Nové modely žehliček

Kdo z nás se s radostí pouští do žehlení kupy vypraného prádla? Nejspíš málokdo. Pokud si však zakoupíte některý z nových modelů žehliček, pak zaznamenáte nemalou změnu. Vyžehlení prádla bude trvat mnohem kratší dobu, a to díky vychytávkám žehliček.

I malé domácí spotřebiče zaznamenávají nemalý technologický pokrok. Výrobci pamatovali i na běžnou, za to ne zrovna oblíbenou činnost, a to žehlení. Díky novým moderním žehličkám není již nutné přistupovat k žehlení s odporem. A po žehlení již nebude nutné se následně jít vysprchovat. Pojďme si přiblížit, jaká je nabídka žehliček na trhu.

Jaká je současná nabídka žehliček

Žehličky lze rozdělit podle typu samotné žehličky, ale také dle typu žehlící plochy. Oba parametry jsou velmi důležité a ovlivňují, jak se Vám bude žehlit. Nejprve si přiblížíme typy žehliček.

Jaké jsou typy žehliček

Nejčastějším a nejvíce poptávaným typem žehliček, jsou žehličky napařovací. Někomu napařování nevyhovuje, či ho nevyužije. I na toto pamatovali výrobci, a tak nabízí i žehličky bez napařování. Kromě napařovacích žehliček, získávají na oblibě žehličky typu parní generátor. A pak zde máme ještě speciální typy žehliček. Sem se řadí žehličky cestovní, které oceníte na dovolených a žehličky bezdrátové. Ne vždy a všude máte k dispozici elektrickou síť. Ovšem potřebujete přežehlit oblečení. V tom případě je bezdrátová žehlička to pravé.

Parní generátor místo žehličky

Proč si pořídit parní generátor místo „klasické“ žehličky? Především se jedná o fakt, že můžete ušetřit dokonce až polovičku času při žehlení. Je to dáno tím, že parní generátor využívá velké množství páry, která vychází ze samotného parního generátoru. Pára společně s potřebnou intenzitou, se dostane až do samého středu vlákna, zvlhčí ho a následně společně s žehlící plochou žehličky, dokonale a rychle narovná. S parním generátorem můžete dokonce žehlit i několik vrstev prádla současně. A tak, když potřebujete vyžehlit tzv. rovné kousky, můžete je na sebe navrstvit. Navíc parní generátor umožňuje žehlit a napařovat i v poloze svislé. Pro parní generátor tak není překážkou žehlit například oblek na ramínku, pověšené závěsy aj.

Na jakých plochách můžeme žehlit?

Zmínili jsme, že to, jak se Vám bude žehlit, je odvislé i od typu žehlící plochy. Nejoblíbenější žehlící plochou je plocha s nepřilnavým povrchem. Dalším typem žehlící plochy, je plocha v kombinaci materiálu nerez a oceli, plocha** k** eramická, plocha hliníková a teflonová.

Jaké jsou moderní žehličky?

Kterými vychytávkami se mohou pochlubit moderní žehličky? Kupříkladu se jedná o povrch žehlící plochy, který je odolný vůči poškrábání. Při žehlení ložního prádla, kapesníků, ručníků, triček, tepláků aj., nijak nehrozí, že by se plocha žehličky poškodila. Něco jiného je to však u žehlení košil, halenek, kalhot, povlečení a dalších kousků, které mají zapínání na knoflíky, zipy. I když se budete snažit žehlit sebeopatrněji, pak dříve, nebo později dojde k tomu, že nějakému tomu knoflíku, či zipu se prostě nevyhnete. Pokud si však pořídíte žehličku s výše uvedeným povrchem žehlící plochy, pak si můžete být jisti, že nedojde k poničení žehličky.

Intenzita vycházející páry žehličky

Rychlost a dokonalost vyžehleného prádla ovlivňuje mj. intenzita páry vycházející ze žehličky v průběhu žehlení. Na trhu najdete žehličky, kdy jejich plocha disponuje i stovkou parních otvorů. Kromě počtu parních otvorů je pak zde i zmíněná intenzita vycházející páry. Některé modely žehliček se mohou pochlubit intenzitou páry, která dosahuje kolem 90g/min. Takové množství páry a současně z tolika otvorů, předurčuje, že Vaše prádlo budete mít skutečně vyžehlené za krátkou dobu, a to bez chybičky. Určitě je však důležité, abyste si mohli intenzitu páry sami regulovat. Ne vždy je totiž nutné maximální množství páry.

