Nejkrásnější pláže světa

Čas dovolených je v plném proudu. Pokud ještě nemáte vybráno, kde budete spokojeně relaxovat, máme pro vás osvědčené tipy na nejkrásnější pláže světa. Některé máme i v Evropě.

Každý má jiný vkus a každého nadchne něco jiného. Jsou ale destinace, které si lidé napříč světem chválí a rádi se tam vrací. Jaké je kritérium krásné pláže? Pro někoho to je jen dostupnost z hotelu. Ideálně, pokud mají turisté hotel přímo s výhledem na pláž. Jiní si rádi ujdou více metrů, ovšem nesmí dojít k cíli, kde musí nazutí v botách šlapat po kamíncích, které je budou tlačit i při opalování. Oblíbené jsou** písčité pláže**. Díky dostupnosti a modernosti jednotlivých destinací jsou dnes oblíbené pláže s bílým pískem, krásně azurovým mořem a palmami. Takovou pláž najdete na Mauriciu nebo na Maledivách, pro koho je to přeci jenom dražší, může vyrazit na řecký Zakynthos, kde najdete prakticky totožné zátiší. Jaké jsou tedy** nejkrásnější pláže světa**? Přinášíme vám reference z celého světa, protože na toto téma proběhla anketa. A zde je výsledek.

Nejkrásnější pláže světa

Spousta cestovatelů preferuje místa na dovolenou, která se ještě ocitají na jeho kontinentu. Ve výběru nejkrásnějších pláží figurují celkem dvě oblasti, které najdeme v Evropě. Exotické destinace mají pro turisty lákavější kolorit. Navíc, pokud někdo vycestuje a chce opravdu relaxovat, hledá místo, kde se zcela odpoutá od všedních stereotypů a podobné tradice jednotlivých států na jednom kontinentu vás do tzv. jiného světa nevtáhnou. Pokud ale nechcete stejně cestovat za velkou pevninu, máme pro Vás dva tipy na evropské krásné pláže. Věděli jste o nich?

Pláže v Evropě

Sice se jedná pouze o pár pláží, ovšem jsou to naše klenoty, za kterými jezdí i cizinci, jenž mají doma sami krásné pláže. Na těchto místech si krásně odpočinete, budete tu mít servis, a pokud budete chtít, můžete vyrazit na turistická místa, pobavit se ve městě, zasportovat si na pláži. Stačí si vybrat, jestli dáte přednost temperamentnější Sicílii nebo konzervativnější Británii.

Pláž Conigli (Rabbit Beach)

Zmiňovali jsme, že velice oblíbené jsou pláže s azurovým mořem a bílým pískem. Toto je další z evropských variant, které evokují karibské krásy. Krásně čisté moře, které je teplé, tak akorát vás osvěží, když si za ranního rozbřesku půjdete zaběhat na pláž a poté smočíte své tělo v moři. Sicílíe je známá svými gastronomickými specialitami. Mořské plody, kořeněná zelenina, lehké dezerty budou požitkem i pro vaše mlsné jazýčky. Když budete chtít odhalit, co se vám to na talíři servíruje, udělejte si kurz potápění a vydejte se hledat, jaká barvitá příroda se nachází pod hladinou. Zajímá vás ale, proč je v názvu místa „králík“ (rabbit)? Dnes už toto pojmenování není aktuální. Pochází z doby několik desítek let zpátky, kdy se na ostrově vyskytovala hejna králíků. Dnes tam milovníci najdou jiná zvířata. Želvy, kterých jsou tu spousty.

Rhossili Bay

Toto kouzelné místo najdete ve Walesu ve Velké Británii. Díky severně položenému místu tu není takové teplo jako v jiných místech. Pokud na pláži místo polehávání spíše vyhledáváte oblíbený sport, surfování, je toto místo právě pro vás. Díky zkušeným surfařům a bezpočtu míst, kde vás s tímto sportem seznámí instruktoři, se surfařem může stát i ten, kdo se dovádění na prkně ve vlnách bojí. Pokud by vás pláž přeci jen nudila, tak jelikož jsme v Británii, mají tu spousty stájí plných koní. Jestli jste milovníky sportu, možná vám neunikly Olympijské hry v Londýně v roce 2012. I když se konaly v metropoli Anglie, na zahajovacím ceremoniálu se objevily záběry z této pláže. Británie je na ni právem hrdá a je to jedna z jejích chloub.

Pláže ve světě

Žebříčku nejkrásnějších pláží vévodí oblast karibská či střední Afrika. Je to zejména díky průzračnému moři, podmořskému životu, krásnému písku a také vysokým teplotám, které vám prohřejí tělo a dodají správný bronzový nádech. Začneme pláží, která má prvenství. Alespoň nějakou radost může mít Brazílie, když se jí nepodařilo uspět na fotbalovém mistrovství, které se pořádalo právě u nich.

