Paintball - zábava a dobrodružství

Máte rádi nekonvenčnost, zábavu, vzrušení, notnou dávku adrenalinu, a to vše v jednom? Pak si vyzkoušejte stále oblíbenější a vyhledávanější hru Paintball. Máte možnost se dokonale vybavit, abyste byli připraveni na Vaše soupeře.

Kde se vzal paintball

Paintball, když jej přeložíme do češtiny, znamená v** doslovném překladu míček nebo kuličku.** První stopy paintballu je možné nalézt** v Austrálii**, kdy pastevci při pasení ovcí, používali vzduchové pistolky, jenž vystřelovali kuličky, a to z toho důvodu, aby jednoduše označkovali svá stáda. Z Austrálie se tato myšlenka dostala do Spojených států, kde začala první hra paintball. První oficiální turnaj se hrál v roce 1981 ve státě New Hampshire v USA.** U nás se paintball hraje od roku 1992.**

Jaká jsou pravidla paintballu

Tím, že po sobě střílíte zbraněmi s kuličkami, je zapotřebí dodržovat jistá pravidla, aby nedošlo k případnému zranění. Především se nedoporučuje pohybovat na hřišti bez ochranné masky tam, kde může dojít k zásahu kuličkou. Vždy po ukončení střelby se zbraň zajistí pojistkou a bezpečnostní ucpávkou. Do zbraní se výhradně používají jen určené paintballové kuličky. Na hráče se nestřílí z blízkosti kratší, než je pět metrů.

Kde si zahrát paintball

Nemáte možnost si v blízkosti Vašeho bydliště zahrát paintball? Popátrejte po paintballovém areálu, nebo můžete oslovit pořadatele této hry, jenž zajišťuje paintballové akce, a to po celé ČR. V čem spočívají výhody tzv. „organizovaného“ paintballu?

Zajištění paintballového areálu, včetně úkrytů, bunkrů, zákopů apod. Případně Vám mohou zajistit jinou vhodnou lokalitu, která Vám bude vyhovovat. Kvalitní vybavení pro všechny hráče. Skvělou organizaci – Vy se prakticky nemusíte o nic starat. Stačí, jenž když si s sebou vezmete nadšení, chuť a soutěživost. Vypracované herní scénáře. Pro pořadatele však není problém mám navrhnout hru přímo šitou na míru Vám.

Možnosti herních scénářů paintball

Cílem her může být kupříkladu:

 • Nalézt a získání ze základny protivníka určité důležité věci
 • Ulovit co nejvíce soupeřů
 • Zabránit soupeřům, aby ukradli Vaše vybavení

Proč si zahrát paintball

Paintball je hra, u které nezažijete nudu. Dostane se Vám velké dávky adrenalinu a vzrušení. Trénujete si svou pohotovost, rychlost při rozhodování (velmi oblíbená hra manažerů). Hra je určena téměř pro neomezený počet hráčů, kteří se chtějí maximálně odreagovat. Paintball můžete hrát s celou rodinou, případně s kolegy z práce. Velmi časté a oblíbené je, věnovat tuto hru někomu jako dárek.

Jaká je potřebná výbava na paintball

Důležitou součástí této hry je výbava. Pojďmě si představit, co všechnu budete pro paintball potřebovat.

Výzbroj pro paintaball, prodej

Bez pořádné výzbroji se při hře Paintball neobejdete. Zbraně se dělí na několik kategorií, a to kategorie PRO; ELECTRONIC; SEMI-AUTOMAT. U veškerých zbraní platí, že jsou prodejné osobám starším 18 let. Čím se mohou pochlubit zbraně na Paintball? Například nastavitelným hledím; zatahovacím opěrkou s aretací a možností několika poloh; použití rozličných střeleckých módů; elektronickou rukojetí; stahovacím kolínkem na zásobník; nastavitelnými předními a zadními mířidly aj.

Kuličky na paintball, prodej

Bez nábojů byste jen těžko mohli někoho trefit. Zakoupit můžete kuličky o různém počtu v balení, například 500 kusů, 2 000, ale také 10 000 kusů, nebo i více. Pamatujte na to, že rozhodně není dobré, abyste na sebe stříleli z krátké vzdálenosti. Tak, jako u zbraní, i u kuliček platí, že jsou prodávány osobám starším 18ti let.

