů. Můžete si půjčit šaty již od několika stovek korun. Cena se odvozuje podle modelu šatů, přes délku vypůjčení po kontrolu šatů při vrácení. Neboť před vypůjčením se skládá záloha a podle stavů šatů při vrácení se buďto vrací zpět, nebo si ji nechají a pokryjí s ní opravu nebo případné čištění šatů.

Plesy nejsou vždy jen vysoce formální společenskou událostí

na kterou je vstup povolen jen ve večerních šatech, jak jsme zvyklí. Některé plesy jsou zaměřeny na určité téma, například třeba myslivecký ples, na který si mohou muži místo klasického obleku vzít na sebe myslivecký oblek. Totéž platí například také u hasičů, policistů atd.

Většinou však regionální rozdíly tak dramatické nebývají a středoškoláci si svůj vstup do společnosti dospělých užívají v Americe, Asii, Evropě a dnes dokonce i v některých muslimských zemích téměř stejně – dívky v dlouhých společenských šatech, chlapci v tmavých oblecích a nebo rovnou ve smokingu.

Předepsané oblečení na ples

Pro chlapce je na klasickém plese předepsán tmavý večerní oblek. S výjimkou Spojených států se na školních plesech obvykle nevyžaduje smoking. Daleko větší práci s volbou vhodného oblečení mají dívky. Společenské konvence velí dlouhé večerní plesové šaty.

Tím však starosti nekončí. I přes obrovský výběr plesových šatů a společenských šatů existuje vždy riziko, že si stejný model ve stejné barvě vezmou na ples dvě dívky. Riziko samozřejmě roste s velikostí plesu. A také omezená nabídka většiny půjčoven zužuje výběr.

V jednoduchosti je krása. Ani plesové šaty toto staré rčení neobchází – nemusíš mít na sobě luxusní satén s drahými šperky či šlehačkovou sukni, abys byla za hvězdu party, plesu či jakékoliv jiné společenské události. Nevíš, co na sebe? Malé černé šaty sluší každé z nás, vždy vypadají vkusně a snad nikdy nevyjdou z módy.

Little black dress, u nás známé jako „malé černé“

jsou už desítky let neodmyslitelnou součástí dámského šatníku. Celý svět se mění, ale tyto klasické společenské šaty zůstávají stále v módě. Že jsou nudné a bez nápadu? Určitě ne, dají se totiž perfektně kombinovat s elegantními i nápadnými doplňky jakýchkoliv barev a stylů, a ostudu si v nich netrhneš při žádné společenské události. Jak je nosit, abys v nich podtrhla svoji ženskost? Nech vyniknout křehkost a jednoduchost malých černých v celé jejich kráse. Platí, že krk a ramena by měla být odhalená.

Jaký je ideální účes na ples

** ** Pokud chceš něco originálnějšího, sčeš si vlasy na stranu, na jednom boku je dobře uhlaď a připevni pinetkami. Na druhé, rozpuštěné straně konečky vlasů pomocí kulmy nebo úzké žehličky natoč. Toto je malá ukázka účesu, který je velmi jednoduchý a dokážete si ho vykouzllit na hlavě samy a doma.

Nejjednodušší možnost, jak si pořídit nádherný účes na ples či jinou společenskou událost je navštívit kadeřníka. Toto je ideální varianta. Jen myslete na to, že začíná-li plesová sezóna musíte se objednat u kadeřníka s předstihem, neboť v tuto dobu je u kadeřníků doslova narváno

Jaký je vhodný make-up na ples

O černé barvě se nedá prohlásit, že by někomu vyloženě neslušela. Pokud jsi ale přirozeně světlejší typ, budeš v černých šatech vypadat jako bledule. Z tohoto důvodu je nezbytné zvolit vhodné líčení. Zapomenout bys neměla na tvářenku, která obličej rozjasní. Na večerní příležitosti se nemusíš bát ani výraznějších barev, například cihlového odstínu. I zde je ale méně více!

Malé černé si skvěle rozumí s výraznou červenou rtěnkou, která v poslední době slaví obrovský comeback. Kdy jindy tento trend vyzkoušet než při nějaké společenské události? Pokud si netroufáš na klasickou rudě červenou, zkus klidně jemnější odstíny s růžovým nádechem. Oči pouze vykresli béžovým nebo světle hnědým stínem, orámuj černou tužkou na oči, kterou ve vnějších koutcích můžeš trošku protáhnout. Získáš tak kočičí pohled.

Nejsou nápadně nalíčené rty tvojí parketou? Zaměř se na oči. Tmavé oči krásně oživíš blyštivými stíny se třpytkami, světlejší oči skvěle rozjasní lesklé levandulové stíny.

Vhodná obuv na ples, lodičky, kabelka na ples

K malým černým se nejvíce hodí obyčejné černé lodičky. Často se nosí také s lodičkami s otevřenou špičkou nebo se sandálky s černými nebo stříbrnými pásky. V dnešní době si však můžeš dovolit i experimentovat. Barevné lodičky ozdobené kamínky či peříčky nebo klidně střevíčky se zvířecím vzorem dodají tvému outfitu ten správný moderní šmrnc.

U klasických společenských šatů je velice důležité dokonale sladit boty a kabelku, ideálně by měly bát ve stejném stylu, barvě a pokud možno také materiálu. Malé černé doplň malou kabelkou nebo psaníčkem, velké kabelky nejsou vhodné. Předem se ale ujisti, že se ti do kabelky vejde všechno potřebné, aniž by se „vyboulila“.

Nezapomeňte však na to, že záleží jen na Vás, co si obléknete. Protože nejdůležitější je, obléci si to,co se líbí Vám a v čem se právě Vy budete cítit pohodlně. Nebylo by Vám dvakrát příjemné kupříkladu popotahovat si živůtek u šatů celý večer jen proto, že Vás někdo přemluvil právě k obléknutí těchto šatů. To byste si tento vyjímečný večer vůbec neužili.

Šperky na ples, výběr šperků na ples

Jaké šperky si vzít ke svým šatům? Nevhodné jsou příliš nápadné, moderní šperky. Když klasika, tak klasika! Pokud chceš být za dámu, vsaď na světlé perly. Jemné, a přitom jiskrné jsou stříbrné šperky se zirkony, štras nebo křišťál. A opět i tady platí, že méně je někdy více. Opravdu nevhodné by bylo vzít si velmi okázalé a drahé šperky! To byste zase celý večer tyto šperky pozorovala, aby se Vám neztratily.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18106 (novesluzby.cz#22056)


Přidat komentář