Kurzy moderního tance - výběr

Rytmická hudba, volnost a pestrost pohybu, dynamičnost i procítěnost – to je moderní tanec. Tanec, kterým můžete vyprávět nejrůznější příběh, ať už poetický, nebo dramatický. Chcete proniknout do tajů moderních tanců? Přihlaste se do kurzů.

Historie moderního tance

Na počátku 20. století se začal rozvíjet moderní tanec a postupně začal být velmi oblíbený.

Co se naučíte na kurzech moderního tance

Kromě nejrůznějších tanců si skvěle protáhnete celé tělo, posílíte veškeré svaly. Naučíte se ovládat celé tělo, abyste se při samotném tanci cítili dobře, uvolněně.

Vhodné oblečení na moderní tanec

Nejlepší volbou je sportovní oblečení z příjemných, pohodlných materiálů, jako například bavlněné triko, tepláky, kraťasy, legíny, sukně.

Kurzy moderního tance pro začátečníky

I když jste se nikdy nevěnovali tanci, nemusíte mít obavy, že by tanec nebyl pro Vás, a že nejste schopni se naučit moderním kouskům. Nejprve se seznámíte se základními kroky, prvky i pohyby tance. Posléze se zaměříte na kombinování kroků do jednotlivých tanečních sestav a choreografií.

Pro koho jsou vhodné kurzy moderního tance

Moderní tanec je vhodný pro všechny, a to bez rozdílu věku. Chcete-li se udržet v kondici, mít pružné a ohebné, zpevněné tělo, není nad tanec. Moderní tance jsou plné pohybů, na které při jiném cvičení nenarazíte. Na druhou stranu nejsou tolik fyzicky náročné a bezduché, jako některé cvičící a posilovací techniky.

Jaké máme druhy moderních tanců

Druhy moderních tanců:

Street dance kurz

Street dance je tancem z ulice. Patří do něj veškeré pouliční tance, které začaly vznikat v Americe, ovšem v současnosti mají oblibu po celém světě. Street dance, to je radost z pohybu, svoboda, vypracovaná postava.** Street dance** je spjatý s typickou hudbou, ovšem i stylem oblečení, jako jsou kalhoty s nízkým rozkrokem, volná dlouhá trika, nejrůznější dresy, kšiltovky, řetězy u kalhot.

Tance, které patří do Street dance

  • Hip hop
  • Break dance
  • R´n ´B
  • Funky

Hip hop kurz

Hip hop představuje tanec, ve kterém se skáče na nohou, hýbe se všemi částmi těla, a to do rytmu typické hiphopové hudby. Hip hop je mixem afrických a amerických kultur. Z toho důvodu v něm můžete najít nejrůznější pohyby. Hip hop je hodně o improvizaci na hudbu. Tanec je velmi oblíben a vyhledáván mezi dívčími a chlapeckými tanečními skupinami. Tento druh tance se dostal do Čech poprvé kolem roku 1980.

R´n ´B kurz

Tak jako Hip hop, patří R´n ´B, neboli Rhytm and Blues mezi taneční styly i hudební. Jeho kořeny jsou afro-americké. Hudební styl kombinuje prvky jazzu, blues, gospelu. Tanec začal vznikat kolem roku 1940. Mezi nejčastěji používané hudební nástroje patří basové kytary, klávesové nástroje a saxofony.

Styl tance vychází především z pocitů. Jedná se o tanec, který je úzce spjatý s textem samotné hudby. Při tanci pohybujete prakticky všemi částmi těla, ovšem především se zapojují tzv. kritické oblasti části těla, jako jsou hýždě, bříško, stehna.

Funky dance kurz

Tento druh tance má hodně společného s jinými streetovými tanci. I tento tanec má své afroamerické kořeny. Taneční pohyb je především o volnosti pohybu, svobodě, zábavě. Ve funky dance se využívají moderní prvky a retro prvky. Rychlý rytmus, pohyby veškerých částí těla spolu s netradičním pojetím pohybů, Vám dokonale rozproudí krev v žilách. Funky tanec patří mezi jeden z nejméně známých, ovšem neméně zajímavých streetových tanců.

