Dámské sandály na jaro a léto - trendy 2011

Jaké dámské sandály jsou letos IN? Trendy sandály na jaro a léto 2011. Sandály na léto? Proč ne! Sandály při řízení auta vyměňte raději za skládací baleríny. Sandály – dřeváky jsou stále aktuální.

Vybrat si botu, to není jen tak. Pokud jdete do prodejny s jasnou představou, můžete být zklamaná, protože zrovna nemají vaši velikost, barvu, nebo takový styl obuvi vůbec nevedou! A tak buď slevíte ze svých požadavků a vyberete si trochu jinou botičku, nebo trváte na svém a vaše pátrání pokračuje…Můžete také zavítat do prodejny s tím, že žádnou představu nemáte a koupíte si to, co vám padne do oka. Zakoupené sandály by vám každopádně měly sedět, netlačit a měly by být co nejvíc pohodlné.

Pro každou příležitost se však nehodí každé sandály, a tak je lépe si předem ujasnit, pro jaké účely chceme zakoupené boty využít.

V teplých letních dnech se neobejdeme bez sandálů. V dnešní době si můžeme vybrat z nepřeberného množství nejrůznějších typů sandálů. Móda se neustále mění a každoročně se na trhu objevují nové modely. Ať už se módou řídíte nebo ne, pojďte se dozvědět, jaké dámské sandály jsou letos IN.

Když se řekne sandál…

Za sandál se považuje vzdušná obuv, kterou nosíme v teplých ročních obdobích. Sandál se skládá z podrážky a různých řemínků (například látkových, kožených), které drží nohu na podrážce.

Není však sandál jako sandál a sandály se údajně dají nosit i v zimě…

 

Dámské sandály – léto 2011

Víte, jaké jsou aktuální módní trendy v dámské obuvi na jaro a léto?

 • Hit č. 1: vojenský styl

Vojenský styl už nepatří pouze do světa oblečení, ale jeho prvky se začínají přesouvat i na obuv. Letí odstíny hnědé, béžové, cvočky, řemínky, provázky apod. Vojenský styl se týká jak obuvi s podpatky, tak rovných sandálů.

 • Hit č. 2: páskové sandály

Pásky nejsou hitem pouze letošního roku, ale udržují se na výsluní již několik sezón. Skvěle doplní téměř každý model. IN jsou přírodní barvy, odstíny hnědé, rezavé, černé, béžové, nebo tzv. nahé barvy.

 • Hit č. 3: zvířecí vzory

Letos se opět uplatňují zvířecí (zebří, hadí aj.) vzory. Boty ve zvířecím stylu mají neobvyklé podpatky a vypadají velmi originálně.

 • Hit č. 4: Neonové barvy

V obchodech najdeme sandály v zářivých neonových barvách, avšak málokdo si je troufne koupit. Zpravidla jsou to páskové sandály na vysokém podpatku.

K těmto botičkám je nutná správná volba oblečení!

 • Hit č. 5: černobílé barvy

Černá a bílá barva jsou v módě zkrátka klasikou, a tak to zůstává i letos. Výhodou je, že se hodí skoro ke všemu. Letos jsou sandály v černých a bílých barvách zdobeny cvočky, kamínky, sponami atd.

Trendy sandály 2011

Letos jsou módní styly rozmanité. Do popředí se dostávají přírodní prvky, dřevěné podpatky, korek, na botách se využívá hedvábí, přírodní satén, semiš aj.. Výhodou letošní módy je, že se letos nechodí výhradně ani na plocho, ani na podpatcích. Nosí se zkrátka vše!

Zatímco vloni byly IN výhradně ploché kotníkové sandály s výškou ke kotníkům, inspirované antickým Římem, letos si můžete klidně vyrazit i na obrovském podpatku.

Trendy prvky pro boty na vysokých podpatcích:

 • dřevěné podpatky

 • korek

 • látkové materiály, hedvábí, samet, satén

 • vysoká platforma

 • plný podpatek

Trendy prvky pro boty na středně vysokém podpatku:

 • otevřená špice

 • vzhled ve stylu dřeváků

 • plný podpatek

 • pásky antického stylu

Trendy prvky pro obuv bez podpatku:

 • balerínky a piškotky

 • barevné

 • plastikové

 • látkové

 • tzv. gladiátorky

 • pásek mezi prsty

 • pásky antického stylu

Kdy jsou vhodné ploché sandály a kdy raději podpatky

Ploché sandály jsou obvykle velmi pohodlné. Jsou jako stvořené pro vysoké ženy, které už nechtějí více svou výšku podtrhovat. Skvěle se hodí pro ženy se štíhlýma nohama.

