Vybavení pro mažoretky

Za velkolepostí každého vystoupení mažoretek nestojí jen značné úsilí, do detailu sestavená choreografie, ale také stylové oblečení. Kromě toho, žádná mažoretka se neobejde bez potřebného vybavení pro trénink.

Dnes už je** mažoretkování** plnohodnotným sportem, kterému se věnuje spousta děvčat. Dříve byla mažoretka striktně spojována s dechovou hudbou, orchestrem a více či méně nezáživným pochodem bez nápadu a originality. Dnes naopak mažoretky hýří barvami, mají styl a jejich vystoupení jsou zábavná a svižná.

Mažoretky Baton a Twirling

Není mažoretka jako mažoretka. Je možné se setkat s tzv. klasickou mažoretkou – Baton a mažoretkou Twirling. Twirling je provozován hlavně v Japonsku, USA, Brazílii, Itálii, Anglii a např. také v Chorvatsku. Nač se musí mažoretky soustředit? Jednak na techniku pochodu, držení těla a práci s hůlkou, pak také na vytváření propracované choreografie. Za tvrdou prací a tréninkem pak stojí estetický dojem z pochodu skutečně za to.

Twirling, soutěžní twirling, točení s hůlkou

Twirling – točení je sport založený na pohybu a koordinaci spojenou s půvabem a flexibilitou. Baton twirling (tedy točení s hůlkou) má nejasnou historii, ale profesionální organizace podporující twirling jako sport existuje už od raných 50.let. Jako gymnastika, krasobruslení, a další sporty kombinující pohyb s půvabem, tak i soutěžní twirling vyžaduje pro získání bodů sestavy, obsahující povinné prvky.Twirling je nezbytným prvkem mnoha pochodových defilé, kde je možné vidět twirlery nejen jako mažoretky, ale také jako právě točící s předměty jako například pušky, vlajky a dokonce plameny. Členové mívají podobné dovednosti jako gymnastky nebo roztleskávačky, ale nemohou se spolehnout jen na dělání kotrmelců a tančení.

Vybavení a doplňky pro mažoretky

Mažoretkování, tak jako jiný koníček, vyžaduje konkrétní vybavení a doplňky. Jen díky přímo určenému vybavení a doplňkům je možné se danému věnovat naplno. I když je mažoretkování velmi vyhledávanou aktivitou ze stran „diváků“, samotné mažoretky, sportovní kluby a oddíly to mají o to těžší, že ne v každém městě je možné zakoupit potřebné vybavení, oblečení a hůlky nevyjímaje. Naštěstí je tu však možnost internetového nákupu, díky čemuž se nebudete muset nijak omezovat v úzkém výběru sortimentu. Budete si moci vybrat kvalitní zboží a zvolit to, co potřebujete.

Hůlky pro mažoretky nabídka

Pojďme se blíže podívat na potřeby pro mažoretky. Bez kterého vybavení se mažoretka neobejde? Především se tedy jedná o hůlku. Hůlka a mažoretka tvoří prakticky nerozlučnou dvojici. Pro mažoretku představuje hůlka „nástroj“, tak jako například pro houslistu housle, hokejistu hokejka atd. Výše pořízení takové hůlky se pohybuje od cca 90 do cca 1 500 Kč. Výši ceny pak určuje země výroby, zdobení hůlky, materiál, velikost, typ aj.

České mažoretkové hůlky nabídka

Proč hned pořizovat hůlky zahraniční, když je možnost koupě kvalitních českých mažoretkových hůlek? U výrobců mažoretkových hůlek se můžete setkat s různými typy i příslušným určením.** Mažoretkové hůlky** můžete volit podle zkušenosti v mažoretkování, ale také podle velikosti, případně barvy koncovek. Zmínili jsme koncovky. Ty jsou nejčastěji bílé, případně černé. Co se týče velikosti, pak se setkáte s délkou 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75 cm. S délkou, respektive velikostí hůlek Vám mohou poradit přímo ve Vámi vybraném specializovaném e-shopu. Nebo si nechte doporučit velikost od trenéra apod.

