Nevěra manželů a děti

Dnes začněme trochu netradičně: O půlnoci zazvoní zvonek, manželka se vzbudí a vykřikne: Proboha manžel! Manžel se vzbudí a uteče na balkon... snad tento vtip není obrazemnnaší zkažené společnosti, jen podoba malého procenta manželství.

Ženatý se závazky

Jak Vaší nevěru a případný rozchod z toho plynoucí vnímají děti? Myslíte si, že jste je uchránili, že nic netuší? Opak je pravdou. Děti se do Vašich záležitostí instinktivně nepletou, ale sledují je z povzdálí nebo by alespoň měli. Podívejte se na příklady, které napsal sám život.

Příběhy dětí nevěrníků

33 letá Kamila – ta si nedavno přečetla deníček své osmi a půl leté dcery, kde stálo „museli jsme jít s bráchou spát, on usnul hned, ale mě to nešlo a nešlo, pořád musím myslet na to jak se máma s tátou hádají k vůli každé prkotině. Proč tak mámu štve, že táta zase nesundal prkýnko na záchodě a táta jí den co den dokola vyčítá, že není teplá večeře, jako by to nebylo normální. Táta šel už do práce na noční a já slyšela jak někdo před chvílí zaklepal, tak jsem se dívala z pokoje klíčovou dirkou, zas přišel ten strejda, co tu byl i včera.......Kamila se zhrozila, vždyť jsem se na ní byla podívat a už spala když přišel muj milenec.

Petra - se ve svých 19 letech zcela náhodou setkala s 20 letou Věrou, seděla za ní u stolu na diskotéce se svými kamarády a mluvila dost nahlas o svém tátovi, řezníkovi, který si má pracovní úraz, sekyra mu sjela ze špalku a rozsekl si koleno. Petra vykuleně třeštila oči a nevěřícně kroutila hlavou, šla za ní na WC a zeptala se rovnou „ hele odkud jsi“ dostalo se jí odpovědi, že bydlí asi 40 km od zdejšího krajského města. Petra sondovala dál „ tu historku s řezníkem jsi někdy slyšela?“ Věra odpověděla, že ano, stala se jejímu otci.

Věrka – dostala další dotaz „Prosím tě můžeš mi říct, jak se tvuj táta jmenuje?“ nepřestávala věru bombardovat otázkami...Věra bez problémů odpověděla „ Karel Podjukl, proč se ptáš?“ Odpovědi se jí dostalo asi tak po 5 dlouhých minutách, kdy Petra zezelenala, zbledla a pak ze sebe vykoktala, protože on je i muj táta. Dívky si pak pověděli, že bydleli od sebe 100 km od krajského města každá na opačnou stranu, jejich otci se nějakým způsobem podařilo utajit přítomnost věčné milenky i s dcerou, které navštěvoval velmi málo, ale pečoval o ně jak se sluší.

Radim – když mu bylo asi 15 let odstartoval doma otec svými nevěrami opakující se divadelní představení, pokaždé když si tak říkajíc „odskočil za jinou“. Nebyl v tu dobu už žádné malé dítě a tak chápal proč se matka rozčiluje, proč dělá žárlivé scény, proč se rozbíjí nádobí a následně propuká v pláč. Celá ta leta však nechápal, proč se jeho rodiče nikdy nerozvedli. Několikrát sice zaslechl, že je to kvůli dětem, ale to už nechápal vůbec. „ říkám to už po sté, proč se s tátou nerozvedeš, budete mít oba klid a můžete začít znovu“ radil mamince v jejích těžkých chvílích. K rozvodu se maminka rozhoupala až v jeho 28 letech, v době, kdy tatínek už žádné ženy nevyhledával, s nikým se nestýkal, byl doma a s mamkou v pohodě. Rozvod iniciovala sama ve svých 60 letech.

Ondřej – tomu bylo 34, měl svoji rodinu, když se jeho rodiče nanzákladě nevěry otce a následné zamilovanosti do mladší ženy rozváděli. Stal se nedobrovolným prostředníkem, kdy jej na jedné straně peskovala matka, že neodsoudil otce za jeho hanebný čin, na druhé staně otec, za to, že matce nedomluví aby nedělala zbytečné problémy a věc řešila v klidu. Nakonec sice pochopili a omluvili se mu oba, když se zpětně podívali na své reakce, ale v době kdy na něho útočili si vytrpěl své.

