Motorkářské oblečení šité na míru

Jízda na motocyklu je nebezpečným koníčkem a proto bychom se měli chránit alespoň kvalitním motorkářským oblečením, které si necháme ušít na míru, neboť pouze tak budeme dostatečně chráněni.

Lidé, kteří propadli motorkám říkají, že je to vášeň na celý život. Někteří z nich jsou velmi opatrní a dělají vše proto, aby se při jízdě chránili a také, aby byli v bezpečí lidé, jež na motorce míjejí. Správný motorkář dbá na to, aby oblečení, které má na sobě, bylo adekvátní k potencionálnímu nebezpečí, které na řidiče motorek na cestách čeká.

Motorkářské oblečení - na míru nebo konfekce?

Motorkářské oblečení by mělo být kvalitní a hlavně by mělo dokonale sedět. Motorka je jakýsi vzor mužství, a když vidíte člověka na pořádné motorce, vyvolá to ve Vás respekt. Nakupovat motorkářské oblečení ve značkových obchodech není špatné, ale jelikož se jedná o konfekční šití, může se mnohdy stát, že Vám daná věc nesedí tak, jak bychom měli.

Chceme-li tedy oblečení na motorku, které nám bude perfektně sedět a jehož zpracování bude bezchybné, musíme si jej nechat ušít na míru. Další nezanedbatelnou výhodou je možnost vybrat si materiál dle svého přání a vkusu.

Motorkářské vybavení a ochrana, nabídka

Mezi základní motorkářské vybavení patří přilba, bunda, kalhoty,** vesta**, šátky, rukavice, kombinézy,** dresy a** boty. Všechno oblečení pro motorkáře musí mít nutné bezpečnostní prvky, jakými jsou různé výztuže a chrániče, které motorkářům mnohdy dokáží zachránit život. Nejdůležitější je však mít motorkářskou přilbu, která doslova zachraňuje životy. Pokud ji nemáte, nehodu na motorce nepřežijete. Rukavice jsou také nutné, neboť ruce potřebujete v každodenním životě nejvíce.

Jak se šije motorkářské oblečení na míru?

Nejprve přijdete do** obchodu s motorkářským oblečením**, kde se nejčastěji toto speciální oblečení také šije. Tento druh oblečení šijí pouze lidé, kteří se motorkám věnují, a proto vědí, jak důležité je být dobře oblečením chráněn.

Nejprve se v obchodě podíváte, jaký druh motorkářského oblečení byste si představovali. Poté Vám člověk šijící toto oblečení vezme veškeré míry a prodiskutuje s Vámi druh oblečení a použité materiály, které jsou určeny speciálně na šití motorkářského oblečení.

Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že motorkářské oblečení vyžaduje vysokou kvalitu a speciální prošití, aby bylo schopno odolat případným nehodám. Proto se motorkářské oblečení šije formou dvojitého prošití a k jeho ušití jsou určeny nitě, které jsou velmi odolné proti přetrhnutí. Pouze s tak kvalitními materiály můžete dosáhnout opravdu kvalitního a odolného oblečení.

Při zkouškách motorkářského oblečení byste měli trvat na tom, že si oblečení, zejména kombinézy, vyzkoušíte přímo při posedu na motorce. Výrobci motorkářského oblečení s tímto počítají, a proto mají většinou na prodejně k dispozici motorku, kterou můžete k tomuto účelu využít.

Jaké materiály se používají na motorkářské oblečení?

Motorkářské oblečení je šité pouze z kvalitních kůží a to nejčastěji z hověziny a také kůže klokaní. Co se týče barevnosti, je to zcela na Vás a na tom, co se Vám líbí. Nejoblíbenější barvou je černá, která k motorkářům neodmyslitelně patří, avšak mnohdy bývá doplněna dalšími barvami, jako například červenou, bílou či modrou. Výběr motorkářského oblečení a jeho barvy většinou záleží na značce a barvě motorky, na které jezdíte.

