Společenské tance a taneční kurzy

Tanec je jedním ze způsobů komunikace a lze jím vyjádřit všechny své pohnutky, radost, smutek i vztek. Tanec totiž jako jakýkoliv jiný sport vyplavuje z těla endorfiny a uvádí nás do stavu euforie a romantické nálady.

Taneční zábavy, plesy - možnost seznámení

Tanec byl od nepaměti spojován se seznamováním. Taneční zábavy a plesy byly vždy tou nejlepší příležitostí k namlouvání, letmým dotekům, hlubokým pohledům a vášnivým vzplanutím. Tanec nás dokáže naladit na stejnou notu a spojit nás víc než cokoliv jiného. Při tanci odhalujeme své nitro, poznáváme i toho druhého, dostáváme se do nejužšího kontaktu a zjišťujeme, jak je nám ten kontakt příjemný. Některé tance, hlavně latinsko- americké, jsou vášeň sama. Do stavu melancholické nálady vás zase mohou přivést pomalé waltzové skladby.

Společenské tance a taneční kurzy - Taneční klub Jarky Calábkové

Chcete se dostat do rytmu společenských tanců? Vyzkoušejte kurzy společenských tanců v tanečním klubu Jarky Calábkové.

Kurzů se mohou zúčastnit začátečníci i pokročilí každé věkové kategorie.

Tanec zaujme jistě každého. I když nejste pohyblivě nadaní, tak neváhejte a zapojte se do rytmu v tanečním klubu Jarky Calábkové v Ostravě. Pokud chcete také zkusit jiné taneční možnosti, určitě v tanečním studiu naleznete tanec přesně pro Vás. Nabídka kurzů je velice rozmanitá.

Na základě zkušeností našich čtenářů, věříme, že budete s profesionálním týmem tanečního klubu Jarky Calábkové spokojeni a budete se k nim rádi vracet. V případě, že Vás tato nabídka oslovila, navštivte webové stránky www.tkjco.cz, popřípadě rovnou volejte na telefonní kontakt +420 775 299 271 nebo pište na e-mailovou adresu kucharmiroslav@centrum.cz.

Více informací o tanečních kurzech naleznete na www.tkjco.cz

Jaké máme typy společenských tanců?

Společenské tance se tančí výhradně v párech. S těmito tanci se setkáte na různých plesech, společenských večírcích a událostech a také v tanečních kurzech. Tanečnice obvykle mají dlouhé šaty a pečlivě upravené vlasy, jejich taneční partneři mají přesně padnoucí oblek bez výstředností.

Společenské tance standardní - tango, walz, valčík, mazurka

 • Tango - je vášnivý, současně i melancholický a nostalgický tanec, který se zrodil v nočních klubech přístavních čtvrtích Buenos Aires v Argentině. Pro svou smyslnost bylo dlouhé roky považováno za nemorální tanec a bylo dokonce zakázáno. Na počátku 20. století jím prostitutky lákaly zákazníky do vykřičených domů. Základní kroky jsou stejné jako u foxtrotu. Typická jsou prudká zastavení, ostré pohyby nohou a hlavy, záklony. Na pozorovatele působí velice dramaticky, dojem často dotváří růže v ústech tanečnic.
 • Walz - původem anglický tanec, podobný rychlejšímu valčíku. Tančí se na 3 doby.Základní jsou kyvadlové švihové pohyby (úkroky, přísuny...) doplněné rotacemi (otáčky o 3/4). Tančí se v 3/4 taktu a největší důraz je na první dobu.
 • Valčík - nebo též Vídeňský valčík je kolový postupový tanec, který se tančí ve 3/4 taktu. Je velice rychlý. Jeho základními prvky jsou rotace - buď po obvodu sálu nebo na místě (tzv. Flekerl). Do Evropy se dostal z Alp a během krátké doby se stal velmi oblíbeným. Jedinými postupovými figurami, které valčík má, jsou spiny a pivoty (otáčka na bříškách prstů jedné nohy, druhá noha držena vpředu nebo vzadu).
 • Slowfoxtrot - čtyřdobý tanec pocházející z Anglie. Jedná se o postupový tanec. Základní kroky jsou vpřed a vzad a přísuny, doplněné spinami (druh otočky). Rychlejší verzí je foxtrot (stejné kroky na rychlejší hudbu)
 • Quickstep - svižný tance, typický svými poskoky,  kterým se rychle přenesete sálem.  Vznikl z quick foxtrotu, a proto nese některé jeho prvky.
 • Mazurka - tančí především v tanečních kurzech, kde slouží k výměně partnerů (partnerka se odtočí k dalšímu partnerovi stojícím v řadě). Partneři ve stínovém postavení (dáma před pánem) jdou dva kroky vpravo, dva zpět, partnerka se pootočí vpravo na partnera, pak vlevo na partnera a podtočí se.  Někdy se tančí také na základních školách v hodinách Hudební výchovy na písničku Měla babka čtyři jabka.
 • Blues - pomalý houpavý tanec, jehož základem jsou promenády s různými variacemi (podtočení partnerky ve směru tance, proti směru tance, otočení obou partnerů...) a přísunné kroky. Při tomto tanci postupuje pár po obvodu taneční plochy, avšak mnohem pomaleji než u quickstepu a s mnohem menším počtem otáček než u valčíku
 • Závodními tanci jsou: waltz, valčík, slowfox, quickstep a tango. ** **

