Renovované a kompatibilní tonery - online

Každému, kdo vlastní tiskárnu, se dříve nebo později stane, že mu dojde barva. Nastává otázka co s prázdným tonerem. Možnosti jsou dvě. Buď toner vyhodit a koupit nový, nebo ho nechat zrenovovat.

Jestliže jste se rozhodli pro renovaci, potom jste neudělali špatný krok. Renovace je výhodná především, co se ceny týče. Zakoupením renovovaného toneru totiž ušetříte až 80% za náklady. Každý, kdo kdy měl s tímto druhem koupě zkušenosti, určitě zjistil, že se mu to vyplatí. A samozřejmě také mohl zjistit i nějaké nevýhody, ovšem o mnoho menší než při koupi nového toneru. Co vlastně taková koupě obnáší?

Výroba renovovaných tonerů

Při výrobě se prázdná kazeta vezme a celá se rozloží. Pokud v ní chybí nějaké díly nebo jsou poškozené natolik, že se už nedají použít, potom se většinou vymění za nové. Poté se důkladně vyčistí a do prázdné nádržky se nasype nový prášek. Kazeta je pak opět složena. Nakonec se testuje kvalita, a to jestli barva tiskne jak má. Pokud je nalezena nějaká chyba, je celá kazeta vyměněna.

Zakoupení renovovaného toneru

 • Jednou z hlavních a největších** výhod renovovaných tonerů** je jejich nízká cena. Je to hlavně díky způsobu, jakým se vyrábějí. Takže nemusíte utrácet plno peněz navíc za kazetu a podobné věci.
 • Další dobrou výhodou je, že renovovaný toner vytiskne stejný počet výtisků, jako v předešlém stavu.
 • Kvalita tisku je (pokud se vše provedlo správně) stejná jako předtím.
 • Celý život vám stačí pouze jedna kazeta. Šetříte tím i životní prostředí neboť kazety se vyrábí z těžko rozložitelných materiálů.
 • V případě poškození tiskárny renovovaným tonerem, bere na sebe většina firem za ní veškerou zodpovědnost.
 • Kvalitní firmy vám dovoz i jejich vyzvednutí pro renovaci neúčtují.
 • Některé firmy přijímají i reklamace.

Maximální počet renovací tonerů

Vzhledem k tomu, že se části u všech kazet renovací opotřebovávají, tak je více než zcela jisté, že nevydrží věčně. Ovšem počet, kolikrát může být kazeta renovována je individuální. Každý s ní totiž zachází trochu jinak. Výhodou ale je, že pokud se najde firma, která tyto poškozené součástky nahradí, potom může být počet renovací neomezený.

Doba trvání renovace tonerů

Zde už záleží čistě na firmě a na jejich systému. Většina firem ale renovaci provádí od 24h do 14. dnů. Ovšem to nemusí znamenat, že byste nemohli dostat zrenovovanou kazetu jinde o mnoho rychleji. Existují totiž firmy, které mají skladem už několik renovovaných kazet. Díky tomu jenom přijdete do firmy a dáte jim kazetu, kterou chcete zrenovovat, a oni vám ze skladu dají do ruky plně funkční zrenovovaný kousek. A to bez jakýchkoliv poplatků navíc.

Kompatibilní tonery jsou levnější

Jsou to tonery, které nejsou vyrobeny od výrobce dané tiskárny. Ovšem při jejich výrobě se dbá na to, aby byly parametry naprosto stejné, jako u originálu. Nabízejí tedy stejnou kvalitu jako originální tonery, ale o mnoho menší cenu. Proto jsou často nazývány Alternativními tonery. Tyto tonery jsou často a velmi pečlivě testovány, zdali splňují potřebné parametry. Dokonce i výtěžnost je stejná.

Online prodej tonerů

Jako dnes už u většiny zboží, i tonery se dají koupit přes internet a tyto koupě mohou být velmi výhodné. Jedním z mála důvodů je, že se nákup dá pořídit z pohodlí Vašeho domova a nemusíte nikam jezdit. Ovšem důvodů pro nákup je mnohem více.

