Krejčovství - zakázkové, služby a výběr

Nechat si cokoli ušít v krejčovství je výbornou volbou pro ty, kterým záleží na kvalitě materiálů a samozřejmě také na kvalitě práce, což se odráží v hotovém kusu oblečení.

Krejčovství bylo v dávné době velmi lukrativním zdrojem obživy, ale po nástupu průmyslové výroby pomalu zanikalo. Nikdy však nezaniklo úplně a v malé míře je zde dodnes. Moderní průmysl sice vyrábí konfekční zboží, ale opravy oblečení a jejich** šití na míru** drží krejčovství stále při životě.

Co vše najdeme ve výbavě krejčího

Co by měl mít takový** krejčí** ve svém salónu, aby mohl pracovat tak, jak to nejlépe umí? Měl by mít spoustu věcí, bez kterých se v žádném případě neobejde.

 • Šicí stroj
 • Krejčovskou pannu
 • Jehly
 • Nitě
 • Látky
 • Knoflíky a patentky
 • Nůžky
 • Různé střihy či šablony
 • Krejčovskou křídu
 • Zdrhovadla
 • Patentky atd.

Jak vidíte, je toho velmi mnoho. Tím nejdůležitějším však je, aby měl šikovné ruce a hlavně dobrou představivost, která je velmi nutná k tomu, aby byl schopen šít podle přání zákazníků. Dělat krejčovou nebo krejčího může dokonce také člověk, který toto řemeslo vůbec nestudoval.

Je-li šití Vaším koníčkem, rádi si jistě zřídíte své krejčovství, ve kterém se můžete oddávat šití všeho druhu a dělat tak radost všem lidem, kteří budou o Vaše služby stát.

Krejčovství navštěvujeme dnes velmi zřídka, neboť výběr oblečení v obchodech je čím dál větší a ceny jsou levné, takže nemáme takovou potřebu nechat si šít oblečení u krejčího. Někdy však přijde chvíle, kdy si kupříkladu koupíme určitý kus oblečení, které nám zrovna moc nesedí, ale nám se prostě líbí a musíme jej mít, proto ho koupíme a zamíříme ke krejčímu.

Krejčí nám oblečení upraví dle naší postavy a my jsme spokojeni. Krejčovství tady není pouze na úpravy již zhotoveného oblečení, ale jeho hlavním posláním je šití šatstva na míru.

Kvalitní úprava oblečení, šití oblečení na míru

Odpověď je velmi snadná. Krejčovství vyhledáváme ve chvíli, kdy nám velmi záleží na kvalitě daného oblečení a také chceme, aby bylo ušito z látky, kterou si my sami vybereme. Je to zejména při šití noblesnějších šatů či obleků, které chceme mít opravdu ušité přímo na naší postavu.

Krejčí nešijí pouze oblečení (což je sice jejich hlavním posláním), ale jsou schopni ušít také různé povlečení, záclony, závěsy, ubrusy a jiný dekorativní textil.

V dobrém krejčovství by Vám měli být schopni mimo jiné také poradit, jaký druh látky je nejlepší pro Vámi vybraný oděv a jaký střih je ideální pro Vaši postavu.

Krejčovství pánské a dámské

Krejčovství se může dělit na dámské a pánské. Není to však pravidlem. V dnešní době již můžeme objevit také krejčovství rodinná, která Vám ušijí vše, co právě potřebujete.

Jak to chodí u krejčího?

Necháváte-li si šít v krejčovství, musíte počítat s tím, že Vámi žádaná věc nebude ušita ze dne na den. Na první schůzce je potřeba přesně říci, co chceme ušít, z čeho to chceme ušít a hlavně je potřeba si ujasnit, kolik zhruba bude námi požadovaná věc stát. Je jisté, že Vám krejčí nesdělí přesnou částku, ale měl by Vám říci, kolik zhruba to bude stát.

