Jak udělat muže šťastným?

Často slyším od svých kamarádek, že muž je živitel, muž se musí starat o rodinu! Jenomže spousta z nás si vůbec neuvědomují, že pokud budeme nadále žít v těchto představách, tak buď ho ztratíme nebo nám uteče za jinou ženou...

Co muži v manželství chybí

Často slyším od svých kamarádek, že muž je živitel, muž se musí starat o rodinu! Jenomže spousta z nás si vůbec neuvědomují, že pokud budeme nadále žít v těchto představách, tak buď ho ztratíme nebo nám uteče za jinou ženou.Jak udělat muže šťastným, aby si nepřipadal v manželství jako oběť?

Začněte si hrát - manželství a vášeň

Možná spoustě z nás velmi vadí, když se muž chová jako malé dítě a ani nás nijak moc neimponuje. Jenomže právě ta hravost a dětské chování je na muži to krásné. Pokud se dokážeme vcítit do mužské mentality, máme vyhráno. Stačí se jen připojit a začít si s ním hrát. Každá z nás si někdy řekne: Proč? No přeci proto, že chceme, protože si ho vážíme, takového jaký je, protože ho milujeme.

Sex a hrátky

Spousta z nás má přání, aby byl muž vášnivý a dokázal nám vyhovět ve všem, co nám dělá dobře. Zamyslely jsme se také někdy nad tím, co potřebuje muž? Je z nás jen málo takových, které tohle dokážou vnímat. Není nic těžkého se ho na to přímo zeptat. A také si dokázat udělat milování hrou a ve formě legrace. Samozřejmě s tím musí oba partneři vždy souhlasit.

Hlaďte ho!

Každý muž touží po něze a pohlazení. Jenomže spousta z nás si tuto skutečnost neuvědomuje. Žijeme v představě, že muž musí být vždy první, kdo nám tu něhu „musí“ dávat. Když budeme žít v téhle myšlence, tak ho ztratíme. Muž nás nikdy nebude žádat o něhu. Jeho hrdost a ješitnost mu to nedovolí.

Buďte laskavá

Manžel přijde z práce utahaný a nevrlý. Je nám to líto, protože jsme se na něho těšili. Co dělat, je často velmi jednoduché. Už mezi dveřmi ho obejměte, polibte a řekněte „ahoj miláčku“. Muž je křehká květinka. Není dobré mu hned mezi dveřmi říct „Ty máš ale náladu“ nebo „Co se zase děje“. Tím muže vždy odradíte a většinou se s Vámi buď pohádá, nebo si Vás vůbec nevšímá.

Obdarujte ho

Muži jsou velmi hraví, soutěživí a pokud mu dáte dárek, který ho vrátí do jeho dětských let, věřte, že na to velmi dlouho nezapomene a svým přátelům se bude chlubit, jakou má skvělou ženu. Musí to být ale opravdu netradiční dárek. Například jízda v tanku, akrobatický let, exkurze kabiny velkého dopravního letounu nebo exkurze do lihovaru Jameson. Těch nápadů je spoustu.

Vnímejte jeho potřeby

Muži jsou stejní, jako děti. Pokud se muž začne nudit, je to špatně. Muž potřebuje mít radost ze života, jinak ho manželství začne nudit. Proto není dobré tohle přehlížet, ale začít jednat. Žena, pokud muže miluje, se dokáže vcítit do jeho potřeb a představ. Mužské potřeby často bývají identické, jako dětské. Proto je dobré dělat s mužem i to, co by jste třeba nikdy nedělali. Tancujte, hrajte si .

Chvalte a chvalte

Pokud dokážete muže chválit, jste na dobré cestě k hluboké lásce. I přesto, že to někdy nerad slyší a říká Vám „to je dobrý“, tak věřte, že je nesmírně šťastný. Každý člověk, potřebuje vědět, že si ho ten druhý váží. Tak, jako to rády slyšíme my ženy, tak stejně to rádi slyší i muži.

Buďte k němu vždy upřímná

Pokud Vás někdy něco hodně mrzí, běžte a řekněte mu to. Neměli by jsme mít mezi sebou žádné tajnosti. Naučit se říkat muži pravdu, je někdy těžké, ale i my ženy si řekněme:“Máme rády pravdu?“ Pravda je první krůček ke krásnému manželství, pokud jí začneme říkat hned na začátku vztahu. Muž potřebuje vědět, že on je ten jediný, kterému stoprocentně věříme.

Přání ženy od muže

Spousta z nás by si přála, aby její manžel byl takový, jakého jsme si vysnily. Aby nás miloval, hladil a vážil si nás. Aby se dokázal o nás postarat a nosil nás na rukou. Byl stále milý a dokonalý. Jenomže bez vzájemného vnímání to nejde.

Pokud chceme, aby byl náš manžel šťastný a rád se vracel k nám a ne k jiné ženě, musíme ho vnímat. Spousta z nás by si přála dokonalého muže. Ale pokud se nebudeme sami snažit, nebudeme nikdy šťastné. Muž je člověk, jako my. I on od nás očekává, že si ho budeme vážit.