Break dance kurz

Tento tanec se řadí mezi fyzicky nejnáročnější styl. Breakdance, představuje jednu ze čtyř částí hiphopové kultury. Jedná se o akrobatický anec, který se vyvinul mezi afro-americkou mládeží, kdy jeho kořeny sahají do 70. let dvacátého století, vznikl v Bronxu. Breakdance zahrnuje nejrůznější prvky, mezi které patří Toprock, Footwork, Uprock aj.

Kurzy zumby

Tanec, který hýbe dnešním tanečním světem.** Zumba** kombinuje pohyb podobný aerobiku s latinskoamerickými tanečními prvky, jako je salsa, samba, tango, flamenco, mambo, merengue. Při zumbě budete mít pocit, že jste na jedné velké party v čele s rytmickou hudbou. Zumba Vám zpevní celé tělo, zformuje postavu, vylepšíte svoji kondici, výdrž.

Zumba vznikla v roce 1999, a to v Kolumbii, kdy jejím zakladatelem je kolumbijský fitness trenér a zároveň choreograf Alberto Beto Perez.

Irské tance kurz

Popularita** irských tanců** neustále stoupá, a to především díky tanečním show Riverdance a Lord of the dance, které přilákaly mnoho nových zájemců o tento druh tance. Irský tanec patří k technicky náročnějším tancům, kdy důraz je kladen především na práci nohou, přitom horní polovina těla a ruce obvykle zůstávají stále ve stejné poloze. Tancuje se s rovnými záda a rukama pevně staženýma k tělu. Nohy tanečníků jsou nepřetržitě v rychlém pohybu, a to z důvodu, že hudba, na kterou se tančí, je svižná, plná tempa a rytmu.

Africké tance kurz

V Africe má tanec hluboký a obrovský smysl, kdy doprovází lidi při nejrůznějších rituálech, jako je svatba, hostina, pohřeb, lov, obřady afrických kmenů aj. Afričtí tanečníci tancem vyjadřují svoje emoce, vztahy, pocity. Především se tančí ve skupinách, čímž dochází k zajímavým a neopakovatelným atmosférám, kdy celý africký kmen křepčí kolem zapáleného ohně. Tento druh tance je inspirován krásou přírody, počasí, zvířat. Tančí se celým tělem, duší.

Orientální tance kurz

Mají bohatou historii v arabském světě. Oblast, ve které má orientální tanec svůj původ, zahrnuje území od Indie, přes Afriku, až po Španělsko. Ve Francii je orientální tanec nazýván „dance du ventre“ nebo břišní tanec. V Řecku je to „cifte telli“, v Turecku „rakkase a v Egyptě „Raqs El Sharki“. U nás je nejčastěji nazýván břišní tanec nebo tanec orientální.** **

Orientální tance jsou vhodné pro všechny osoby, od cca 15 let věku, kdy se organismus přestává pomalu vyvíjet a kdy je navíc mladá tanečnice schopna plně vnímat a dávat pozor na správné držení těla. Orientální tanec se skládá z jednotlivých kroků a pohybů různými částmi těla, z kterých se může sestavit choreografie, nebo je můžete kombinovat podle fantazie přímo do hudby.

Typů** orientálního tance** existuje mnoho, všechny mají své kouzlo a všechny se liší původem, vznikem, provedením, typickými prvky, kroky, hudbou, rytmem, oblečením a kostýmem, doplňky aj. Orientální břišní tance, které se vyvíjely po tisíciletí, měly a mají nesčetně podob, v závislosti na zemi původu a její kultuře. Slovo orientální ve svém původním významu znamená východní, tj. orientální tance pak jsou všechny tance tančené na východě. Za Východ je považován opět dle pojetí Blízký a střední východ, Dálný východ, někdy také severní Afrika.

Tance se závojem; Tance se svíčkami; Tance s vějíři; Tance s činelky; Španělsko-arabské tance; Klasické tance s holí; Núbijské tance; Moderní orientální tance. Orientální tance: pozitivně působí na psychickou i fyzickou stránku jedince, uvolňují klouby, ztuhlost páteře, zbavují bolesti, zlepšují chůzi, zlepšují správné držení těla i celkovou ohebnost těla, rozvíjí tělesnou kondici, formují ženskou postavu v oblasti břicha a boků, učí koordinaci těla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18007 (novesluzby.cz#21807)


Přidat komentář