Prsteny z chirurgické oceli

Zkuste se zeptat kohokoli ze svého okolí, co ví o prstenech vyrobených z chirurgické oceli. Jeho odpověď bude pravděpodobně velmi váhavá. Obliba těchto prstenů přitom neustále roste. Pokusíme se zjistit, proč tomu tak je.

Materiály k výrobě prstenů

Pokud jste si doposud mysleli, že krásný prsten musí být nutně vyroben ze zlata či drahých kovů, možná jen nemáte dostatek informací. Existuje totiž ještě jeden materiál určený k výrobě prstenů - chirurgická ocel. Pojďme se společně podívat na to, jaký je mezi nimi rozdíl, jaké typy prstenů se vyrábějí a jaké jsou jejich cenové hladiny. Zkusme si tedy prsteny vyrobené z těchto materiálů blíže představit. Podívejme se, jestli je chirurgická ocel pro výrobu prstenů vhodný materiál.Prsteny ze zlata

Zlato nebo drahé kovy lze označit pro výrobu prstenů jako klasický materiál. Zlatý prsten je krásně nablýskaný, jistě je ozdobou každé ženy. tedy pokud jej žena příliš často nenosí. Zlato je totiž poměrně měkký materiál a snadno se mechanicky poškodí. Nejlepší způsob jak uchovat zlatý prsten stále krásný, je nechat jej schovaný doma v krabičce. Tím ale žena, která touží být ozdobena, příliš nadšená není. Podívejme se, jak tato situace vypadá s chirurgickou ocelí.

Prsteny z chirurgické oceli

Zde je situace trochu odlišná. Prsteny z chirurgické oceli se prodávají velice dobře nejen ve světě, ale i u nás. Jsou čím dál oblíbenější zvláště mezi mladými lidmi. Ocelové prsteny nesou označení stainless steel nebo mají značku 316 L. Chirurgická ocel je velice trvanlivý materiál. Prsteny z chirurgické oceli jsou velice pevné, proto vydrží krásné déle než zlaté prsteny. Žena se v tomto případě nemusí obávat mechanického poškození prstýnku, který tak ráda nosí. To vše jsou klady prstenů z chirurgické oceli.

Rozdíly v údržbě zlatého a ocelového prstenu

Zlaté prsteny jsou krásné a vypadají luxusně, když jsou nové. Ale co dál? Postupem času ztrácí lesk, poškrábou se a bohužel podléhají oxidaci. Navíc jejich čištění v klenotnictví nebývá zrovna levné. To v případě ocelových prstenů neplatí. Krása a lesk prstenů z chirurgické oceli je nesrovnatelně delší a také nevyžadují nákladnou údržbu.

Snubní prsteny z chirurgické oceli?

Co kdyby vám někdo položil jednoduchou otázku: mohly by být vaše snubní prsteny vyrobeny z chirurgické oceli? Prvotní odpověď, která vás možná napadne, bude asi rozpačitá. Jsme národ, který má přece jen trochu konzervativní myšlení. Ale spatřili jste někdy skutečný prsten vyrobený z tohoto ušlechtilého materiálu? Pokud si jej prohlédnete, poznáte jeho kouzlo a vaše odpověď se změní na: vlastně proč by ne!

Komu jsou prsteny z chirurgické oceli určeny?

Odpověď by mohla znít jednoduše: samozřejmě pro všechny. Jistě ale existují lidé, kteří chirurgickou ocel vyloženě preferují. Nejčastější skupina zákazníků, kteří tyto prsteny nakupují jsou:

 • sportovci

 • vyznavači krásných, čistých linií

 • znalci designu a umění

 • obdivovatelé netradičních výrobků
 • lidé, kteří vyžadují dlouhotrvající užitnou krásu

Jak prsten z chirurgické oceli vybírat?

Možná si řeknete: Proč taková otázka? Vyberu si přece takový prstýnek, který se mi líbí! To samozřejmě, budete jej nosit celý život. Avšak existuje několik zásad, kterými je dobré se při výběru prstýnků z chirurgické oceli řídit:

 • snubní prsteny - snubní prsteny vybírejte raději společně. Nabídka prstenů z chirurgické oceli je opravdu velmi široká. Váš partner může mít jiný vkus, než si myslíte.

 • tvar prstů - pokud máte krátké prsty, vyberte si užší prsten, opticky vám prsty prodlouží. Na silnější prsty vyberte prstýnek s kamenem nebo nějakým zvýrazňujícím prvkem.

 • barva prstenu nebo kamenu - pokud máte v plánu zakoupit například vícebarevný prsten z chirurgické oceli nebo prsten osazený kamenem, zkuste volit takovou barvu, která bude korespondovat s barvou vašeho oblíbeného šperku.

Jak vybrat velikost prstenu z chirurgické oceli?

Pokud znáte správnou velikost svého nebo partnerova prstenu, máte vyhráno a prstýnky můžete přímo zakoupit. Široký výběr a dobré ceny naleznete v některém z internetových obchodů, které prsteny z chirurgické oceli nabízejí. V opačném případě navštivte klenotnictví a nechte si velikost změřit. Mějte ale na paměti, že prsty během dne (hlavně v létě) trochu natékají, proto se doporučuje měřit jejich velikost raději v odpoledních hodinách.

