Manželský trojúhelník

Jaké to je být aktérem manželského trojúhelníku? Jaká řešení má vzniklá situace? Kdo je v takovém případě na vině a kdo je bez viny? Dokáže si milenka představit další vývoj vztahu, nebo je zaslepená láskou? Podělte se s námi o životní zkušenosti.

Miluji ho, ale je ženatý...

Pokusme se podívat na manželskou nevěru ještě z jiné stánky. Co pohled milenky ženatého muže? Je to opravdu taková potvora, která chce stůj co stůj zničit rodinu ženatého milence – říkejme mu pracovně třeba Adam.

Co říká Adam milence o své manželce

"Zlatuško, co ztratila manželka práci jen sedí, kouří jednu cigaretu za druhou, mazlí se jen s naším psem a neustále mi něco vyčítá, že věčně nejsem doma (má pravdu), že doma nic neudělám (má opět pravdu), že se nevěnuji ani našim dětem (nic než pravda). Prostě příjdu domu z práce a už už koukám, jak od tud co nejdřív běžet k tobě miláčku – utíkám z toho dusna za tvojí láskou, tady se cítím šťastný....“

Co říká Adam milence o vztahu k ní

„ Čas který trávím s tebou má smysl, ty jsi naprosto jiná, přijímáš mé doteky a vracíš mi své s láskou, neustále se spolu smějeme, rozumíš mi, víš co potřebuji a nejraději bych od tebe vůbec neodcházel, ale Eva teď ztratila práci (nebo nějaký jiný druh obhajoby, proč ji zrovna nemůže opustit, nemoc, zemřela ji matka...) je na tom psychicky blbě, chápeš to lásko?

Jak to vidí, chápe a cítí manželka Eva?

Adam se doma zdržuje minimálně, už se spolu ani nehádáme, protože není kdy. Vždycky večer se mi omlouvá, že měl vážně perný den, v práci se to na něj všechno valí. Bude to tím, že chtěl, abych zůstala doma, dala výpověď a víc se věnovala dětem a domácnosti, peněz prý vydělá dost. Je ale tak pozorný, nikdy nezapomene přinést alespoň maličkost, aby mi to vynahradil. Prstýnek, květinu, sladkost, jahody – za těch 15 let prostě ví, čím mi vyhladí vrásky na čele. Ale alesoň se zaměřil víc na práci a méně na náš podle něho neuspokojivý sexuální život - ty hádky už byly k nevydržení. Dívám se na něj když usne, jak se šťastně usmívá ve spánku – prostě toho vorkoholika miluji.

Co je supervize

Supervize by se nejlépe dala přirovnat ke koučování. Cílem je najít v týmu nebo v jednotlivci všechno to pozitivní co přispěje k jeho rozvoji a zvýší jeho profesní výkon. Teoretické i zkušenostní vedení jednotlivce či týmu a jeho podpora. Nelze zaměňovat s revizí či kontrolou.

Pohled na trojúhelník ze strany milenky

Vždycky jsem chtěla – až potkám někoho jako je Adam, společně stavět hnízdečko, představit ho rodičům a konečně založit rodinu (nárok už na to ve svých 25 letech mám, v růžové postýlce mít sladkou holčičku s mašličkou ve vlasech, je teď mým velkým snem... pak už by mi ke štěstí nic nechybělo. Na tuhle idilku si budu muset nějaký čas počkat. Nemohu teď Evě Adama odvést, ztratila přeci tu práci a je na prášky. Dokonce prý upadá v deprese, dovedu si představit, že je tam Adam teď zapotřebí. Ale až se to všechno urovná, rozvede se. Rozhodli jsme se, že Eva dostane všechno, co dnes společně vlastní a Adam se nastěhuje ke mně, začneme od začátku...

Jaké jsou argumenty Adama?

Proč to Adam vlastně dělá, proč si tak komplikuje život, proč se zaplétá do spirály lží? Možná i on k tomu má své opodstatněné důvody – takže popravdě Adame ... „Eva není špatná ženská, jen za těch 15 let jí stačí večer sedět u TV a odpočívat, nosím jí dárky, aby cítila, že ji mám pořád rád. Kdyby se ke mně alespoň přitulila, ale ona to prostě potřebuje méně než já, mnohdy sex nepotřebuje vůbec. Stejně když zůstanu jeden den doma, vznikne z toho nějaká hádka.

