Golfové kurzy Praha

Zajímáte se o hraní golfu, ale nevíte jak začít? Podívejte se na nabídku individuálního programu tréninků pro všechny hráčské úrovně golfu, navštivte rodinný nebo dětský trénink.

Golf je krásná hra, ale začátečníci s ní mívají problémy, protože neví, co všechno golf obnáší a kde dělají chyby. Ať už jste se s golfem setkali osobně nebo zatím jen přemýšlíte o možnosti golf hrát, jistě vás budou zajímat informace o nabízených kurzech golfu. Určitě toužíte po tom, odpálit správně míček a pozorovat, jak letí k jamce. Aby vám golf přinášel samé příjemné prožitky již od počátku, připravili jsme pro vás malý úvod do této atraktivní hry. Představíme si základní pravidla a možnosti ve zlepšení ve hře.

Proč se přihlásit na kurz golfu?

Přestože si můžete přečíst bezpočet knih i jednoduchých návodů, praxi nelze nahradit a každý hráč golfu vám doporučí, zaregistrovat se v kurzu golfu v úrovni, v jaké hrajete. Pouze učící profesionál vám ukáže správnou techniku, postoj a neocenitelné jsou i jeho rady při výběru správného vybavení. Poznávání skutečného významu tajemných golfových výrazů a pravidel opravdu nelze vyčíst. Nejsnadnější cestou golfového růstu je účast na turnajích, kde se mimo jiné naučíte jak se na hřišti pohybovat, jak neporušovat golfovou etiketu a čeho se případně vyvarovat. Podmínkou účasti na drtivé většině z nich je zvládnutí alespoň Zelené karty, kterou na kurzu golfu časem získáte.

Co se na kurzu golfu naučíte?

Je třeba si uvědomit, že golf není minigolf. Musíte ale znát určitá pravidla a osvojit si techniky, které z vás udělají rovnocenného partnera pro ostatní hráče. Golf je především o pravidlech, která se musí dodržovat. Není to jako u fotbalu, kde se musí míč nutně dopravit co nejrychleji do brány. Golf je sofistikovaná hra, která se hraje v atmosféře klidu. Golf je o promýšlení a soustředění a jedině trenér vám může ukázat jak zhodnotit danou situaci a jakou sílu úderu použít s jakou holí. Ukáže vám, jak správně držet hůl a také jak se obléci.

golfový trenér

Dětské tréninky golfu Praha

První otázka, která vás zřejmě napadne je, kdy mohou děti začít golf hrát. Odpověď je poměrně jednoduchá - hned jak to trochu jde. Jako nejlepší věk je mezi 4-6 rokem dítěte, kdy už je trochu samostatné a nebojí se pracovat. Ale doporučuje se začít nejlépe od 6 roku, kdy se učí počítat a psát. Tehdy může golf hrát ve skupině i turnajově.

Vybavení na golf pro děti a rodiny Praha

Děti ještě nemají velkou sílu a to je pro ně velkou výhodou, protože se učí od prvních krůčků holí švihat. Z toho vyplývá, že musíme použít co nejlehčí hole, které dětem umožní od počátku pracovat s holí bez velkého úsilí. A proto je nutno vždy konzultovat s trenérem správnou délku a váhu hole, respektive si nechat doporučit model a značku. Což ostatně platí i pro začátečníky ve všech věkových skupinách, i když si půjdete golf zahrát jako rodina.

Výuka golfu ve skupinkách Praha

Neobávejte se nového modelu výuky golfu ve skupinkách. Je již prokázáno, že kolektiv spřízněných hráčů dělá větší a rychlejší pokroky než zarputilý hráč samotář. Talentovaný samouk sice dokáže s golfem začít, brzy však narazí na nepřekonatelné bariéry. Na věčné cestě za dokonalým úderem je totiž cvičené oko zkušeného profesionála nezastupitelné a jeho rady k nezaplacení. Ve skupinách můžete pozorovat chování druhých a učit se.