Ploché sandály jsou naprosto nevhodné pro ženu menší postavy, nebo ženu s krátkýma nohama. Sandály totiž opticky zmenší postavu a přidají i nějaké to kilo navíc. Určitě jsou lepší volbou podpatky a platformy.

Ploché sandály by měly být opatřeny kvalitní stélkou, v opačném případě nohy trpí stejně tak, jako na extrémně vysokých jehlových podpatcích. Stélka musí být odpružená a měkce vystlaná, jinak nebudou dostatečně utlumeny nárazy při chůzi.

Ploché sandály mají tu výhodu, že je využijete téměř ke všemu.

Sandály na zimu? Proč ne!

Sandály už nemusíte nosit pouze na jaře a v létě. Pokud jdete s módou, pořiďte si teplé punčocháče a k nim sandály nejlépe na vysokém podpatku či platformě. Samozřejmě, že takové sandály nevyužijete do sněhu, ale pokud je počasí alespoň trochu příznivé, nebo se budete venku pobývat jen minimální dobu, můžete se svým outfitem zazářit!

Pod pojmem sandály si většina z nás představí výhradně páskové boty na léto. V této době se však vyrábí i sandály zimní, které mají široké pásky, a tak je noha z velké části zakryta. Z různých modelů sandálů mohou vykukovat jen prsty, nebo paty.

Sandály podtrhují sexy vzhled. V zimě je můžete kombinovat třeba se sukní a podkolenkami, kraťasy, šaty, nebo dlouhými kalhotami.

Sandály s jemnými pásky kombinujte s méně výrazným oblečením, aby dostatečně vynikly.

Aby vám v zimních sandálech nebylo zima, jsou vhodné sandály na platformě, tlusté a teplé punčocháče, případně vrstvení punčocháčů.

Sandály – dřeváky jsou stále aktuální!

Letos se nosí i boty s dřevenými podpatky, s dřevěnou platformou, přičemž může jít buď o dřevo pravé, nebo o jeho napodobeninu.

Někteří podrobují dřeváky značné kritice, jiní je naopak velmi oceňují. Objevily se dřeváky se zdobenými podpatky a různými ozdobami. Boty nemusí mít pouze tlustý a plný podpatek, ale také jehlový podpatek. Nacházíme kombinaci s plastem a kůží. Módní dřevěné boty dostaly opět novou podobu!

Sandály na řízení auta? Alternativou jsou skládací baleríny!

Aby byla jízda bezpečná, musíme být i bezpečnou a pohodlnou obuv. Obuv na řízení auta by měla v nohou zanechat cit, proto se nehodí boty se silnou podrážkou.

Ženy si někdy vezmou na řízení auta pouze sandálky bez zadní přezky, dále žabky, jindy zase sandály na vysokém podpatku (nejhorší jsou úzké podpatky).

Noha z bot se může vysmeknout, podpatek zaseknout… Taková jízda pak nemůže být bezpečná. K řízení auta patří pohodlné boty. Co když ale jedeme třeba do práce, která si vyžaduje úplně jiný druh obuvi? Stačí se jednoduše přezout a v autě vozit náhradní boty na řízení. Nevylučuje se ani jízda naboso. Sice zakázaná není, ale i na ni je třeba si zvyknout.

Na trhu můžeme nalézt speciální skládací baleríny, které se pohodlně vejdou i do kabelky. Vybrat si můžete ze sportovních i elegantních typů. Po řízení je můžete složit a obout si jiné boty, nebo si je klidně i ponechat.

Nejstarší bota světa – sandál

Nejstarší nalezená obuv se našla v jeskyních v severozápadní Americe. Jedná se o sandál zhotovený z kůry černobýlu. Odhaduje se, že stáří sandálu je asi 9000 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18088 (novesluzby.cz#20935)


Přidat komentář