Hotel pro psy - ubytování pro zvířata

Máte každoročně v létě stejný problém, a to co s Vaším domácím mazlíčkem v době dovolené? Zvažujete všechny možnosti, ale nevíte, co by bylo jak pro Vás, tak pro Vašeho psa či kočku nejlepší?

Kam s domácím mazlíčkem v době dovolené?

Máte domácího mazlíčka, kterého sice nade vše zbožňujete, ale musíte se kvůli němu i značně omezovat? Výlety do zahraničí nebo do míst, kam nemohou zvířata, si plánujete podle toho, zda zrovna Vaši známí mají ve stejném termínu čas pohlídat vám ho? Už jste jejich přátelských služeb využili několikrát a není Vám příjemné žádat je o hlídání znova? Pokud nemáte mezi rodinnými příslušníky nebo známými vyloženě milovníky zvířat, kteří už se ptají, kdy Vám budou moci zase hlídat mazlíčka, nemusíte se hned v nastalé situaci cítit bezradně. Nejste sami, kdo řeší těžkosti s umístěním kočky nebo psa. Situace se dá hravě a jednoduše vyřešit v podobě zvířecího hotelu. Už jste o zvířecích hotelích slyšeli, ale zatím jste nenašli odvahu je vyzkoušet? Uvidíte, že vše proběhne k Vaší plné spokojenosti, o Vašeho psa bude výborně postaráno a vy se budete moci bez výčitek a s klidným svědomím slunit na dovolené u moře.

Jak vypadá hotel pro zvířata?

Hotel pro zvířata disponuje venkovním i vnitřním ubytováním. Pro zvířata která jsou zvyklá na boudu (velcí psi) jsou připraveny kotce s boudou. Nebývá výjimkou, že tyto boudy jsou vyhřívané. Majitelé zvířecích hotelů totiž myslí na vše a nedovolí, aby se Váš mazlíček nějak nachladil, pokud jej umístíte do hotelu v chladném období. Pro zvířata, která jsou zvyklá na domácí prostředí (malí psi, kočky) jsou připraveny pokojíčky uvnitř hotelu. Nikdy nejsou pohromadě zvířata, která se nesnáší a mohla by si vzájemně ublížit. Moderní psí hotely jsou také vybaveny kamerovými systémy, které se nachází v jednotlivých kotcích. Díky kameře v kotci můžete svého psa sledovat online a budete tak vědět, jak se má a zbytečně se nestresovat. Když budete chtít psa vidět, jednoduše se připojíte na internet na stránky psího hotelu a zadáte číselný kód kotce svého psa. Tento kód dostanete po umístění psa v hotelu. Po zadání kódu můžete svého psa s klidem zkontrolovat a ujistit se, že nijak nestrádá.

Je ve zvířecím hotelu zvěrolékař?

Každý zvířecí hotel by měl být v kontaktu se zvěrolékařem. Veterinář je k dispozici buď přímo v hotelu, nebo se nachází někde poblíž. Každopádně se vždy o veterinární službě ve zvířecím hotelu předem informujte.

Jaké jsou podmínky přijetí zvířete do zvířecího hotelu?

Hlavní podmínkou je, aby zvíře bylo zdravé a bez parazitů. Majitelé zvířecích hotelů rozhodně nechtějí vystavit ostatní zdravá zvířata možnosti přenosu nákazy ze zvířete nemocného. Zvíře musí mít očkovací průkaz, aby majitel věděl, že u něj veškerá prevence byla zajištěna. Kromě zdravotní stránky musí být zvíře v pořádku také po stránce psychické, tudíž u něj nesmí být prokázáno agresivní chování a s ním možnost útoků, nesnášenlivost vůči ostatním zvířatům apod. V neposlední řadě je důležité, aby zvíře netrpělo extrémním stresem při odloučení od páníčka. Pokud víte, že Váš pes je na Vás doslova závislý a víte, že začne zoufale vít sotva se za Vámi zaklapnou dveře od bytu, nevystavujte jej zbytečně ještě většímu stresu tím, že jej necháte dva týdny v cizím prostředí. Na psychice Vašeho psa by to mohlo zanechat následky. Pes neví, že jedete na dovolenou a jen ho na čas ubytováváte jinde. Pes si může myslet, že jej jeho páníček navždy opustil. Předtím, než odjedete pryč, je dobré vzít psa alespoň párkrát do daného hotelu, aby se s prostředím alespoň trochu seznámil a následné ubytování pro něj nebylo tak překvapivým.

Hotely pro psy, hotely pro kočky

Nejčastěji se asi setkáte s hotely určenými pro psy, existují ale také smíšené hotely pro psy, kočky a další zvířata, jako jsou králíci, morčata atd., nebo hotely zase jen čistě pro kočky. U smíšených hotelů se nemusíte obávat toho, že by na vaši kočku zaútočil například vlčák nebo že by na Vaše morče zaútočila kočka. Hotely jsou koncipovány tak, aby se různé druhy zvířat vzájemně vůbec nepotkali. Ve zvířecím hotelu nikdy nedojde k tomu, aby Vašemu zvířeti bylo nějakým způsobem ublíženo. Majitelé zvířecích hotelů jsou sami milovníky zvířat a jako takoví budou budou o Vaše domácí mazlíčky pečovat.

Co nachystat psovi s sebou do psího hotelu?

Psovi s sebou nachystejte žrádlo, na které je zvyklý, víte, že mu chutná nečiní žádné zažívací potíže. Dále mu přibalte jeho oblíbenou hračku a kousek Vašeho oblečení, které není vyprané a ulpívá na něm Váš pach. Pes bude klidnější, když u sebe bude cítit svůj domov. Pokud pes bere nějaké léky, nezapomeňte o tom majitele hotelu uvědomit a léky samozřejmě nachystat. Přidat můžete deku, na které běžně doma spí nebo nějaké psí pamlsky.

Jaké služby kromě ubytování nabízí psí hotely?

Psí hotely Vám kromě samotného ubytování Vašeho mazlíčka mohou nabídnout služby psího salonu. To znamená úpravu spí srsti, trimování psů, stříhání psů, čištění análních žlázek, stříhání drápků atd. Kromě služby „kosmetického psího salonu“ se můžete dohodnout na výcviku Vašeho psa. Máte problém naučit psa povelům, jako je sedni a lehni, natož něco složitějšího? Nebo celkově máte problém s tím, že neslyší na Váš hlas a při zavolání se ani neotočí? Využít můžete výcvik psa v hotelu pro psy. Pes tak alespoň naplno využije čas strávený v hotelu pro psy a vy se konečně přestanete trápit tím, že když na psa zavoláte stůj, on poběží vesele dál.

Ubytování domácího mazlíčka ve zvířecím hotelu

Pokud se Vám i Vašemu mazlíčkovi zvířecí hotel osvědčí, nebudete už muset řešit co dělat, když si budete chtít odpočinout nebo odjet na pracovní cestu, kde si jej nemůžete vzít s sebou. Ve zvířecím hotelu mají zvířata veškeré pohodlí, pravidelnou stravu, možnost veterinární pomoci v případě potřeby a určitě je nikdo nezapomene vyvenčit. Zásadou je vždy se v hotelu o všech nabízených službách a podmínkách informovat. Na internetu zajisté také najdete reference a názory lidí, kteří už zvířecí hotel pro ubytování svého mazlíčka využili. Pročíst si je není nikdy na škodu. Domácí mazlíček je mnohdy opravdu tím nejlepším přítelem, a nemusí se vždy jednat pouze o psa. Proto mu zajistěte to nejlepší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18141 (novesluzby.cz#24382)


Přidat komentář