Hudební kurzy nejen pro děti

Každý z nás má jiné záliby, jež mu přináší radost a díky nimž se cítí dobře na duši. Kdo z nás si občas nezazpívá, a to například při poslechu oblíbené skladby ve sprše? Máte také možnost se svěřit do profesionálních rukou lektorů na zpěv.

Láká Vás se věnovat zpěvu více než jen v podobě domácího pění? Členové rodiny, přátelé, kamarádi Vám však dávají najevo, že Váš zpěv nepatří zrovna k těm nejlepším? Možná mají pravdu, nebo také ne. Pokud nejsou profesionálové a nepohybují se nějaký ten rok v hudebním průmyslu, pak je možná lepší nechat posoudit Váš talent někomu fundovanějšímu. Dotyčným může být například zkušený lektor zpěvu.

Hudební kurzy nejen pro děti

Hudba je odvozena od slova housti neboli hráti. S hudbou a zpěvem se v dnešní době setkáváme prakticky na každém kroku. Po kom to moje dítě je, vrtí hlavou překvapení rodiče, když jejich malý človíček začne ještě před dovršením prvního roku života při každé druhé písničce plácat ručičkami do rytmu a pohupovat se přesně dle zvuku písničky.

Když ráno otevře očička, maminka jako kulisu pustí rádio, občas mu zazpívá nebo pustí dětské písničky. Cestou do nákupního střediska v autě pustí autorádio, v supermarketu nás také provází hudba, na koupališti, na pouti, doma na zahradě máme reproduktor...prostě hudba a zpěv nás provází dnes na každém kroku. Není divu, že naše děti mají hudbu v těle.

Hudební kurz jako dárek

Hudební vzdělání dává dětem možnost účelně využít svůj čas, rozvíjet talent nebo také zajišťuje přípravu pro budoucí povolání. Děti, vnoučata můžete také potěšit, když jim zaplatíte soukromého učitele, pořídíte hudební nástroj aj.

Hudební kurzy pro začátečníky – pro dospělé

Jistě se shodneme na tom, že každý začátek, respektive krok do neznáma, je svým způsobem těžký. Nikomu tzv. nespadlo nadání z nebe. Jednodušší to samozřejmě mají ti, co mají talent. Ovšem, i v tomto případě je třeba na něm pracovat, rozvíjet ho, nechat se vést profesionálem. Ne jinak je tomu u zpěvu.

Zpěv je práce s hlasem, dechem

Přihlásíte-li se k profesionálovi na kurz zpěvu, pak to, čeho se Vám nedostane, je případný posměch, odsouzení, které naopak můžete očekávat od „rádoby“ kamarádů. Může ve Vás skutečně dřímat talent, který je třeba „jen“ probudit a vést Vás tím správným směrem. Na kurzu zpěvu se Vám lektor bude maximálně věnovat. Naučí Vás pracovat s hlasem, dechem. Pozornost také bude zaměřena na rytmická cvičení. Můžete se těšit nejen na sólo zpěv, ale také sborové písně. A co víc, jak by se Vám líbilo, kdybyste ještě měli možnost natočení společného CD? Veškeré těchto služeb se Vám dostane u některých ze vzdělávacích institucí, zaměřených na zpěv.

Kurzy zpěvu pobytové, docházkové

V případě kurzů zpěvu máte také možnost si vybrat, jaká forma Vám bude více vyhovovat. Je možné se například rozhodnout pro kurz zpěvu pobytový, a to během „letních prázdnin“, nebo také pro „klasický“ kurz docházkový.

Akreditace kurzů zpěvu

Abyste měli jistotu, že kurzy vedou skuteční profesionálové, kteří k tomu mají oprávnění, pak je vhodné se obrátit na vzdělávací instituci, která disponuje patřičnou akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, MŠMT ČR. Krom toho, nikdy nevíte, kdy se Vám bude hodit, že budete moci doložit Vaši účast na kurzu zpěvu, třeba při žádání o brigádu, práci apod.

Hudební kurzy pro pokročilé – pro dospělé

Absolvovali jste „základní“ kurz zpěvu neboli kurz pro začátečníky? Natolik Vás uchvátil, že uvažujete i o dalším kurzu, kde byste se mohli více naučit? V tom případě můžete využít kurzu Zpěv pro pokročilé. Může se jednat o jednodenní intenzivní pokračovací kurz zpěvu, který je tematicky laděný do oblasti populární hudby, s náplní černošských spirituálů a gospelů, do oblasti rockových balad aj.

Pěvecký sbor, přihlášení se do sboru

Se zpěvem je to jako s tancem. Pokud Vás chytí, pak nebudete chtít přestat. Nikde není psané, že s ukončením kurzu pro začátečníky, pokročilé, vše skončí a Vy se opět vrátíte ke zpívání „v koupelně“. Máte možnost se přihlásit do Příležitostného pěveckého sboru. Bude pak záležet čistě na Vás, zda budete docházet občas, pravidelně. V pěveckém sboru si nejen zazpíváte, ale také budete mít možnost se seznámit s dalšími členy sboru, a tak rozšířit okruh Vašich přátel, se kterými Vás spojuje to, co je pro Vás důležité a naplňuje Vás.

Kurzy bubnování

Letní období je přímo nabyté rozličnými koncerty, které se pořádají na nádvořích zámků, na hradech, v rámci trhů apod. Měli jste tu možnost jít na některý z odpoledních, večerních koncertů? Pak jste také mohli slyšet hudebníky s bubny. Dostala Vás rytmika, hloubka a jedinečnost bubnů? Říkali jste si, že by Vás samotné lákalo zkusit si tak trochu zabubnovat? Než si pořídíte vlastní buben, zkuste se přihlásit na kurz bubnování. Mnohému se naučíte, přiučíte. Krom toho se budete moci jistě i poradit s případným nákupem bubnu.

Kurzy výtvarné, kurzy malování

Již v úvodu jsme předestřeli, že každý z nás má nějakého toho koníčka, kterému se věnuje, či by se mu rád věnoval. Vedle zpěvu a hudby, jako takové, je zde i další umění, kterým je malování. Pod malováním je pak možné najít jednotlivé možnosti, které se nám nabízí. Že umíte maximálně namalovat sluníčko, panáčka, mráčky, respektive obrázky pro Vaše děti, vnoučata? A co těmto obrázkům vlít trochu toho života, tajemnosti, nadčasovosti? V odborné literatuře, na internetu můžete najít řadu tipů a fíglů. Mnohem rychlejší a přínosnější však bude, přihlásíte-li se na některý z výtvarných kurzů. Lektor Vám osobně předá svoje zkušenosti, znalosti, „nasměruje“ Vaši ruku.

Kurzy výtvarné – kreslení, malba

V rámci výtvarných kurzů se můžete věnovat kreslení (tužkou, pastelkami, uhlem, pastelem), malbě (akvarel, akryl, v plenéru aj.). Sami na kurzech poznáte, co Vás více chytne, co Vás bude více naplňovat. Někdo dává přednost barvám, jiný zase nedá dopustit na uhel. Díky absolvovaným kurzům pak můžete Vašim blízkým darovat dárek, který bude přímo od Vás, z Vašeho srdce. V dnešní době je možné koupit prakticky vše. Mnohem cennější je však dárek od nás samotných. Uvidíte, jakou radost uděláte, věnujete-li obrázek, který bude zachycovat druhého, jeho koníčky, zájmy apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18109 (novesluzby.cz#22260)


Přidat komentář