Možnost použití vody z kohoutku místo destilované vody

Jak již to tak bývá, během žehlení Vám může dojít destilovaná voda a Vy jste pak nuceni přestat s činností. Kromě toho, destilovaná voda přeci jen něco stojí a její spotřeba je značná, pokud využíváte napařovacího systému a často žehlíte. Některým modelům žehliček však nevadí, pokud použijete místo destilované vody, vodu z kohoutku. Odpadne Vám tak tahání destilované vody, neustálé pamatování na nákup destilované vody aj.

Systém proti usazení vodního kamene

Pokud daná žehlička umožňuje použití běžné vody, ne výhradně destilované, pak je důležité, aby disponovala systémem proti usazení vodního kamene. Při nákupu žehličky určitě pamatujte na tento parametr a informujte se u příslušného prodejce. Kdyby u žehličky tento systém chyběl, pak by bylo jen otázkou času, kdy by Vám přestala fungovat, tak, jak má.

Kapající žehlička může být minulostí

Stává se Vám, že při žehlení z žehličky kape voda, ať už na právě žehlené prádlo, nebo Vaše ruce? Je to značně nepříjemné. I na tento fakt pamatovali určití výrobci žehliček, a tak je vybavili systémem, který zamezuje odkapávání vody. Potřísněné ruce horkou vodou, či potřísněné prádlo, bude již minulostí.

Nepřetržitá možnost žehlení bez nutnosti dolití vody

Ideální samozřejmě je, když se žehlí pravidelně. Ovšem, ruku na srdce, kdo z nás hned žehlí právě usušené prádlo? Místo toho se koš na vyprané a usušené prádlo postupně plní a plní, až přetéká. A tak není vyhnutí začít žehlit. Jenže je rozdíl, zda budete žehlit pár kousků, nebo rovnou celý, přetékající koš prádla. Žehlení samo o sobě není zrovna moc oblíbenou činností. A pokud je ještě několikrát přerušované z důvodu doplnění vody, pak se čas žehlení ještě více prodlužuje.

S parním generátorem můžete žehlit nepřetržitě dlouhou dobu

Některé modely žehliček se mohou pochlubit velkou nádržkou vody, která Vám umožní žehlit nepřetržitě více než jednu hodinu, a to bez nutnosti přestávek pro doplnění vody. Jedná se především o žehličky typu parní generátor. Do některého parního generátoru můžete nalít i litr vody.

Samočištění žehličky

Aby Vám žehlička co nejdéle sloužila, je nutné ji pravidelně čistit. Čištění však představuje značné zdržení. Čištění se však můžete zbavit, pokud si vyberete žehličku s funkcí samočištění. Můžete se tedy soustředit jen na žehlení a další přídavných prací budete ušetřeni.

Pohodlné držadlo u žehličky

Žehlit půl hodiny i více s žehličkou, která je těžko uchopitelná, není nijak příjemné a pohodlné. Při výběru žehličky si však můžete zvolit takovou, která se Vám bude jednoduše držet. Při žehlení se tak budete moci těšit z vysokého komfortu držení.

Hmotnost žehličky

Když jsme již u komfortu žehlení, pak k němu bezpochyby patří i hmotnost žehličky. Během žehlení je nutné žehličkou nejen pohybovat po prádle, ale také ji opakovaně zdvihávat a pokládat. Každé deko navíc zaručeně budete v rukou cítit. A po třeba takovém hodinovém, či dvouhodinovém žehlení doslova necítit ruku a následující den mít zablokované zápěstí, jistě není nic příjemného. Při výběru žehličky se tak zaměřte i na její hmotnost. Budete překvapeni, jaké mohou být hmotnostní rozdíly u žehliček.

Délka kabelu u žehličky

S komfortem žehlení souvisí i délka kabelu, kterým disponuje žehlička. U některých žehliček je kabel příliš krátký, respektive pro Vás nevyhovující, a tak nezbývá, než použít prodlužovací kabel. To však představuje další zdržení. A tak při nákupu žehličky je dobré pamatovat i na tento parametr.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18125 (novesluzby.cz#23265)


Přidat komentář