Baia dó Sancho

Kdo navštívil Brazílii kvůli mistrovství, vezl si s sebou tip na nádhernou pláž Baia dó Sancho v Fernando de Noronha. Tak sytou modrou barvu, kterou zbarvuje zelená (což rozhodně není díky nepoddajným a škodlivým rostlinám) a voda dostává tyrkysový odstín jen tak někde nenajdete. Plavání v moři je velmi příjemné, protože nejen slunce, ale i voda vám prohřeje svaly. Pokud rádi běháte, naplánujte si to spíše na ráno, přes den už bývají velká vedra. Díky teplým nocím se na pláži pořádají i párty, které zakončuje plavání ve vodě. Kdo chce, může vyrazit na lodní výlet, kde se uprostřed vody bude věnovat potápění a pozorovat podmořské dění.

Grace Bay

Tuto pláž najdete na ostrově Providenciales (souostroví Turks and Caicos). Nejblíže známé místo jsou Bahamy, oblast se tedy nachází v Karibiku. I zde nemůžete vynechat potápění a poznat tak podmořský svět. Pokud zde nejsou úmorná vedra, pláže jsou velmi oblíbenými místy, kde se hraje plážový volejbal nebo se tu pořádají různé společenské hry jako je petanque, nudit se tu tedy nebudete. A i když se vám nebude chtít k moři, většina hotelů má vlastní bazén, kde je spousta vyžití i pro rodiny s dětmi.

Flamenco Beach

Portorická oblast. Pokud chcete mít soukromí, volte toto místo. Je zde hned několik míst, kde můžete bydlet v chatkách, které vám zajišťují samotu, kterou potřebujete pro své a své blízké. Nejoblíbenější aktivitou jsou zde vyjížďky na lodích nebo člunech a plavání uprostřed otevřeného moře. A samozřejmě opět potápění. Protože se jedná o klidnou oblast, pořádají se zde jógové aktivity přímo na pláži. Díky tomu osvěžit tělo i mysl.

Lanikai

Tuto pláž najdete na Havaji a je asi kilometr dlouhá. Hojně vyhledávané místo surfaři, ovšem doporučuje se jen těm pokročilejším, protože tu není běžné zázemí a lidé se tu spoléhají sami na sebe. Kdo nechce surfovat, může ale obdivovat korálové útesy.

Playa Norte

Další oblíbenou destinací, kterou lidé hojně navštěvují, je Mexiko. Tuto pláž najdete na ostrově Isla Mujeres. Jedná se o malinký ostrůvek (asi 7 kilometrů dlouhý a 650 metrů široký), který skýtá rovněž malebná zákoutí, která nabízí soukromí. Spousta párů sem jezdí se sezdat, což je další inspirací pro turisty. Opět je zde nejoblíbenějším sportem potápění a samozřejmě milovníci plavání si přijdou na své.

Pláž Playa de ses Illetes

Toto místo na Baleárských ostrovech je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, protože je zde spousta míst, která mají poměrně velkou plochu mělkých míst, takže si tu děti bezpečně vyhrají. Toto místo je také jako stvořené ke dlouhým procházkám v jakoukoli denní dobu. Písek vám křupe pod nohama, masíruje čakry, díky kterým se vaše nohy odlehčí a díky tomu se dostanete do větší pohody.

Anse Lazio

Přelétáváme do Afriky na Seychelské ostrovy, kde najdete spoustu kouzelných míst. Tato patří ostrovu Praslin, rovněž je zde bílý písek, nádherné modré moře, u pobřeží kameny, které vám zajistí soukromí a zátiší dotváří nádherná zeleň, která pročistí horký vzduch. Díky tomu se vám lépe dýchá a můžete si na pláži zahrát třeba tenis nebo jiné míčové hry.

Whitehaven Beach

Na závěr se podíváme k protinožcům do Austrálie. Právem se toto místo nazývá nebe. Najdete jej na australských ostrovech Whitsundays, v pásmu Velkého bareiérového útesu. Fascinuje vás zbarvení bílého písku a azurového moře, kde se tyto barvy nádherně promíchávají. A pokud jsme zmiňovali, že nejlákavější je bílý písek, tak zde prý najdete ten nejbělostnější na celém světě.

Nejkrásnější pláže nejsou pro pokochání oka. Tamní obyvatelé vědí, že potřebují nalákat cizince na jedinečnou nabídku, tudíž nabízí služby pro maximální vyžití, od relaxace po sport. Surfování, potápění, plavání či jiné aktivity vás nabijí energií a novými zážitky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18034 (novesluzby.cz#24426)


Přidat komentář