Hlídání dětí Benešov

Potřebujete pohlídat dítě, pomoci při chodu domácnosti nebo zajistit pravidelné venčení a krmení vašeho psa? V současné době není nic z toho problém. Stačí pouze najít zodpovědnou agenturu, která tyto služby nabízí.

Ať už z důvodu pracovních nebo jiných, jednou za čas potřebují všichni rodiče pohlídat své děti. A právě od toho je zde velké množství agentur, které tyto služby nabízejí. Hlídání dětí může být provázeno také dalšími aktivitami, jako např. učení se cizímu jazyku. Chůvy vám mohou dále zajistit péči o domácnost nebo o vašeho domácího mazlíčka.

 

Hlídání dětí, agentura na hlídání Benešovsko

V zahraničí je hlídání dětí chůvami běžnou záležitostí. Také u nás začíná stále více rodičů svěřovat své děti chůvám. Zbytek českých rodin se stále spoléhá na hlídání babičkou. Každý rodič občas potřebuje vypomoci a taky když zrovna nemůže babička, může vyzkoušet profesionální agenturu, která se specializuje na hlídání dětí. Zajímá vás, kolik stojí hlídání dětí a jak vybrat tu nejlepší agenturu popřípadě chůvu na hlídání?

Hlídání dětí a výběr agentury

V dobré agentuře budou pracovat spolehlivé chůvy, které prošly přísným přijímacím řízením. Agentury si zakládají na trestní bezúhonnosti svých pracovnic a jejich odborné kvalifikaci. Většina chův má vzdělání v oboru zdravotnictví, sociální péče nebo školství. K nejmenším dětem se většinou vybírají chůvy se zdravotnickým vzděláním. Mnohé chůvy také ovládají cizí jazyk a tak kromě klasického vzdělání se vaše dítě může vzdělávat. Na internetu najdete velké množství agentur, které nabízí své služby. Při výběru dejte vždy na osobní kontakt. Dobrá agentura vám předloží informace o chůvách a vy si můžete vybrat tu nejlepší právě pro vás a vaše dítě.

Při výběru agentury nebo chůvy se nesnažte nic uspěchat. Poradit se můžete také se svými známými, kteří mají zkušenosti s hlídáním svých dětí. Agentury nabízí také hlídání těch nejmenších dětí, jiné agentury se specializují na hlídání dětí se zdravotním postižením a podobně. Při osobní schůzce s chůvou se snažte zjistit co nejvíce informací o tom, co chůva dělá. Zjistěte si, jaké má chůva zkušenosti s hlídáním dětí, jaké je její vzdělání a reference. Dále také můžete sledovat, jak reaguje na vaše dítě a jak vaše dítě reaguje na ní. Když převládnou společné sympatie, můžete se domluvit na spolupráci.

Vzhledem k tomu, že chůvám dáváte na starost to nejcennější, co v životě máte, je důležité, aby chůva byla skutečně zodpovědná osoba. Agentury si vybírají své pracovnice skutečně pečlivě a součástí mnoha agentur jsou také tzv. etické kodexy pro chůvy. V těchto kodexech se hovoří např. o tom, že je chůva nucena dodržovat výchovná pravidla rodiny, chůva musí podporovat zdravotní, společenský, citový, tvořivý a duševní vývoj dítěte. Bezpečnost dítěte je pro chůvu vždy na prvním místě.

Co agentury na hlídání dětí nabízejí

Agentury nabízí svým zákazníkům různé služby. Základní službou je tedy poskytnutí chůvy a hlídání vašich dětí. Chůva má na starosti zajištění základních potřeb dítěte. Chůva by měla umět připravit vhodnou stravu pro vaše dítě a měla by respektovat denní režim dítěte. Kromě zajištění základních potřeb dítěte se v současnosti také mnohé agentury zaměřují na tzv. hlídání hrou. Chůva by vždy měla mít připravený program pro dítě. Vaše dítě by tak při hlídání např. nemělo pouze pasivně sledovat televizi, ale mělo by s chůvou podnikat různé aktivity, během kterých by docházelo k jejich rozvoji. Chůvy se mohou zaměřit na hry, které podporují rozvoj hrubé motoriky, jemné motoriky, jazyka, řeči, myšlení atd.

Kromě klasického hlídání může chůva také hlídat děti, které navštěvují školku. Chůva dítě ve školce vyzvedne, doprovází jej do zájmových kroužků, doučuje jej doma a podobně. Chůvy se také mohou podílet na** vzdělávání dítěte v cizím jazyce**. Agentury také nabízí chůvy jako doprovod na dovolené a podobně. Hlídání může být ve formě pravidelné nebo příležitostné.

Kromě hlídání dětí u vás doma, vám mohou některé agentury nabídnout také hlídání ve vlastních prostorech. Dále existují tzv. herničky pro děti a jejich rodiče, kde si děti společně hrají a jejich maminky se mohou společně pobavit.

Mnohé agentury nabízí také kromě hlídání péči o domácnost. Chůva tak kromě hlídání vašich dětí může zajistit chod domácnosti. To znamená, že chůva dělá nákup a součást její práce je také úklid domácnosti.

Kolik za chůvu zaplatíte

Ceny jednotlivých agentur jsou samozřejmě různé v závislosti na tom, který typ služby si vyberete. Nejméně si zaplatíte za klasické pravidelné hlídání. V tomto případě se ceny pohybují okolo 100 Kč na hodinu. Chůvy vám mohou pohlídat dítě také o svátcích nebo víkendech, ale počítají se zde příplatky. Když potřebujete expresní hlídání, připlatíte si za něj přibližně o 50 Kč více. Dále je dražší hlídání dvou dětí a hlídání ve večerních hodinách. Chcete-li také, aby chůva zajistila péči o domácnost, připlatíte si i za tuto službu. Ceníky každé agentury se liší.

Hlídání psů Benešov

Také, když máte domácího mazlíčka a odjíždíte na dovolenou nebo kvůli pracovním povinnostem nemáte čas se o něj postarat, mohou vám agentury zajistit hlídání vašeho psa, venčení a zajištění stravy. Ovšem ne každá agentura tyto služby nabízí. Kromě hlídání psů a koček se vám také agentura může postarat o jiné domácí mazlíčky. Další možností je také umístit vašeho mazlíčka do psího hotelu. Ceny se agenturu od agentury velice liší. Když si vybíráte pečovatele o vašeho domácího mazlíčka, informujte se o tom, jaké má zkušenosti se zvířaty.  Dále stejně jako u hlídání dětí, je i zde důležité sepsat smlouvu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18136 (novesluzby.cz#23974)


Přidat komentář