Pokud vybíráte prsteny z chirurgické oceli, zvolte raději o něco volnější. Doporučuje se volit prsteny o číslo větší než-li zlaté. Ocelové prsteny bohužel nelze později zvětšit. Ale tuto skutečnost neberte jako nevýhodu. Obchodníci tento fakt vědí a řada z nich je ochotna vám jej později vyměnit (pokud na nich není vytvořena rytina na vaše přání). V případě, že jste prsten z chirurgické oceli zakoupili v e-shopu, může vám být vyměněn za jinou velikost prostřednictvím pošty.

Vytvoření rytiny na prstenu z chirurgické oceli

Mnozí z vás jistě ví, že do zlatého prstenu je možné si nechat vytvořit rytinu. Ti z vás, kteří si již zakoupili zlaté snubní prsteny, mají vyryt zevnitř svých prstýnků na památku například datum sňatku nebo jiný význačný den. Je ale možné nechat vyrýt datum také do prstenu z chirurgické ioceli? Odpověď zní: Ano lze. A dokonce nejen to. Mnozí prodejci vám mohou nabídnout možnost přidat k textu také vyrytý obrázek, například obrázek vašeho znamení horoskopu. Váš prsten z chirurgické oceli pak bude ještě krásnější a osobitější.

Jaké druhy prstenů z chirurgické oceli existují?

Pro bližší představu si ukažme, jaké druhy a typy prstenů z chirurgické oceli existují, jak se dělí a podle čeho tedy můžete na trhu s ocelovými prsteny vybírat:

 • povrch prstenu - prsteny mohou být po celém povrchu buď lesklé nebo matné.
 • kombinovaný povrch mat a lesk - prstýnek může být z části matný s lesklým proužkem. Kombinace lesku a matu působí velmi efektně.
 • vložené ozdobné kameny - prsteny z chirurgické oceli mohou být ozdobeny jedním nebo několika vkládanými ozdobnými kameny, většinou zirkony.
 • s rytinou - prsteny z chirurgické oceli mohou být zkrášleny ozdobnou rytinou v určité části nebo po celém obvodu.
 • vícebarevné prsteny - v nabídce můžete nalézt ocelové prsteny vyrobené v kombinaci se zlatou a černou barvou.
 • pozlacení - většinou jedna krajní linie ocelového prstenu má zlatou barvu. Svým designem se pak velmi podobají tradičním zlatým prstenům.

Nejkrásnější prsten z chirurgické oceli ale vznikne tak, pokud je jeho povrch ozdoben kombinací všech výše uvedených možností. Jeho povrch může být například lesklý s matovým vzorkem, vyrytou ozdobnou texturou, z části pozlacený a osázený krásnými kameny. Takovýto prsten vypadá velmi luxusně a přitom zůstává cenově dostupný.

Jaké jsou ceny prstenů z chirurgické oceli?

Že jsou prsteny vyrobené z chirurgické oceli velice kvalitní a mají vysokou životnost jsme si již potvrdili. Nyní se pojďme podívat, jak se pohybuje jejich cenová hladina. Cena snubních prstenů vyrobených z chirurgické oceli je překvapivě velice nízká. Cenu určuje jeho velikost, použité zdobení prstenu, případně počet vložených kamenů. Obvykle se pohybuje kolem tisíce až tří tisíc korun v luxusním provedení. A jak je to u zlatých prstenů? Pokud trváte při nákupu snubních prstenů na tom, že musí být vyrobeny ze zlata, připravte si částku minimálně 3000 Kč, horní hranice u zlatých prstenů ale může snadno přesáhnout částku 10 000 Kč.

Výhody prstenů vyrobených z chirurgické oceli

Shrňme si tedy všechny získané poznatky a podívejme se na výhody prstenů, vyrobených z chirurgické oceli:

 • chirurgická ocel je trvanlivý materiál
 • chirurgická ocel nekoroduje
 • ocelové prsteny jsou velmi odolné proti poškození
 • mnohem delší životnost než-li u zlata
 • vzhledově se podobají bílému zlatu
 • mají netradiční a moderní design
 • vítězí nízká cena - široká nabídka hotových prstenů
 • jsou snadno a rychle dostupné - i prsteny v luxusním provedení jsou stále skladem

Moderní zpracování prstenů

Pokusme se tedy výsledek našeho průzkumu shrnout. Dnešní pokročilá technologie zpracování oceli je na velmi vysoké úrovni. Moderní zpracování prstenů umožňuje vytvářet na povrchu těch ocelových nové vzory a ještě nápaditější designy než bylo dříve možné. Je pravděpodobné, že u mnoha překrásných prstenů, které jste měli možnost vidět ani nepoznáte, že se nejedná o zlaté prsteny. Možná byly vyrobeny z pozlacené chirurgické oceli, protože na první pohled rozdíl prostě nepoznáte. Může to být tip na nákup stále oblíbenějších snubních prstenů, kdy nikdo nepozná, že nejsou z pravého zlata. Prsteny jsou stejně krásné jako zlaté, ale jejich pořizovací cena vás rozhodně nezatíží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18115 (novesluzby.cz#22652)


Diskuze a zkušenosti

Tyene | 18.10.2013 14:55
Re: Prsteny z chirurgické oceli Já tedy nechci šťourat, ale zrovna ty prsteny na fotce se mi vůbec nelíbí. Určitě se najdou mnohem hezčí prsteny, jako třeba tady: http://www.ok-snubniprsteny.cz/ atd.

Danušše | 18.10.2013 14:56
Re: Prsteny z chirurgické oceli jj, i my máme prsteny z chirurgické oceli z tohoto eshopu http://www.ok-snubniprsteny.cz/


Přidat komentář