Kupujeme nový byt

Rozhodli jste se, že už je na čase mít něco vlastního a neplatit pořád jen nájem? Koupit si vlastní byt a vybavit si ho podle svého vkusu? Určitě je to pro vás velmi zásadní rozhodnutí, proto je dobré ho dostatečně zvážit, než budete něco podnikat.

Výstavba bytů, zájem o nové byty

V dnešní době není o nové a moderní byty nouze. Spousta developerských firem pracuje na plné obrátky a nové byty staví ještě dřív, než o ně má někdo zájem. Tyto firmy však ví, že v dnešní  době  je o byty stále velký zájem ,a proto umí tyto byty rozprodat, ještě než se dostaví. Koupit si nemovitost je momentálně také jednou z nejlepších investic pro toho, který má  takové finanční prostředky, jenž může někam investovat.

Realitní kancelář Frenštát pod Radhoštěmlogo re-spekt

Hledáte odborníka na prodej nemovitostí? Bydlíte-li ve Frenštátě pod Radhoštěm** či okolí, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde působí firma RE-RESPEKT, která všechny výše a níže uvedené činnosti zvládne na profesionální úrovni.Realitní kancelář naleznete na adrese **Náměstí Míru 20, Frenštát pod Radhoštěm 744 01. Veškeré služby, které realitní kancelář RE-RESPEKT nabízí, můžete také zkonzultovat na telefonním čísle 725 318 190 či emailové adrese dolezalova@rk-respekt.cz

Koupě bytu v bytovém domě Frenštát pod Radhoštěm

Bytové domy se odlišují lokalitou, architektonickým pojetím, cenou, kvalitou a dispozicemi jednotlivých bytů. Pokud uvažujete o koupi, měli byste se obrnit trpělivostí a také věnovat výběru správného bytu více času. Kupovat byt si může klasická rodina dovolit tak jednou, dvakrát za život, proto si na výběru musíte dát více záležet a také si nechat poradit od odborníků. Zorientovat se v nabídce není snadné a kvalita a spokojenost s vlastním bydlením může ovlivnit život na mnoho let.

Výběr bydlení podle okolního prostředí

Proč se okolí domu, nebo bytu považuje za jedno z nejdůležitějších rozhodujících faktorů při výběru? Protože své okolí jen tak nezměníte, kdežto interiér změnit můžete, pokud se vám nebude líbit. Bohužel mnoho lidí tento faktor přehlíží. A dělají velkou chybu. Pokud vám bude vyhovovat velikost bytu, dispozice, cena a ostatní záležitosti, ale přitom jeho okolí bude nevlídné, rušné, nebezpečné apod., jedná se o špatnou koupi.  Představte si výhled z dětského pokoje na tovární halu, ložnici otočenou směrem k dálničnímu tahu, nebo bydlet v bytovém domě s problémovými a nepřizpůsobivými sousedy.

Váš byt sice může být krásný, útulný a čistý, ale dennodenně chodit kolem odpadků, prostředím bez kousku zeleně, kde chybí klid a pořádek, vám jistě začne po čase vadit a obtěžovat vás. I díky takovému prostředí může být byt poměrně levný a velký, jelikož jen málo lidí má zájem v takovém prostředí bydlet. Opravdu byste měli prostředí bytu zvážit a raději si trochu připlatit za lepší okolí domu a také vhodnější prostředí, kde vychovávat své děti.

Občanská vybavenost bytu - obchody, školy, doprava

Občanskou vybaveností se rozumí dostupnost různých důležitých, ale i méně důležitých objektů, které se nacházejí v okolí obydlí. Jedná se o obchody, školy, mateřské školky, pošta, banky, zdravotní středisko, autobusová/tramvajová zastávka, zábava (restaurace, kina, bary, atd.). Pokud máte auto, není pro vás problém si zajet i do vzdálenějších míst, to však zvyšuje váš rodinný rozpočet. Pokud máte všechno kousek od ruky, je to přeci jen příjemnější a jednodušší. Na druhou stranu, ne všichni preferují městský život se všemi vymoženostmi  poblíž, ale bydlet na konci města,  v klidném a více přírodním prostředí, je pro někoho daleko důležitější.