Golf můžete také odkoukat

Začátečníků s golfem, se doporučuje sledovat zkušené golfové hráče při jejich hře. Můžete je pozorovat klidně v televizi. Díky kameře se dostanete tak blízko, jak by to ve skutečnosti nebylo možné. Od těch nejlepších hráčů pak můžete leccos okoukat a nechat se inspirovat pro vaši vlastní hru golfu. Pozorujte postoj při odpalu, držení golfové hole apod.

golf

Svět golfu, golfová  hřiště Praha

Standardní golfové hřiště je rozděleno na 18 jamek. Hraje se postupně na každou jamku podle jejich čísel. Každou jamku začínáte odpálením míčku z odpaliště. V angličtině jamku nazýváme "teeing ground", u nás se vžil název "týčko". Hra je ukončena dopadem míčku do osmnácté jamky.

Jaké je základní vybavení pro golf

Pro hraní golfu potřebujete hole a míčky. Hole jsou vyráběny v mnoha variantách, velikostech a provedeních. Vybírat můžete podle specifikace holí a samozřejmě také podle ceny. Na začátku nemusíte vlastnit kompletní set golfových holí, peníze si raději šetřete na tréninky, které vás naučí základům. Vhodné vybavení vám doporučí trenér. Budete také potřebovat malé dřevěné kolíčky zvané týčka. Ty slouží jako podložka pod míček, kdy jej zvedají nad zem. Začátečníci nemusí nutně kupovat speciální obuv. Hodit se bude golfová rukavice, která zlepšuje držení hole. Nutná není, pokud máte nové hole s kvalitními gripy. Spousta golfistů také používá nějakou pokrývku hlavy. Tu může tvořit baret nebo kšiltovka. Hlavním důvodem je ochrana hlavy před sluncem a zastínění obličeje.

Golfové míčky, výběr míčku na golf

U naprostých začátečníků hráčů golfu je úvaha o výběru míčku ještě trochu předčasná. Nejprve je třeba stabilizovat švih a** míčky** přestat ztrácet. Kromě drivingových míčů můžete hrát v podstatě čímkoliv. Až se časem zlepšíte a poznáte rozdíl mezi tím, když hrajete** tvrdý** nebo měkký míč, pak teprve můžete začít uvažovat, jakým typem míčku hrát. Hráči golfu různých výkonnostních skupin si vybírají typ míčku podle toho, čeho s ním chtějí dosáhnout.

Golfové hole a jak je vybírat

Základem každého golfového setu jsou golfové hole, železa. S nimi toho hráč odehraje na hřišti nejvíce, právě jimi si připravuje pozici pro skórování. Skvělý drive je pro hru dobrý základ, ale bez přesné hry na green se žádný dobrý hráč neobejde. Jaká železa jsou tedy vhodná pro začátečníky? Železa by měla být lehce hratelná, která odpustí špatně trefenou ránu mimo střed a zároveň lehce dostanou míček do vzduchu. Většinou mívají širší spodní hranu, odsazení líce bývá mírně dozadu a bývají i mírně těžší.

golfové potřeby

Hra na jamky

Hra na jamky se počítá velmi jednoduše. Kdo z hráčů dosáhne menšího počtu ran při dopravení míčku do jamky, získá za jamku bod. Tato hra je vhodná pro začátečníky, protože nezáleží na celkovém počtu ran, ale pouze o to, mít jich méně než protihráč. Pokud omylem trefíte spoluhráče nebo nosiče (caddy) nebo třeba i položený bag na zemi, můžete úder opakovat. Pokud ovšem dojde k hrubému porušení pravidel, bod za jamku získá protihráč.

Hra na rány

V této hře je třeba dosáhnout v celkovém součtu po dohrání kola (9 nebo 18 jamek) nižšího počtu ran než soupeř. Hraje se každá jamka, dokud není dohrána. Vaše skóre zapisuje protihráč a vy zapisujete naopak jeho. Pokud při této hře na rány omylem trefíte spoluhráče nebo bag, neobdržíte žádný trest (pokud to nebyl váš vlastní bag). Míček se hraje tak, jak leží. Pokud dojde k hrubému porušení pravidel, hráči se přičítají dvě trestné rány navíc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18031 (novesluzby.cz#23916)


Přidat komentář