Zážitky jako dárek

Netradiční zážitek může být skvělým dárkem pro vaše blízké. Vybrat však ten nejvhodnější může být kolikrát pěkně zapeklité. Důvodem je obrovská nabídka agentur zprostředkovávající právě nevšední zážitky.

Originální dárkem, a nejen na Vánoce, může být darování zážitku. Svetr pod stromečkem, láhev kvalitního vína na narozeniny a dort k významnému výročí určitě potěší, ale pořád je to tak tradiční klasika, která snad ani nijak zvlášť nepřekvapí. A když už nevíme co komu dát, zkusme darovat zážitek. Agentury zprostředkovávající nevšední zážitky u nás rostou a rozrůstají se díky poptávkám po nových a nových zážitcích.

Vybírat lze opravdu z** široké nabídky**, pro přehled roztříděné do základních kategorií jako jsou auto - moto, sport, zážitky ve vzduchu, zážitky ve vodě, gastro zážitky, wellness, krása a zdraví, a třeba adrenalin. Vybírat lze také mezi zážitky pro muže, ženu, dítě nebo skupinku lidí.

Auto - moto

První jmenovaná kategorie se tak nějak kryje s kategorií adrenalin, neboť spojuje jak milovníky motorů, rychlých strojů a s tím spojený adrenalin. Agentury proto nabízejí řízení formule F1, anebo jiných sportovních vozů. Pro náročnějšího klienta pak jízdu v luxusních vozech světových značek, také starých, ale dobrých veteránů, dále pak jízdy v obrněných transportérech, tancích a pro ty, s vysokou dávkou adrenalinu pak let stíhačkou nebo na závodních a silných motorkách.

Sport

Další kategorie, tedy sport je dalekosáhlá. Prakticky sem patří jak auto - moto, i adrenalin, také zážitky ve vzduchu i ve vodě. Proto se uvádí pouze „ten zbytek“. Nikoho pak nepřekvapí v této nabídce Zorbing, velice oblíbené střílení paintball, také samostatné střílení na střelnici, laserové střelnici, lukostřelba a jiné střílení, kurzy lezení po zdech, skálách, sestup do jeskyní, ze zimních sportů třeba motorskijöring, což je jízda na lyžích tažená motorkou, skijöring je zase jízda na lyžích, kterou táhne kůň anebo snowglider, což je jízda ve sněžném kluzáku. Oblíbeným se v poslední době stává segway, což je jízda je vozítku, jenž připomíná částečně koloběžku, částečně pracovní rudl s tím rozdílem, že má vlastní motor. Dále také kiting všech možných druhů, stále a velice oblíbený golf, anebo zapůjčení skákacích bot. Do rubriky sport se také řadí sebeobrana a její specifikace na sebeobranu žen, také vozíčkářů, či sebeobrana v MHD no a v kategorii nesmí chybět široké spektrum různých kurzů tanců.

Zážitky ve vzduchu

Se zážitky ve vzduchu se dostanete do nadzemských výšin pomocí balónu, všech možných druhl malých letadel, nebo let vrtulníkem, zakusíte tandemový seskok s padákem, zhoupnete se z mostu – pendl, anebo okusíte klasický a stále oblíbený bungee jumping. Výjimkou není ani paragliding, anebo akrobatické lety letadlem. Zkusit si můžete pilotovat i sami a to jak na trenažeru, tak mini kurzem v malém letadlu pod dohledem zkušeného instruktora a proškoleného člověka pro tento druh činnosti v jednom.

Zážitky ve vodě

Preferujete-li však přece jen vodu a vodní sporty, nemusíte zoufat. Široká nabídka je tu i pro vás, či vaše blízké. Jste - li spíše aktivní osoba, zalíbí se vám pronájem či kurz na různých kajacích nebo raftech, či program na sjíždění českých řek, dle vybrané oblasti. Jest-li naopak spíše romantická osoba a toužíte s partnerem zažít nevšední zážitek právě s nádechem romantiky, přijde vám vhod romantická večeře pro dva na lodi, anebo pouze vyhlídková plavba lodí. Pokud vám však plavba lodí přijde všední, okuste plavbu na vodním vznášedle. Pro náročnějšího klienta je pak připraven aktivní týden na jachtě s okušením všeho, co s tím souvisí, budete se tudíž cítit jako pravý multimilionář (pokud jím už nejste). V nabídce vodních zážitků nebudete ani ochuzeni o potápění, další vodní sporty jako například kiteboarding, či vodní skútr, v poslední době také velice oblíbený aquazorbing, a z novinek pak waterbird, což je pomocník, který vám dopomůže chodit po vodě. Pro romantiky a klidnější povahy toužící spíše po relaxaci je tu nabídka vodních vířivek.