Rozloha bytu, prostorný byt, byt v patře, přízemíluxusní dům

Rozloha bytu je dalším důležitým faktorem při nákupu bytu. Potřebná velikost bytu může být různá. Je třeba ale uvažovat i dopředu. Pro mladý pár jistě bude velmi lákavý byt 2 + kk za rozumnou cenu, ale pokud plánujete do budoucna i potomky, měl i byste myslet na to, že takovýto byt nebude do budoucna vyhovovat ani vám ani dětem. Čím starší děti jsou, tím více potřebují své soukromí, což bude v takovém bytě na úkor vašeho soukromí a to jistě také není příjemné.  Časem tento problém bude chtít vyřešit, a proto budete uvažovat o novém, větším bytě. Pokud tedy máte možnost vynaložit více finančních prostředků a plánujete rodinu, kupte byt raději větší.

A naopak. Pokud máte již téměř dospělé děti, které studují střední  nebo vysokou školu a většinu týdne bydlí na kolejích, mimo domov a chcete koupit byt, zvažte nákup rozlehlého bytu. Děti časem odejdou a budou mít svůj život a svoje bydlení a vy můžete s partnerem zůstat sami. Sice v prostorném, ale zbytečně velkém bytě, kde budete v neobývaných pokojích maximálně utírat prach.

To jak velký byt si koupíte, je jen na vás. I bezdětný pár si může pořídit prostorný byt a v pokojích mít například pracovnu, nebo pokoj pro hosty, apod. Samozřejmě se všechno odvíjí i od vaší finanční situace. Dalším faktorem je také umístění bytu v několikaposchoďovém domě. Něco jiného je bydlet v přízemí než v 10. patře. Přízemní byty jsou levnější, ale pro samotné bydlení  nejsou příliš příjemné. Naopak, byt ve vyšších patrech je ideální, pokud však nejede výtah (což se občas stává), vrátit se domů z práce s několika taškami nákupu a vyjít 7 pater po schodech, také není nic příjemného.

Financování a cena bytu Frenštát pod Radhoštěm

Jak už bylo na začátku řečeno, koupit si byt v dnešní době je zásadní rozhodnutí, které může a určitým způsobem také ovlivní váš budoucí život. Jen málo rodin disponuje vlastními finančními prostředky, které použijí na koupi bytu. Většina rodin a mladých lidí musí koupi bytu financovat s pomocí finančních institucí a jejich nabízených produktů: hypoték, úvěrů apod. Důležitým faktem při způsobu financování nákupu bytu je fakt, zda je byt v osobním nebo družstevním vlastnictví. U družstevního vlastnictví je také možné využít hypotéku a hlavně ji získat, ale je to poněkud administrativně složitější.

Nemáte-li čas si hledat byt sami a chcete oslovit nějakou realitní kancelář, informujte se vždy o konečné ceně bytu. Některé realitní kanceláře a developerské firmy totiž uvádějí cenu bez provize či bez daně z přidané hodnoty. Můžete se tak jednoduše nachytat a zmást a pak být nemile překvapeni konečnou cenou. Raději si cenu bytu porovnejte i s jinými developerskými firmami, ať si můžete být jisti, že není cena nadsazená. Důvěryhodnost prodejce je také důležitá. Solidní realitní kancelář vám poskytne všechny potřebné dokumenty. Pokud budete kupovat byt od fyzické osoby, buďte opatrní! Ověřte si, zda byt patří doopravdy osobě, která ho prodává, zda není zadlužená, není-li uvalena exekuce či věcné břemeno.

Jak můžeme napravit pocit z interiéru?

Ať už koupíme byt téměř holý a s bílými stěnami, nebo polovybavený s různobarevnými místnostmi, je dobré vědět, jak si takový byt upravit podle svých představ, respektive pocitů tak, aby se nám zde dobře žilo.

Rady a tipy pro úpravu bytu

  • Pokud jsou místnosti orientované na sever, vypadají díky přirozenému světlu studenější  a tmavší.  Pomůžeme jim lesklým nátěrem nebo je můžeme prosvětlit chladnými barvami.
  • pokojích s orientací na jih je zase světlo teplejší, žlutější a přímé. V takových místnostech si můžeme dovolit použít tmavší barvy a nátěry, chladné nebo teplé světlé barvy.
  • Opticky zvětšíme místnost nátěrem světlých odstínů nebo tapetou s malým vzorem. Ke zvětšování prostoru opticky se hodí také zrcadla, lesklé nátěry nábytku či lesklé stropy.
  • Máte-li v bytě nižší strop, můžete ho opticky zvýšit pomocí svislých pruhů. Prodloužit místnost zase díky horizontálním pruhům.
  • Prostorné místnosti snesou tapety s velkými vzory a sytější  teplé barvy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18128 (novesluzby.cz#23437)


Přidat komentář