České twirlingové hůlky nabídka

Také na twirlingové hůlky se zaměřují „naši“ výrobci. Je možné si tedy, jak mažoretkové, tak twirlingové pořídit od českého výrobce. Twirlingové hůlky mohou být například typu A a klasik. Jejich délka může činit od 40 do 75 cm.

Obaly na hůlky pro mažoretky koupě

A opět bychom mohli přirovnat hůlku k cennému nástroji, který je majitelem hýčkán. I hůlky si zaslouží výjimečnou péči, konkrétně pak samostatný obal. Je možné je sice umístit jen tak volně do sportovní tašky k oblečení apod. Proč však riskovat její případné poškození, zašpinění apod. Ostatně, nabízené obaly na hůlky jsou tak propracované a barevně vyvedené. U obalů na hůlky si budete moci vybírat podle jejich délky i barvy (černé, modré, zelené, oranžové, červené, fialkové aj.).

Taška na hůlky pro mažoretky koupě

Vedle obalu na hůlky si můžete zakoupit speciální** twirlingovou tašku**, která může pojmout více než desítku hůlek. Taška disponuje centrální kapsou, velkou boční kapsou, menšími kapsami i praktickým pouzdrem na jmenovku. Takovou tašku ocení každá mažoretka, která jezdí na soustředění, soutěže apod.

Obaly na šaty pro mažoretky koupě

U cestování ještě chvíli zůstaneme. Hůlky jsou na svém místě, v bezpečí uschované. Ovšem i šaty si zaslouží zvláštní péči. Ono, pohled na krásnou mažoretku, ovšem v pokrčených šatech, výsledný dojem spíše zkazí. A což teprve, pokud by byl na šatech nějaký ten flíček. Běžná taška, igelitka, či jiné zavazadlo, které kompletně nechrání šaty, jen těžko zabrání nějaké té případné nehodě. Určitě je tak vhodné investovat do cestovního obalu na šaty. Nejenže nebude oblečení zmuchlané, ale ani ušpiněné a nenačichne od kouře, či jiného odéru.

Twirlingové boty nabídka

K mažoretkám patří kromě hůlky, krásného oděvu i zářivě čisťounké boty, kozačky. Zaměříme-li se na** twirlingové boty**, pak si můžete pořídit kozačky mažoretkové nízké, bílé – kozačky mažoretkové vysoké, bílé – twirlingové a taneční boty IN STEP, béžové – twirlingové a taneční boty IN STEP, černé – twirlingové a taneční boty IN STEP, hnědé – twirlingové a taneční boty POWLER, béžové – twirlingové a taneční boty POWLER, bílé – twirlingové a taneční boty POWLER, černé. S „klasickými“ kozačkami, či botami by se potřebného účinku a parády nedosáhlo.

Šperky pro mažoretky nabídka

Speciálně určené šperky pro mažoretky? Ano, a proč ne? Tyto šperky jsou totiž vskutku stylové. Zobrazují totiž hůlky, samotné, či v kombinaci s andílkem. Šperk je vhodným doplňkem a dotvoří osobnost každé mažoretky. Máte-li doma mažoretku, ať už začínající, nebo zkušenou, uvidíte, jakou radost uděláte s tímto drobným dárkem. Zakoupit můžete brož, náušnice, přívěsek, řetízek na krk, řetízek na ruku. A vybrat si budete moci z typu stříbrná a zlatá.

Kde koupit kostýmy a pomůcky pro mažoretky

Kostýmy mažoretek neodmyslitelně patří k tomuto sportu. Stále si drží svou tradiční podobu, tzn. že děvčata mají výrazně zdobené šaty, vysoké kozačky ke kolenům a hlavy ozdobené lodičkou či bonbónkem, ovšem přizpůsobily se době.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18023 (novesluzby.cz#22227)


Diskuze a zkušenosti

sulcova | 24.06.2014 14:14
Re: Vybavení pro mažoretky dobry den, posielate i na Slovensko???? dakujem

mazoretkyhodonin@centrum.cz | 08.02.2016 07:34
prosím o zaslání nabídky na vaky šaty pro mažoretky

Anna | 13.02.2016 14:18
Není to nic moc


Přidat komentář