Psí boudy a kotce - výroba na míru

Potřebujete nechat zhotovit kvalitní kotec nebo boudu pro vašeho psa? Najděte odborníky, kteří vědí, co je pro psy nezbytné, a jsou schopni zhotovit chovatelský sortiment přesně podle individuálních potřeb vašeho psa.

Pes stojí po lidském boku už od pradávna. Také v současné době lidé chtějí trávit život vedle psích kamarádů, kteří jim přinášejí radost a své pány milují za každé situace. Zajímavé je, že mnoho mladých lidí dnes žije raději ve společné domácnosti se psem, než s partnerem. Chováte-li doma psa, je důležité zabezpečit jeho základní potřeby. Když je váš pes po celý rok na zahradě, je nutné, aby měl dobré podmínky pro život. V tomto případě to znamená, kvalitní kotec nebo boudu. V článku se dočtete o výběru psí boudy a kotců a o psí rase – Jack Russell Teriér.

Chovatelské potřeby – psí boudy

Majitelé psů mohou vybírat z různých chovatelských potřeb. Máte u rodinného domu psa, který zůstává celoročně venku? Tak v tom případě potřebujete kvalitní boudu pro psa. Bouda pro psa by měla vašemu čtyřnohému mazlíčkovi poskytnout místo pro odpočinek a chránit jej před nepříznivým počasím. Důležité je vždy vybrat kvalitní boudu. Většina majitelů se rozhoduje pro boudy dřevěné, zakoupit však můžete i boudy plastové. Při výběru je samozřejmě důležitá velikost boudy. Velikost musí být dostatečná, jinak vašemu psovi neposkytne dostatek pohodlí. Ale pozor příliš velká bouda nebude ideální do zimního počasí. Optimální velikost boudy vypočítáte tak, že změříte kohoutkovou výšku vašeho psa. Výšku v centimetrech poté vynásobte číslem 91,5. Výsledné číslo udává velikost ve čtverečních metrech. Takováto velikost boudy bude poskytovat vašemu psovi ideální prostor pro odpočinek a také v zimě si pes tuto boudu snadno vyhřeje. Dále je zaměřte na velikost vchodu do boudy, vchod do boudy by měl být o 5 centimetrů vyšší než výška psa v kohoutku a o 5 centimetrů vyšší než nejširší partie psa. Také výška stropu by měla být o 5 centimetrů vyšší než celková výška sedícího psa.

Zateplení psí boudy

Provést zateplení boudy je nutné především u hladkosrstých a krátkosrstých plemen. Ideální je, když jsou zatepleny všechny strany boudy. K zateplení se používá polystyren, koberec nebo těžká látka. Pes by vždy měl mít suchou boudu, kde se bude moci schovat před zimou a větrem. V zimě se bouda může vystlat slámou nebo senem, která se pravidelně vyměňuje a doplňuje. Během velkých mrazů přidejte do boudy více slámy nebo sena, pes se pak může zachumlat a vytvořit si v boudě teplo.

Umístění psí boudy

Pes je zvíře, které potřebuje svou smečku. Když chováte vašeho psa na zahradě, je pes od své lidské smečky odtržen. Proto se při výběru vhodného místa pro psí boudu musí dodržet určité zásady. Místo pro boudu by mělo být chráněné před větrem a mělo by být ve stínu stromů. Bouda by měla být postavena tak, aby z ní pes viděl na vchodové dveře i na branku. Psí boudu postavte v blízkosti domu a nikdy ne do nejvzdálenějšího místa zahrady. Pes chce být svým pánům na blízku a zároveň chce mít přehled co se děje kolem. Když máte pro psa i kotec, je vhodné, aby byla bouda umístěna přímo v kotci. Před boudou je také dobré, aby měl pes místo k ležení, které bude chráněné před větrem a deštěm.

Chovatelské potřeby – kotce pro psy

Také pes potřebuje místo, kde bude mít své soukromí. Takovýmto místem se může stát právě kotec. Když chováte více psů, je vhodnější, aby měl každý pes svůj vlastní kotec. Když je chováno více psů v jednom kotci, vždy je boj o vedení smečky a psi si vytváří vazby podřízenosti a nadřazenosti. Stejně tak jako psí bouda by měl být i kotec situován do blízkosti domu a pes by měl mít výhled na branku a na vchodové dveře. V kotci může být umístěna bouda.

Chov psů Jack Russell Teriér

O této psí rase můžeme říct, že je velmi nebojácná a odvážná. Jack Russell Teriér je chytrý, bystrý, přátelský a sebevědomí pes. Tato rasa se doporučuje pro rodiny s dětmi a aktivně žijící osoby. Jack Russel Teriér je malý stále veselý pejsek. Jméno dostal tento pes po faráři Johnu (Jacku) Russellovi z Devonu, který vytvořil toto plemeno na počátku 19. století v Anglii. Plemeno bylo speciálně vyšlechtěno pro hon lišek.

Jak vypadá Jack Russel Teriér

Tato rasa je poměrně malá, kohoutková výška se pohybuje okolo 25 až 30 centimetry. Platí, že na 5 cm kohoutkové výšky, by mělo připadat 1 kg. Pes má poměrně velký černý čenich a velmi široké a silné zuby. Oči jsou ve tvaru mandle, malé, černé a s bystrým výrazem. Hrudník psa je hluboký, tlapy jsou kulaté a pevné. Tělo je velmi pevné a pružné, celkově budí dojem síly.

Srst Jacka Russela Teriéra může být hladká drsná nebo hrubá. Srst musí být tuhá, uzavřená a hustá. Pes má velmi odolnou srst vůči počasí. Zbarvení psa je černobílé. Bílá barva by měla převažovat. Pejsek může mít také černé, hnědé nebo citronové zbarvení.

Povaha Jacka Russela Teriéra

S původním loveckým využitím tohoto psa se dnes už příliš nesetkáte. Tuto rasu dnes uvidíte jako společníka nebo také sportovního kolegu. Především na agilitě se může uplatnit jeho inteligence, hbitost a rychlost. Jack Russell Teriér je pes plný energie. Jeho pán mu musí nabídnout dostatek aktivit. Tato psí rasa se proto doporučuje především pro aktivně žijící osoby. Pes je schopný vycházet s lidmi a také s dětmi. Vzhledem k samostatnosti tohoto psího plemene je velmi důležitá pečlivá výchova.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18131 (novesluzby.cz#23843)


Přidat komentář