Hlavní věcí, kterou krejčí udělá je, že si Vás pořádně přeměří, aby si mohl zapsat Vaše míry, které jsou nejdůležitější. Bez nich krejčí neudělá vůbec nic. Jste-li u krejčího proto, že chcete ušít jinou věc, než je oblečení, je potřeba mu sdělit přesné rozměry, aby mohl pracovat.

Jakmile** krejčí** sestehuje Vámi požadovanou věc na krejčovské panně, zavolá si Vás, abyste vše zhodnotili a popřípadě poopravili podle sebe. Poté si věc vyzkoušíte a doladí se případné nedostatky. Někomu stačí zkouška jedna, někomu více. Vše záleží na tom, jak se budete na zkoušce cítit a zda bude oblečení sedět na míru.

Jakmile projdete poslední zkouškou oblečení, sešije krejčí oděv naposledy a jakmile bude hotov, zavolá Vám a Vy si svůj vysněný kus oblečení odnesete domů.

Jak najít vhodné krejčovství?

Dobré krejčovství rozhodně nehledáme. Najde si nás samo a to tak, že nám jej doporučí někdo z našich známých. Jelikož krejčovství není mnoho, můžeme si být jisti, že lidé, kteří si již nechali něco ušít u krejčího a byli s ním zcela spokojeni, nám jej doporučí velmi rádi sami.

Stačí se svých blízkých jen zeptat, jestli nějaké dobré krejčovství neznají. Pokud máte tu smůlu, že nikdo z Vašich blízkých krejčovství ještě nenavštívil, můžete jej vyhledat tak, že se kouknete na internet. Do vyhledávače zadáte heslo krejčovství nebo krejčí, své bydliště a ihned se Vám otevřou odkazy s těmi, které jsou Vašemu bydlišti nejblíž.

Kolik stojí šití u krejčího?

Krejčovské služby patří mezi ty, kterých si zákazníci velmi cení. Proto jsou ochotni si za ušití svých věcí také připlatit. Mnozí z nás nechodí do krejčovství proto, že se obávají právě vysoké ceny. Je nutno si tedy říci, že ušití čehokoli u krejčího je o něco málo dražší, avšak je potřeba mít na paměti, že věci ušité právě v krejčovství vydrží daleko déle, neboť jsou ušity z kvalitněji a jejich materiály, které jsou při šití použity patří mezi kvalitnější.

Nelze říci přesně, kolik zaplatíte za tu či onu věc. Celková cena se odvíjí od spotřebovaného materiálu a také od složitosti Vámi vybraného střihu.

Dalším kritériem ceny je také to, jak velké** krejčovství** je. Jinou cenu zaplatíte u člověka, který má krejčovství doma a jinou cenu Vám budou účtovat v krejčovství uprostřed města.

Proto je potřeba si krejčovství vybírat opravdu důkladně a je-li to možné, zjistit si na něj také reference, které jsou velmi důležité. Těžko byste si nechali něco ušít u člověka, se kterým nebyl nikdo spokojen.

Nabídka služeb kvalitního krejčovství

Každý dnes touží po kvalitě, zejména proto, že náš trh je zaplaven různými nekvalitními věcmi, které jsou velmi nekvalitní a vydrží Vám pouze chvíli. Je proto na čase zastavit se a popřemýšlet o tom, zda se opravdu vyplatí kupovat levné věci.

Proč si tedy nezajít aspoň jednou ke krejčímu a nenechat si u něj něco ušít. Je přeci potřeba porovnat, co je pro nás to pravé. Není nakonec přeci jen lepší připlatit si u krejčího za kvalitu, než koupit levné zboží z obchodu, které nám vydrží pár dnů, a my budeme muset nákup opakovat?

Ať je to, jak chce. Každý z nás má určitě nejraději oblečení pohodlné, kvalitní a hlavně přesně padnoucí. V oblečení bychom se měli cítit tak, jako bychom na sobě neměli nic. A právě proto je největší výhra, když máte spolehlivého a kvalitního krejčího.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18112 (novesluzby.cz#22351)


Přidat komentář