Výhody online prodeje tonerů

Jestliže se rozhodnete pro nákup tonerů online, máte tu možnost, že si před samotným nákupem můžete prohlédnout nabídku zboží přímo na stránkách obchodu nebo firmy. Také si můžete, jestliže vyplníte přesně Vaše osobní údaje, nechat zaslat (většinou bezplatně) katalog celkového zboží firmy. S katalogem bývá už tradicí, že vám přijdou i nějaké vzorky například předtištěných papírů za použití firemního inkoustu a možnosti různých slev, které většinou firmy nabízejí.

Dodací podmínky online nákupů tonerů

Při nákupu si můžete u některých firem** dohodnout dodací podmínky.** Online obchody tyto podmínky mají vždy vystavené přímo na svých stránkách. Proto se můžete rozhodnout, zdali Vám tento obchod vyhovuje, neboli raději budete vyhledávat jiný. Nejlepší výhodou bývá, dovoz přímo na místo, které jste si určili, již do druhého dne. Většina firem má i své vlastní dovozce, takže je tento čas zaručený. Pokud obchod využívá služeb například České pošty, je dodací doba o malinko delší.

Záruka online nákupu tonerů

Mnoho těchto obchodů Vám velmi rádo nabídne i spoustu možností záruky a dalších výhod s tím spojené. Jsou to například přebírání zodpovědnosti, pokud se Vám kazeta nějak poškodí nebo poškodí tiskárnu. V tomto případě by se o Vás podle záručních podmínek měli řádně postarat nebo alespoň nahradit peněžní útratu. Hlavně se v tomto záručním listě dozvíte, jak dlouho záruka u každého zboží trvá a jaké má podmínky. Proto je online obchod velikou výhodou v tom, že si veškeré záruční podmínky můžete doma v klidu přečíst. Tak máte 100 % jistotu, že jste byli důkladně obeznámeni s veškerými podmínkami.

Informace při nákupu tonerů online

Častým a velmi hojně používaným prostředkem pro komunikaci s firmou o zboží je** informační linka.** Tu má v dnešní době zřízenou každý online obchod s určitou telefonickou dobou. V tuto dobu můžete diskutovat o různých problémech se zbožím nebo si zkontrolovat, zdali byla vaše zásilka již odeslána. Nebývá tu ani výjimkou řešení základních právnických záležitostí. Komunikace s firmou je základem každého dobrého obchodu. Proto je online obchody nabízejí v mnoha možnostech:

 • návštěvou přímo v sídle firmy
 • písemné
 • telefonické
 • emailové
 • nebo přes určitý chat

Sleva při nákupu tonerů online

Co se týče slev, která zajímá každého** on-line kupujícího, je množstevní sleva**. Přeci jen tímto se (pokud není dovoz zdarma) řeší náklady jak za dopravu, tak zboží samotné. Některé firmy dokonce nabízejí slevu, při koupi zboží nad určitou cenovou hodnotu, až 50%. Ovšem nemusí to být u každé firmy pravidlem.

Výkup prázdných kazet pro renovaci tonerů

Výkup prázdných kazet nabízí více jak 50% renovovacích firem. Tyto kazety jsou poté použity rovnou** k renovaci a díky tomu může proběhnout tzv. výměnný obchod.** Kdy vám za stejnou cenu dají přímo do ruky plnou kazetu a prázdnou si od Vás odeberou. Takže obchodujete na místě a bez jakéhokoliv čekání. Výkup je ideálním řešením pro každého z nás, kteří chtějí ušetřit.

Ekologická likvidace kazet

Ekologickou likvidaci kazet zaručuje sice jen málo firem, ale je to veliký krok kupředu, co se ochrany životního prostředí týče. Přeci jenom, jak už bylo uvedeno výše, prázdné kazety se nerozkládají tak snadno jak bychom si přáli díky tomu, že jsou vyrobeny z plastů, umělé hmoty či jiných umělých sloučenin.

Nakupování v online obchodech dává všem velikou svobodu při výběru, s ohledem na pohodlí a finančních možnostech. Je to veliká výhoda pro všechny, kteří v dnešní uspěchané době nemají dostatek času chodit po různých kamenných obchodech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18114 (novesluzby.cz#22445)


Přidat komentář