Děti z těchto rodin

Konečně co všechny ty děti, které jejich otcové nebo matky opustili z důvodů lásky k jinému člověku. Není to tvoje vina Jaruško, ale od teď budeš bydlet jen s maminkou, tatínek se odstěhuje k jiné paní. Nemůžeš za to Honzíčku, ale maminka si našla nového pána a ty zůstaneš bydlet u babičky s tátou. Kdo ví, co prožívá malé dítě nebo třeba i pubeťák v takové situaci? Jednoznačně prvního viníka hladá veknu = tedy špatná je ta, která tátu odvedla, špatný je ten, který od nás maminku odvedl.

Z odborného hlediska

Člověk si v dětství vnímá svět kolem sebe, chování lidí z jeho okolí mu dává příklady a utváří si názory na opačné pohlaví, na vztahy rodičů, na lásku, přátelství, věrnost, náklonnost i něhu. Automaticky se mu tyto vjemy zapisují do emočního podvědomí a formuje se jeho vlastní osobnost. Přibližně v osmém roce života jsou tyto základní formy naplněny a emoční rovnice jsou hotové. Dávejte pozor, aby jste nedopomohli svému dítěti k formování rovnice ve znění

  • Táta mě nikdy nebude mít rád.
  • Táta se mnou nechce být.
  • Táta je mámě nevěrný.
  • Chlapi jsou nevěrní.
  • Chlapi jsou zlí.
  • Máma pořád křičí.
  • S mámou se nedá žít.

Emoční rovnice

Stejně tak fungují emoční rovnice typu - na krásnou holku já nemám, lepší práci neseženu, anglicky se já nikdy nenaučím atd. Cvičením, vhodnou terapií a s pomocí odborníka můžeme své emoční rovnice změnit, ale je to mravenčí a dlouhotrvající práce.

Závěrem několi vtipů

Ale protože je nevěra stará jako lidstvo samo, asi se s ní budeme setkávat i nadále, dokonce se traduje, že nezávazná sex, je hitem této doby. Proto se pojďme ještě pobavit a alespoň trohoto se tomuto ponurého tématu zasmát.

Vtipy o nevěře

Porodní babka, která za svůj život odrodila stovky dětí se setká se Svatým Petrem, který ji za jijí laskavost prodlouží život na zemi. Porodní babka nato odpoví: "Víš Svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si zatím užívají ." "To není problém, zařídím to, aby při každém Tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky." Slíbí jí SvatýPetr. Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá. "Vás nic nebolí ?" ptá se zaraženě babka. "Ne, mě ne, ale podívejte se ven na toho pošťáka, svíjí se na chodníků a úpí jak smyslů zbavená

Dobrovolné příspěvky do církevní pokladny poslední dobou výrazně poklesly a tak se kněz rozhodl k radikálnímu opatření a na mši povídá: "Bratři a sestry, dělám to velice nerad, ale nemám jiného řešení. Je mezi námi muž, který má poměr se ženou jiného člena naší kongregace, a pokud se v pokladničce neobjeví alespoň pět dolarů, zveřejním jeho jméno." Když po mši počítal peníze v kasičce, našel tam dvacet pětidolarovek a jednu dvoudolarovku s poznámkou: "Pro lásku boží, otče, posečkejte mi, zbylé tři dolary seženu do večera!

Manželka se vrací domů z velkého nákupu a je šokována, když najde manžela v posteli s cizí mladou slečnou. Praští taškama a žene se ke dveřím, když ji konečně manžel doběhne a říká, že jí všechno vysvětlí. Zastaví se tedy a dá mu šanci. On povídá: "Drahá, bylo to takhle... Jel jsem domů a tohle stvoření stálo na dálnici a vypadalo děsně zuboženě, tak jsem jí zastavil. Zjistil jsem, že ji vyhodil z auta její partner a byla úplně bez prostředků a vyhladovělá. Tak jsem ji zavezl domů a dal jí to vepřové, cos včera nedojedla k večeři. Měla prošlapané boty, tak jsem jí dal nějaké sportovní, které už nenosíš, protože nejsou v módě. Protože bylo venku zima, dal jsem jí ten svetr, cos dostala loni k narozeninám a nenosíš ho, protože ti prý nesluší. Pak jsem jí dal jedny tvoje tepláky, do kterých už se nevejdeš. No, a když už odcházela, tak se me ještě zeptala: \'Je tady ještě něco, co vaše žena už nepoužívá?\' ... no a..."

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18096 (novesluzby.cz#21699)


Přidat komentář