Společenské tance latinsko-americké - rumba, samba, cha cha

Latinsko-americké tance jsou výrazovější, pocitovější než společenské tance standardní. Profesionální tanečníky poznáte podle krátkých šatů nebo delších šatů s vykousnutým předním dílem u dam, pánové mívají oblečení podobné jako na standardní tance, někdy trochu odvážněji řešené

 • Rumba - je jedním z nejpomalejších latinsko amerických tanců. Má nejasný původ, současný "kubánský" styl získala od francouzských učitelů tance působících v Londýně. Říká se jí také tanec milenců. Tanečníci svým projevem vyprávějí nějaký milostný příběh. Pohyby vyjadřují své pocity a vztah k tanečnímu protějšku. panuje mezi nimi neustále napětí, které zintenzivňuje kontrast rychlých táhlých pohybů s táhlými pomalými gesty. Existují dvě varianty rumby - rumba čtvercová, známá z tanečních,  základní krok se tančí do čtverce na 4 doby, kdy druhou dobou je pauza, a mamba bolero. Všeobecně je rumba považovaná za jeden z nejvíce erotických tanců vůbec. Důležitý je pohyb kyčlí, kterým tanečnice muže svádí a který celému tanci dodává erotický podtext.               
 • Cha-cha (originální název je cha-cha-cha) - je ze všech tanců nejmladší. Rytmus cha-cha, při kterém dochází k typickému přeměnnému kroku (tři spojené kroky, které se tančí na přízvučné doby v každém taktu hudby) je podmanivý a v hudbě snadno rozpoznatelný. Základní pohyb v jednom taktu se skládá z tří pomalých kroků a dvou rychlých. Z kroků vyzařuje energie, při tančení je zapojené celé tělo včetně očí.Cha-cha se tancuje jak na původní latinskou hudbu nebo na latin rock čilatin pop. Cha-cha je považována za příležitost k flirtování a koketování.
 • Samba - ačkoliv má tento tanec kořeny v Africe, proslavil Brazílii.V dnešní době existuje mnoho druhů samby Axé, Párová samba soutěžní, Párová samba brazilská. Její nejznámější podobou je ta, která se tančí na karnevalech po celé Brazílii. Její základní krok batucadas (drobné rychlé triolové kroky) dokáže rozkmitat pánev až do extáze. Je moderní verzí tradičního brazilského tance "maxixe". Samba je plná kolébání a poskoků, typických bouncing pohybů (zhoupnutí v kolenou doprovázené pohybem kyčlí vpřed a vzad) a tříkrokových variant.
 • Paso doble - nám vypravuje příběh. Svou inspiraci hledalo v býčích zápasech a flamenku. Původně znázorňovalo souboj tereadora s býkem. Tanečník představuje toreadora a jeho partnerka toreadorův šátek. Muž i žena udržují při tanci klasické flamencové postavení. Při flamenku žena svádí muže za zvuků hudby a kastanět, natřásá před ním své široké nařasené sukně a je si vědoma vlastní neodolatelnosti.
 • Jive - rytmický swingový tanec jehož základy do USA pravděpodobně přivezli černošští otroci z Afriky. Vychází z jitterbugu  a další inspiraci našel v rytmech boogie-woogie, swingu, rock´n´rollu a v černošských tancích. Jive je velice svižný. V době svého příchodu byl považován za příliš rychlý a nemravný tanec (vyhazovat nohy tehdy opravdu nebylo pro slušného člověka). Základním krokem dnešního jivu jsou dvě tzv. jivové přeměny (tančené v základní  podobě stranou jako krok-přísun-krok na jednu stranu a pak zpět krok-přísun-krok), zakončené vratnou kolébkou. Latinsko-americký tanec jive se tanči v 4/4 taktu (4 doby na takt, každá doba čtvrťová).
 • Závodními tanci jsou: cha cha, samba, jive, paso doble a rumba.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18009 (novesluzby.cz#21828)


Přidat komentář