Když je Eva sama, řeší problémy s takovou lehkostí, ale pokud je máme řešit spolu nedohodneme se ani na prkotinách. Zlatuška je dračice, je tak mladá a miluje se vášnivě a bez zábran, vždycky s ní omládnu a navíc nemám k ní žádné povinnosti, ani nic nevyžaduje. Je šťastná jen za moji přítomnost. Občas prohodí nějaké řeči o budoucnosti, ale dlouho to netrvá. Věčeře, výlety, procházky a láska - tím uspokojím svoje a zároveň i její potřeby. A navíc po Evě teď nevyžaduji denně sex – čímž ji dělám radost a méně se hádáme. Všichni jsme tedy spokojeni. Proč bych měl tento úžasný systém tedy měnit?

Rada směřující k manželkám - při řešení situace, když TO PRASKNE - jednoznačně trpělivost, pokud si chce partnera udržet. Nastává situace, kdy manželka přeci nechce, aby srovnával reakce obou žen – a nebo naopak chce, tedy buďte ta lepší. Źádné scény, buďte chápavá, přiznejte svoji vinu na zvniklé situaci, následně mu dejte prostor a čas na rozmyšlenou, zatněte zuby a uvidíte, že výtězný pohár bude Váš. Pak nastavte nekompromisný výraz a tón hlasu a dejte najevo, kde je mez, kterou nelze překročit.

Pro milenky – být totálně nekompromisní, předložit ultimátum, být důsledná a přerušit veškeré kontakty, vyměnit si kartu v telefonu, vypnout zvonek, chodit jinými ulicemi, tak aby jste byla pro milence opravdu tak nezastižitelná, aby si měl možnost uvědomit, zde-li bez Vás chce a může nebo nechce a nemůže žít. Pokud vyhrajete, udělá zásadní kroky, které budou Vaším vítězstvím. Podlehlete-li však nutkání, ještě jej vyslechnout, promluvit si nebo alespoň na chvilku jej vidět, dostene se mu důkazu, že si s Vámi opět může dělat co chce. Vyhrajete-li, měla by jste počítat také s tím, že se za čas může objevit nějaká nová, neokoukaná žena, která bude Vašeho miláčka opět více přitahovat než Vy.

Manželka, která svého postavení umí zneužít

Některé manželky, které se dovtípí nevěry svého muže, po prvotním šoku přejdou do stavu, kdy se rozhodnou pro variantu ticha. Spočítají si, co by jim přinesl případný rozvod a jsou-li v nové variantě života bez manžela výrazné mínusy, raději obrátí své postavení podváděné manželky do výhody. Snížení společenského statutu, finanční ztráty a nevýhody z toho vyplývající, samota a představa flustrace – to vše je vede k přesvědčení, že bude lépe dělat hluchou a slepou a naopak spíše než ztratit, raději na situaci vytěžit.

Milenka, která si přestane dělat iluze

Také chytrá milenka, která pochopí, že její zbožňovaný nikdy nedostojí svým původním slibům o rozvodu, využije své chvíle. Chudák muž pak zjistí, že kompenzovat ženám všechna příkoří je náročnější než-li si původně představoval. Dokonce existují ženy, které si zásadně vybírají šťastně ženaté může, za účelem bezstarostného a blahobytného života.

Milenec přeborník

Dokonce se může stát, že Váš vysněný hrdina žije životem bohéma a vedle Vás - jako té co „miluje z celého srdce“ nemá jen manželku, ale je tu ještě třetí žena, která možná o Vaší přítomnosti také neví. To už je nevěrník přeborník, nemá to chudák lehké, pendlovat mezi třemi ženami, ale je to jeho výběr. Z pravidla takový dvojitý trojúhelník dlouho nevydrží, protože je nad fyzické, psychické a mnohdy i finanční možnosti jedince.

Muži versus ženy

Samozřejmě, že vše může být také obráceně – může být nevěrná manželka a chudák její choť být v roli podváděného, její milenec může marně leta čekat na slibovaný rozvod a nebo se může stát i ta kuriozita, že má žena manžela, a dva milence. Všechno se může stát, protože mezi námi - není to o tom, zda jste muž a nebo žena – je to o tom, jaký jste člověk.

Miluji ho, ale je ženatý...

Pokusme se podívat na manželskou nevěru ještě z jiné stánky. Co pohled milenky ženatého muže? Je to opravdu taková potvora, která chce stůj co stůj zničit rodinu ženatého milence – říkejme mu pracovně třeba Adam.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18095 (novesluzby.cz#21697)


Přidat komentář