Hlídání dětí Frýdek-Místek

Co vše vědět o hlídání dětí? Jak vybrat spolehlivou chůvu? A kolik zaplatíte za hlídání dětí? To vše a mnohem více se můžete dozvědět v následujícím článku o hlídání dětí.

Zatímco v zahraničí je hlídání dětí běžnou záležitostí, u nás má mnoho rodin k chůvám stále nedůvěru. A tak pracovně vytížení rodiče většinou nechávají hlídání dětí na babičkách. V České republice existuje velké množství agentur, které nabízí krátkodobé i dlouhodobé hlídání dětí, doprovod a vyzvedávání dětí ze zájmových kroužků, doprovod na dovolené a podobně. Mnoho agentur může také nabídnout rodičům chůvy, které ovládají cizí jazyk a tak se může vaše dítě formou hry vzdělávat v cizím jazyce. Agentury tak rodičům nenabízí „pouhé“ dohlížení na dítě v době jejich nepřítomnosti, ale také rozvoj dítěte po všech stránkách.

Jak si vybrat chůvu na hlídání dětí

Při výběru agentury nebo chůvy na hlídání dětí je dobré nespěchat. Projděte si pozorně nabídky hlídání na internetu. Poraďte se se svými známými a nezapomeňte na osobní schůzku, která je ze všeho nejdůležitější. Agentury dnes nabízí hlídání pro děti všech věkových kategorií. Chůvy, které v agenturách pracují, musí mít čistý trestní rejstřík. Poté se už požadavky na chůvy liší podle jednotlivých agentur. Chůvy jsou často studentky vysokých škol. Agentury nabízí také hlídání v cizím jazyce. Nejpřísnější podmínky platí pro chůvy, které pečují o miminka a batolata. Některé agentury vyžadují po chůvách hlídající děti do 3 let zdravotnické vzdělání, pro děti od 3 let potom vzdělání pedagogické.

Při výběru chůvy je důležité, aby vybírali oba rodiče. Během společné schůzky se mohou rodiče o chůvě dozvědět dostatek informací a zjistit, zda je jim sympatická nebo ne. Už během schůzky je možné pozorovat, jak se chová chůva k dítěti a zda bude schopna se o něj postarat. Chůvu si můžete také vybrat na základě doporučení svých přátel. Na první schůzku by vámi vybraná chůva měla přijít včas. Během prvního setkání je dobré pročíst si životopis chůvy a reference. Po skončení schůzky můžete také zavolat rodinám, kde chůva pracovala a zjistit jejich zkušenosti. Ještě pečlivěji vybírejte chůvu v případě, že se bude starat o velmi malé dítě. Sledujte, jaké otázky vám chůva pokládá. Na základě jejich otázek můžete zjistit, jaké jsou její zkušenosti s hlídáním dětí.

Když už jste si chůvu vybrali, pozvěte ji k sobě domů, představte dětem a nechte ji mezi nimi. V této chvíli zjistíte, jak je chůva schopna se o děti postarat, zabavit je a řešit různé situace. Jakmile zjistíte, zda jste s chůvou spokojeni, může mezi vámi začít spolupráce.

Kolik zaplatíte za chůvu Frýdek Místek

Ceny se pohybují podle toho, jaký typ hlídání si vyberete. Nejméně zaplatíte za hlídání pravidelné. Při pravidelném hlídání zaplatíte přibližně 100 Kč za hodinu. Za jednorázové nebo příležitostné hlídání si zaplatíte o něco více. Agentury si také mohou brát příplatky za hlídání o víkendech nebo státních svátcích. Více zaplatíte také za hlídání v cizím jazyce nebo hlídání s doučováním. Z částky, kterou zaplatíte agentuře chůva dostane o něco méně. Přibližně 50 Kč si agentury berou za administrativu a zprostředkování práce.

Zda se vám chůva vyplatí, je nutné zhodnotit podle vaší finanční situace. Cena se bude odvíjet podle množství hodin a počtu dětí. Ujasněte si, zda budete potřebovat pouze občasné hlídání nebo hlídání dlouhodobé. Poté si spočítejte náklady.

Co má chůva v popisu práce

Chůvy se musí řídit stanoveným režimem. Chůvy respektují přání rodičů a tak v určitou denní dobu dítě nakrmí, chodí s ním na procházky, uloží jej ke spánku atd. Chůva musí zvládnout dítěti připravit vhodnou stravu a dostatečně se mu věnovat. Úkolem chůvy není jen dítě hlídat, ale také jej zabavit a rozvíjet jeho schopnosti. Chůva má během výkonu práce také zodpovědnost za majetek, a tak si zjistěte, zda má agentura pojištění odpovědnosti na své zaměstnance.

Agentury na hlídání dětí mají také své etické kodexy pro chůvy. V kodexech se hovoří např. o tom, že je chůva povinna respektovat a dodržovat výchovná pravidla rodiny, chůva musí podporovat zdravotní, společenský, citový, tvořivý a duševní vývoj dítěte. Bezpečnost dítěte je pro chůvu vždy na prvním místě. V etických kodexech pro chůvy se dále hovoří o zdravé stravě pro dítě a dalších pravidlech.

Co vědět o hlídání dětí

Chůvu si můžete najmout, i když vaše dítě chodí do školy nebo do školky. Rodiče např. ráno odvedou dítě do školy a odpoledne jej vyzvedne chůva a postará se o něj. Chůva tak zajistí chod domácnosti, a přípravu dítěte do školy.

Chcete-li najít pro dítě skutečně dobrou chůvu, začněte s hledáním včas. Jednou z možností, jak najít chůvu, je podání inzerátu. Dále si na internetu můžete vyhledat agentury, které nabízí své služby v místě vašeho bydliště. Agentuře jednoduše sdělíte své podmínky a ona vám nabídne chůvu přesně podle vašich představ. Největší zájem je vždy o chůvy, které kromě hlídání dětí zvládají i domácí práce. Pracovně vytížení rodiče se tak budou moci po náročném dni vrátit do uklizené domácnosti ke spokojeným dětem, jejichž potřeby zajistí schopná chůva. Spolehlivá chůva může pomoci k fungování celé rodiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18134 (novesluzby.cz#23968)


Diskuze a zkušenosti

marie pospisilova | 03.11.2013 08:09
Re: Hlídání dětí České Budějovice ono je hezke delat detem chůvičku. ja deti miluji odhlidala jsem ke spokojenosti rodicu dost deticej vek od pul roku do 5 let. ale natrefila jsem na maminku která chtěla primo nevim co a pak nahazela spinu jak na soukromou skolicku tak i na me . mam velke zkusenosti s dětmi a jedina tato matka dělala jako by jejimu detatku nebylo za dost. a přitom decko mela pritulne a hodne.


Přidat komentář