Manželská nevěra

Člověk je tvor omylný a tak se někdy může stát, že neodolá svodům a dopustí se hříchu smilstva. Nevěra je velmi nebezpečná a zrádná, nikdy se nenechte ukolébat myšlenkou, že se na ni nepřijde. To spíše máte doma partnera, který zavírá oči.

Manželská nevěra

O manželské nevěře bylo napsáno a řečeno již mnoho, co člověk to názor, ale jedno mají všechny názory společné – všíchni víme, že podváděný partner ve chvíli, když se dozví pravdu trpí. Dnes se zde pokusíme sestavit několik variant, postřehů – příčin, následků nebo jak nevěru přežít. Jednoznačně ze statistik vyplývá, že nevěra je nejčastější příčinou rozvodů.

Původce, impuls, vznik nevěry

 1. Nevěra vzniká v době, kdy jeden z partnerů zatouží vybočit ze sexuálního stereotypního života a má touhu užít si s někým jiným. Začne to jako nevinný flirt, většinou pod vlivem alkoholu, kdy má člověk veselejší náladu, stavidla zábran nejsou tak pevná a hormony jsou povzbuzeny. Ale alekohol je jen podpůrce nikoliv samotný aktivátor. Může se jednat třeba o náhodném setkání s neodolatelně přitažlivým objektem.

 2. Pokud je vzájemný vztah volný. Jestliže partneři spolu chtějí setrvávat v manželství z nějakých jiných důvodů, než-li je vzájemná láska a náklonnost, navíc se v mnoha případech na volném manželství domluví – v takovém případě se ani o nevěru nejedná. Příklad: Jana svého manžela miluje, smějí se spolu, mají společné zájmy, jezdí na společné dovolené, děti již mají své rodiny, žijí klidně, soužití jim vyhovuje po všech stránkách kromě sexuální. Jaroslav ji však miluje a rozvést se nechce, sex k životu nepotřebuje a tak se domluví, že Jana nebude držet celibát – ovšem manželství bude zachováno.

 3. Dokázat si sám sobě, že ještě mám na to, přitahovat protějšky. To se ovšem může vymstít v tom, že protějšek zabere, ale dotyčnému již nestačí jen pocit výhry z „ulovéné kořisti“ dotyky většinou rozbouří vášně, kterým se pak ubrání jen silní jedinci.

 4. Pomsta partnerovi s touhou ublížit mu. Takové případy jsou velmi časté, ale po procitnutí si většina pomstychtivých uvědomí, že to nestálo za to a že tím vztahu dali tak říkajíc poslední ránu.

 5. Dalšími faktory mohou být samotný charakter nevěrníka - zvyšování sebevědomí, nenasytnost, narcistní uspokojení ...

Kdo podlehne nevěře říve, manžel nebo manželka?

Zkouška v krizi - Je nutné si uvědomit, že postupem času se i v naprosto sehraném manželském soužití objeví nějaký ten mráček. Manželství prochází několika fázemi vývoje a každá fáze s sebou nese změny. Poklidné hladiny rozvíří změna bydliště, změna zaměstnání, narozené dítě, odchod z mateřské dovolené, atd. Tyto malé krize a selhání tolerance jsou první zkouškou odolnosti.

Dlouhodobá flustrace - Zde je problém uhnízděn jen v jednom partnerovi a ač se snaží sebevíc, dlouhodobě na svoje starosti a trápení svůj protějšek upozorňovat, je jím bagatelizován a opomíjen. Například Jiří má pocit, že jejich sexuální život je na bodě mrazu a rád by jej oživil a svoji ženu objal častěji, Květa ale považuje tyto námitky za banální a odmítá s ním o věci diskutovat. Naopak Monika touží po miminku, trápí se a stěžuje si dlouho na Mirkovo odmítání pokročit ve vztahu dál, ovšem Mirek to nevidí jako prioritu č. 1, má své vlastní plány a myslí si, že na dítě je ještě čas. Nevěře se v takovém případě žíká kompenzační – funguje jako náplast.

Stereotip zabíjí - Odvykli jste si s manželm podnikat společné výlety, návštěvy přátel, na dovolenou jezdíte každý sám – nebo nejezdíte nikam než-li na Vaší chalupu? Milujete se dvakrát za měsíc jen ze stereotipu a zapomínáte na občasná pohlazení, mrknutí, květinu pro manželku nebo dobrůtku pro manžela? Dávejte dobrý pozor, aby Vašemu protějšku nedělal drobné radosti někdo jiný. Stereotip je zaručený zabiják manželství a stačí někdo, kdo si dá tu práci a začne dělat Váš protějšek šťastný a máte zaděláno na malér. Nejen že můžete získat parohy jako šesterák, ale tento vetřelec v očích Vaší manželky (nebo manžela) Vás samotného degraduje.