Jaké jsou motorkářské styly

  • Chopper – na tento druh motocyklu se hodí oblečení barvy černé, pouze s malými nášivkami, neboť tyto motocykly jsou spíš jednobarevné a to v decentních barvách a většinou velmi naleštěné.
  • Silniční - na tyto motorky se hodí všechny barvy, neboť je to dravá motorka a většinou v barevných tónech.
  • Cestovní – tyto motocykly bývají velmi prestižní záležitostí a jejich barvy bývají různé, dle toho máte také možnost vybrat si z oblečení mnoha barev.
  • Enduro – je velmi specifický motocykl, vhodný zejména na jízdu v terénu. Na tento druh motocyklu není až tak důležitá barva oblečení, ale jeho kvalita.
  • Roadster – je motorka typická pro městský provoz a k tomu je také zapotřebí vybírat kvalitní a hlavně prestižní motorkářské oblečení.
  • Cross – jsou motorky určené do prudkého terénu a zejména pro závody. K tomu by mělo být také přizpůsobeno oblečení, obsahující bezpečnostní prvky. Různé výztuže a ochranné polstrování.
  • Mini – jsou zmenšeniny všech možných motorek, na kterých mohou jezdit jak dospělí, tak také děti. Na oblečení je důležitá bezpečnost a co se týče dětí, platí to dvojnásob.
  • Dragster – motocykly tohoto typu se hodí na plochou dráhu a různé motocyklové závodní disciplíny. Oblečení na tyto motocykly jsou většinou v pestrých barvách a bezpečnost je na prvním místě.
  • Skútr – není motocykl a jeho využití je zejména v městském provozu. Je velmi oblíbeným dopravním prostředkem, neboť se s ním ve městě dostanete všude. Oblečení na skútr nemusí být pouze motorkářské, postačí Vám kvalitní kožená bunda a rukavice.

Ochranné pomůcky na motorku, přilba a oblečení

Doslova každou motorkářskou sezónu umře na cestách mnoho motorkářů a to proto, že na motorce jsou velmi zranitelní. Proto by se měli chránit kvalitním oblečení a přilbami. Pouze tak si mohou mnohdy zachránit život. Vidět motorkáře na motorce bez přilby je, jako byste viděli ducha, neboť je to neskutečný hazard se životem. Srazí-li se motorka s automobilem, můžete si být jisti, že většinou nepřežije motorkář. Někdy se tak stane proto, že mnozí z nich nejezdí podle pravidel silničního provozu a někdy také proto, že motorkář zanedbá ochranné pomůcky.

Motorky jsou velmi krásným koníčkem a zároveň také drahým. Rozhodnete-li si pořídit motorku jakéhokoli druhu, musíte počítat s tím, že to není pouze o tom, že si koupíte samotnou motorku. Ale další peníze budete potřebovat na oblečení a přilbu. Je nutno dodat, že vše by mělo být ve vynikající kvalitě a proto je to dosti finančně náročné.

Ceny motorkářského oblečení

Motorkářské oblečení si vybíráme tak, aby nám v případě nehody zachránilo život nebo alespoň zabránilo zlomeninám. Proto bychom se měli dívat hlavně na kvalitu a cenu bychom měli brát jako nutnost. Chceme-li na motorce jezdit, musíme dbát na bezpečnost a oblečení by nám tedy mělo sedět na 100%. Při výběru oblečení bychom neměli dělat kompromisy. Motorkářské oblečení musí sedět dokonale.

Kvalitní motorkářské oblečení Vás vyjde draho. Chcete-li se obléci od hlavy až k patě, musíte počítat s tím, že Vás to bude stát v řádech desítek tisíc korun a to není započítána kvalitní přilba. Základní motorkářská bunda může stát od 6.000,-Kč. Při výběru motorkářského oblečení vybírejte pouze kvalitní oblečení a na jeho cenu se neohlížejte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18030 (novesluzby.cz#22744)


Diskuze a zkušenosti

Veronika | 06.03.2013 14:26
Re: Motorkářské oblečení šité na míru Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda šijete moto kombinézy na míru a jaká je zhruba cena, jak dlouho šití trvá a jetsli se platí nějaká záloha při objednávce. Bohužel mi nesedí konfekční velikosti kombinéz, tak si musím nechat nějakou ušít na míru. Předem děkuji za informace. S pozdravem Veronika

Jirka | 29.03.2013 07:27
Re: Motorkářské oblečení šité na míru Dobrý den, pokud vaše nabídka na šití motokalhot platí, mám dotaz na dámské kalhoty rozměr pas 117, bok 127, délka vnější 102, vnitřní rozkrok 74, včetně vyjímatelné termovložky, s kalsickými ochrannými prvky na exponovaných místech včetně kevralu. Jaká by byla orientačně cena? Kde by jsme vás našli? S pozdravem Jiří.


Přidat komentář