Gastro zážitky

Nemusíte být přímo jedlík, abyste si gastro zážitky užili. Stačí mít pouze zálibu v dobrém a kvalitním jídle, chuť experimentovat, poznávat a učit se novému. Přes širokou nabídku kurzů vaření, barmanských kurzů jak ve skupině, tak u vás doma se můžete dostat až k těm méně častým, avšak zajímavým. Jestli si naopak pořád nevíte rady s masem, jak které správně, chutně připravit a nespálit, je pro vás jako dělaný kurz vaření masa. Za zmínku jistě také spojí nabídka kurzu, kde se učí, jak si uvařit vlastní pivo. U alkoholu ještě chvilku zůstaneme, protože stejně tak můžete projít kurzem výroby vína, anebo ještě lépe, sommelierským kurzem , a dalšími ochutnávkami skvělého vína přímo ve vinařských oblastech.

Zdraví, wellness, krása

Kategorie wellness, zdraví a krása bude více zajímat ženy, avšak ani muži by se neměli ostýchat udělat si čas pro sebe a relaxaci, nejlépe s partnerkou. Široká škála nabídky různých masáží, kosmetiky, kadeřnice, celkové změny image, s tím spojenou také redukci váhy, manikúra, pedikúra, styling. Také sauny, či polária, všemožné zábaly, anebo lázeňské pobyty. Obrovská nabídka služeb, kterou v rámci možností také nabízí hotely sami, aby tak samozřejmě přilákaly další zákazníky. Je přeci báječné vyjet na prodloužený víkend a veškeré kúry „mít pod jednou střechou“.

Ostatní

Nezmíněných nevšedních zážitků je ještě celá řada. A právě ty méně známé nemají svoji vlastní kategorii. Proto vytvořili vlastní skupinu s příslušným názvem „ostatní“. A člověk s dávkou touhy po dobrodružství a čemkoli netradičním se jistě nadchne. Vybírat lze z různých zaměstnání na jeden den. Častá poptávka je po bagristech. Nezaostávají ani fotomodelky, hlasatelé v rádiu nebo reportéři zpravodajství. Povolání to ve skutečnosti není, avšak nabídka po něm stoupá – stát se na jeden den bezdomovcem. Zvědavé lidi může zajímat a zabavit kurz šmíraka – šmírování. Lidé také poptávají po téměř vymřelých řemeslech, tako tkaní, které je velice žádané. Pro odvážné osoby s pořádnou dávkou adrenalinu je pak nabídka stát se hercem a prožít vlastní horor. Pro milovníky historie tu naopak je možnost podívat se právě do své oblíbené anebo vytoužené doby v dobových kostýmech. Destruktoterapie je určena všem, kteří si potřebují vybít svůj vztek. Nejlépe něco rozmlátit, například auto, nábytek apod. Oblíbené jsou také různé fotografické kurzy.

Co pro muže, ženu a dítě?

Záleží samozřejmě na tom, co konkrétní osobu zajímá. Obecně však platí, že muži uděláte radost adrenalinovým dárkem spojeným s motory, či vodou. Ženy naopak více prahnou po relaxaci a změny image. Pozor však na kurzy redukci váhy, takový dárek nemusí mít dobrý dopad. No a co našim potomkům? To je spíš otázka věku a zájmu. Obecné pravidlo však stanoví, že dítě bude mít radost z kurzu, kde se něco nového naučí. Například milovník zvířat se jistě rád naučí jezdit na koni, sportovec nepohrdne paintballem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18019 (novesluzby.cz#22068)


Přidat komentář