Příklady dvou manželství

Dana: Manžel přijde domů, těší se na manželku. Ona ho od televize pozdraví a zeptá se jak se má. Když muž neodpoví, žena se stane hysterickou. Řekne mu, ať si ohřeje večeři. Za chvilku přijde kamarádka a jdou spolu cvičit. Manžel zůstane sám a tak jde na pivo. Přijde z hospody a nakonec se spolu pohádají.

Radka: Manžel přijde domů, manželka ho hned mezi dveřmi obejme, pohladí a řekne mu, jak jí chybí. Ohřeje mu večeři. Potom si spolu otevřou víno a začnou si povídat.

Dedukce z prvního manželství.

Je zcela jasné, že v takovém vztahu muž nikdy nevydrží. Že bude utíkat a hledat u jiné ženy to, co mu doma chybí.

Dedukce z druhého manželství.

Tady se cítí muž doma. Cítí lásku, něhu, pochopení.  Jen velmi zřídka se stane, že hledá jiný vztah.

Proč tomu tak je?

Většinou to bývá, že si velmi mnoho žen neuvědomuje, že i muž touží po tom samém, co žena. Bereme často muže jako potřebu, lovce a živitele. Ale málo kdy vnímáme potřebu muže. Na první místo často stavíme své potřeby, touhy a předsevzetí.

Stále se spousta žen domnívá, že muž chce jenom, abychom byly krásné, upravené a něžné. Jenomže pokud se dokážete více vcítit do mužské mentality, tak nakonec zjistíte, že je jen malé procento mužů, kteří mají takovéto představy. Že si jich váží hlavně proto, jaké jste. Pokud budete nalíčená, budete mít krásné šaty a budete se skrývat za něžnost, tak nebudete nikdy šťastné, ani váš manžel.

Protože slova jako: krásná, upravená, něžná, spousta mužů chápe malinko jinak, než my ženy. Tahle slova se dají také velmi dobře pochopit i takto.

Krásná – krásnou ženu muž většinou vidí tak, že se umí smát, hrát si a radovat se.

Upravená – nemusíte mít ani krásné šaty, ale pokud budete mít čisté srdíčko a mysl, tak vás bude muž milovat.

Shrnutí - dokonale šťastný manžel

Pokud toužíme po dokonale šťastném manželovi, který se umí smát a hrát si, zamysleme se sami nad sebou a na kus papíru si napište:

  • Co dělám pro to, aby se cítil být šťastný?
  • Dokážu vnímat i jeho potřeby?
  • Umím ho pohladit a říkat mu hezké slovíčka i během dne?
  • Dokážu se s ním smát, hrát a chválit ho?

Pokud si dokážete kladně odpovědět na všechny tyto otázky, potom je veliká jistota k tomu ,že vás muž je šťastný ,že  vás miluje takovou jaká jste.

Můžete mít ráda, ale milovat je mnohem  krásnější. Každý z nás jsme originál a proto nás nemůže nikdo jen tak změnit. Ale naše myšlenky, touhy a předsevzetí stát se novým člověkem a začít dělat šťastnými i ty druhé a ne jen sebe, dokáže změnit každý z nás. Myslet si, že potkáte dokonalého muže, je pouze iluze. Protože lásku, něhu, smích a štěstí si musíme umět začít budovat sami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18101 (novesluzby.cz#21968)


Diskuze a zkušenosti

Miroslav | 25.01.2011 20:12
velmi zajímavé dám to přečíst své ženě,protože.....

monika | 30.06.2012 15:33
Re: Jak udělat muže šťastným? věřte že to vše dělám s láskou a muž to cítí jako já a je opravdu spokojen a vrní my v náručí

veru | 26.07.2012 00:42
Re: Jak udělat muže šťastným? doopravdy to takto funguje.Muž je prostě kluk a stále se vrací do dětských let má rád když se o něj stráte jak o svoje vlastní dítě.Jakmile si ho přestanete všímat a starat se o něj tak to jde rychle z kopceTento článek mohu jen potvrdit.

Anonym | 14.12.2012 15:49
Re: Jak udělat muže šťastným? Tohle všechno dělám a přesto on se ke mně chová chladně,nejspíš to bude tím, že jsme si prošli ošklivými věcmi, ale je mi to líto a snažím se ho udělat spokojeným. Když se vrací z práce domů, čekám na něj v uklizeném bytě s úsměvem,přes den mu posílám zamilované zprávy, stále ho hladím, stále ho chválím pokud něco udělá dobře, nejsem žádná histerka, pokud nedodrží co slíbil,tak se zasměju, políbím ho a řeknu mu, že je trdlo. Snažím se jak můžu, ale nic z toho mi není opětováno.....Je to smutné, možná je někde muž, který by si toho vážil,ale hold jsem moc zamilovná, takže nemám ani chuť se poohlížet v jiných vodách......

martas | 11.11.2016 11:45
Super text pomohl mi snad to naší krizi zazene


Přidat komentář