Paintballová maska, prodej

Poskytuje potřebný výhled, a to nejen přímo před Vás, ale také do stran. Kromě toho, pokud dojde k potřísnění hledí, lez sklo velmi rychle zaměnit. Maska může disponovat jednoduchým sklem, nebo dvojitým, dále molitany, praktickým řemínkem pod bradu. Součástí balení masky je malý kšilt, velký kšilt, obal na masku v podobě pytle. Cena paintballové masky se pohybuje od cca 400 Kč do cca 1 900 Kč, kdy cena se liší nejen v provedení, tvaru masky, ale také vybavením a doplňky. Druhy masek – Masky V-Force; Masky Empire; Masky Dye; Masky JT.

Doplňky paintballové masky, prodej

sprej na čištění masky; čistící hadřík na skla masek; vyměnitelná barevná skla masek; větráček pro masky, jenž se instaluje na horní hranu masky. Výhoda této masky je v tom, že zajišťuje cirkulaci vzduchu v masce, čímž se nemusíte již obávat případného zamlžení průzoru.

Ochranné pomůcky na paintball - kde koupit

 • Ochranná vesta v podobě trika – využijete ji pod Vaše běžné oblečení. Ochranná vesta disponuje vycpávkami, a to na zádech, ramenech, hrudníku, horní části paží. Tam, kde se nejvíce potíte, je maska opatřena funkčním materiálem, jenž účinně odvádí pot  od Vašeho těla, čímž nepociťujete vlhkost, chlad, ani při extrémní námaze, a že při hře Paintball se naběháte. Vesty padnou každému, a to díky tomu, že se vyrábí hned v několika velikostech od S po XXXL. Cena ochranné vesty se pohybuje kolem 900 Kč.
 • Chránič těla v podobě vesty – můžete volit mezi jednostranným nebo oboustranným chráničem. Není snad zapotřebí říkat, že oboustranný chránič se postará o ochranu přední, ale zadní části Vašeho těla. Na výběr máte vestu černé barvy a maskáčové, zelené barvy. Chrániče se liší svoji délkou a šířkou, proto vybírejte pečlivě. Aby Vám vesty dobře na těle držely, jsou doplněné zajišťovacími bočními pásy, jejichž upínání je na suchý zip, pro velmi rychlé a snadné zajištění a utáhnutí. Cena chráničů se pohybuje kolem 300 Kč.
 • Chránič těla v podobě trika bez rukávů – chránič těla, disponuje praktickou všitou síťovinou, která se postará o odvod vlhkosti a zajištění dokonalé cirkulace vzduchu. Chránič těla rozhodně oceníte, neboť při Paintballu rozhodně nezůstanete na jednom místě, naopak budete stále v aktivním pohybu. Kromě toho oceníte jeho jemnost a maximální přizpůsobivost Vašemu tělu. Chránič se vyrábí hned v několika velikostech. Jeho cena se pohybuje kolem 800 Kč.
 • Chránič boků, stehen, přirození  v podobě kraťasů – chránič, jenž ocení mužská část hráčů, jenž pomáhá chránit nejen před zásahy, ale také napomáhá tlumit nárazy při skluzech.
 • Chránič krku – chcete být dokonale ochráněni? Pak nezapomeňte na praktický masivní krční chránič. Jeho cena se pohybuje kolem 550 Kč.
 • Nákoleníky – ochrání Vaše kolena, oblékají se pod oblečení. Jejich cena se pohybuje kolem 900 Kč.
 • Kolenní chrániče – chrániče, které disponují významným tlumícím efektem, kdy vnitřní zesílená tlumící materiál účinně chrání proti nárazům, kterým se při Paintballu jen těžko vyhnete. Chrániče se vyrábí hned v několika velikostech, je pamatováno na to, že někdo disponuje štíhlejšími, jiný silnějšími nohami. Cena kolenních chráničů se pohybuje kolem 800 Kč.
 • Náloketníky – jak již název napovídá, navlékají se na paže, kdy ochrání nejen vaše zápěstí, ale také celé předloktí, až po loket. Vychytávka náloketníků je dotahovací pásek pro maximální zajištění. Jejich cena se pohybuje od cca 1 200 do cca 1 500 Kč.
 • Ochranné rukavice – nezbytnou součástí výzbroje na Paintball jsou rukavice. Samozřejmě je lepší volit celoprstové, abyste nebyli nijak omezováni při manipulaci se zbraní. Kromě nich však můžete volit i speciální rukavice v tříprstovém provedení, kdy palec je samostatně řešen, a poté vždy dva prsty patří do jednoho otvoru. Rukavice pořídíte kolem 800 Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18028 (novesluzby.cz#22461)


Přidat komentář