Předtsavte si sebe - Pokud máte chuť být partnerovi nevěrný, zkuste trochu empatie. Představte si na jeho místě sebe. Představte si jak se dozvíte zcela náhodou, že Váš manžel nejel na služební cestu do Brna jak avizoval, ale v jeho kapse najdete stvrzenku za hotel v Železné Rudě společně s účtem za večeři pro dva a košili od rtěnky. Jak Vám je při této představě? Nebo kdyby si muž před svojí plánovanou nevěrou představil co se může stát jemu. Přijde neočekávaně z práce domů o 3 hodiny dříve a před domem cizí vůz, v předsíni cizí boty, v kuchyni cizí kalhoty a v ložnici cizí chlap..... není to příjemné pomyšlení že? Empatie je pro vztah tedy velmi důležitá.

Odmítáni onanie - V moderním světě by měl každý dospělý člověk vědět, že na uspokojování vlastního těla není nic špatného. Je to také jedna z mnoha berliček v ne uplně spokojeném sexuálním životě manželů. Pokud se muž nebo jindy žena sama tajně uspokojí, nepotřebuje následně vyhledávat mimonanželský vztah. Obrovskou chybu v těchto případech dělají ty ženy, které se urážejí při zjištění, že si mnažel pomohl sám, dělají scény a vyhrožují rozvodem – proč? Byla by taková žena spokojenější, kdyby si manžel našel milenku? Nebo naopak když manžel najde v posteli vybrátor a udělá taktéž scénu – tak já Ti nestačím.....? Dopřejte svému protějšku, po čem touží a když už mu to nemůžete nebo nechcete dát sami – nebuďte sobečtí.

Vzhled po letech - Manželka Jakuba je jako proutek i ve svých 40 letech, manželovi však narostl pivní bachor, nevyjde schody aniž by se nedusil a o sportu ani nemluvě – pak přijde za jeho ženou stejně starý kolega s vypracovaným tělem a na podnikovém večírku ji vyzve k tanci. Naopak Stanislav si bral svoji ženu jako proutek a po 20 letech má o 30 kg více a místo aby se snažila o změnu, začala svým špekům láskypkně říkat faldíčky. Ale jde i o Váš účes, vůni nebo pleť. Vaše fyzická změna je v mnoha případech také příčinou proč se Váš partner kouká po jiných!

Co je a není nevěra?

Pokud tuto kategorii hodnotí nevěrník – může to mít smysl, ale ať již nazve nevěru jakkoliv

 • dobrodružství
 • románek
 • zamilování se
 • charitativní úlet
 • opilost
 • nebo já si nic nepamatuji

všechny tyto rádo by argumenty, vyjdou v niveč protože pro podváděného je to prostě všechno nevěra.

Závěrem si řekněme k nevěře

Prozrazená něvěra bolí. Ze vzniklé situace jsou jen dvě možné cesty

 1. Buď partnerovi odpustíte
 2. Nebo neodpustíte a rozvedete se

Ale i tyto dva případy jsou ještě rozvinout dále. Protože pokud manželovi sice odpustíte s přáním aby s Vámi zůstal, ale jeho chybu mu budete den co den otloukat o hlavu, peskovat jej a neustále o tom hovořit – zaručeně nevydrží a vrátí se k milence, nebo prostě od Vás odejde. Nebo mu vážně odpustíte a zachováte si tvář a sebeúctu a začnete si budovat nový vztah s novými pravidly. V takovém případě můžete uspět a manželství zachránit.

Nevěřte tomu, že jste tak bravurní a svoji nevěru úspěšně tajíte několik let. Nějaký čas samozřejmě ano, ale věřte, že praskne každá nevěra, dříve či později. A pokud to u Vás doma na první pohled vypadá, že celá ta leta Váš partner skutečně nic neví – tak jsme spíše slepí sami. Je buď pohodlný něco řešit, nebo se bojí do věci zasáhnout, aby o Vás nepřišel, nebo Vám Vaše úlety prostě toleruje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18091 (novesluzby.cz#21681)


Diskuze a zkušenosti

Rotátor | 14.08.2013 17:05
Re: Manželská nevěra Jak se zbavit pocitů ponížení a životní prohry, když na dlouholeou nevěru (34 letý paralerní vztah) manželky přijdete až po jejím úmrtí po 53 letém klidném manželství.?

Anonym | 25.12.2013 23:28
Re: Manželská nevěra A jak jste na to přišel??? Onen milenec se Vám svěřil ?


Přidat komentář