Tipy na zvednutí nálady

Se zdravím souvisí i štěstí. Pokud jste se sebou spokojeni, odrazí se to i ve Vašem zdravotním stavu a naopak. Příště až zažijete hrozný den v práci, vyzkoušejte některý z následujících tipů na zlepšení nálady.

Míra** prožívání štěstí, pocitu spokojenosti a dobré nálady** je zčásti ovlivněna geneticky, ale zbytek můžete ovlivnit Vy sami, a to tím, co děláte pro to, abyste byli šťastní. Někdy se nedaří vše, tak jak bychom si přáli, a je jedno jestli máte problémy v pracovním, nebo osobním životě. Pořád máte právo na to být šťastní a úžívat si všech maličkostí. Jen tak naleznete sílu na to bojovat se všemi překážkami, které život přináší a úspěšně je zdolat. Následující tipy by Vám měly** pomoci se chvílí smutku, pocitů nespokojenosti či špatné nálady zbavit**.

Prohlížení starých fotografií pro zlepšení nálady

Pokud se cítíte sklesle, najděte si fotografie z doby, kdy jste byli šťastní. Například z té nejlepší dovolené, kterou jste zažili. Vyvolá to ve Vás šťastné vzpomínky. Proč si myslíte, že má tolik lidí na ploše počítače osobní fotografie? Nebo postavené na pracovním stole? I doma si fotografie vystavujeme, abychom si připomněli radostné chvíle.

Sladká jídla na dobrou náladu

Je dobré mít po ruce například oříšky, to Vás odradí od vyjedení lednice. Problémy se ovšem jídlem řešit nedají. Ale malá svačinka s obsahem omega-3 mastných kyselin Vám může zvednout náladu. Nedostatek omega-3 mastných kyselin má podle výzkumů vliv na sklony k depresi. Možná je právě Vaším problémem její nedostatek.

Vonné svíčky, vonné oleje, vonná koupel

Zapalte si vonné svíčky, nebo si dejte teplou koupel a přidejte do ní vonné oleje. Zkuste vůni pomerančů nebo levandule, které mají na náladu pozitivní účinky.

Zajištění dostatku světla v době

Pokud bydlíte v tmavém bytě, má i nedostatek světla vliv na Vaši náladu. Před odchodem do práce si dejte snídani u okna a vstřebávejte ranní paprsky. Dostatek světla v domě má vliv nejen na náladu, ale také na ostražitost a nebudete se cítit tak unaveni.

Procházka na čerstvém vzduchu

Sedět doma se špatnou náladu Vám nepomůže. Často to navíc vede do tzv. začarovaného kruhu. Nikam se Vám nechce, protože máte špatnou náladu, tak sedíte doma a nakonec budete mít ještě horší náladu z toho, že pořád sedíte doma a nic nepodnikáte. Zkuste se jít na chvíli jen tak projít na čerstvý vzduch. Může to být jen krátká procházka a všímejte si lidí, které potkáváte. Třeba narazíte na starého známého, nebo se můžete vydat do oblíbeného obchodu. I krátká procházka kolem bloku se počítá.

Vtipná videa na internetu

Je známé, že smích je doprovázen chemickou reakcí, která zlepšuje náladu, snižuje bolest a stres a také posiluje imunitu. Není Vám do smíchu? Využijte internet, najděte si nějaké vtipné video a nechte se jím rozesmát.

Proč se usmívat?

I když Vám není zrovna do smíchu, jen pouhý úsměv Vám může zlepšit náladu. Na náladu mají totiž vliv i svaly v obličeji a pokud se smrští do úsměvu, dáváte tím svému tělu najevo, že jste šťastní a ono začne produkovat tzv. hormony štěstí. A navíc úsměv produkuje úsměv. To znamená, že když Vy se budete na někoho smát, on Vám to oplatí a pro Vás nebude tak těžké vytvořit úsměv.

Udělejte si čas sami na sebe

Někomu ke štěstí může chybět i klid. Jste neustále obklopeni lidmi? Nemáte čas sami na sebe? Možná potřebuje být na chvíli o samotě, srovnat si myšlenky, nebo si pustit nahlas svou oblíbenou hudbu aniž byste při tom někoho rušili. Tak to udělejte, zavřete se v pokoji, nebo se vydejte například do parku se svou oblíbenou knihou.

Komunikace s ostatními pro zlepšení nálady

Pokud máte přátelského a neustále veselého souseda, využijte jeho dobré nálady a zajděte ke němu na návštěvu. Nálada se totiž mezi lidmi přenáší. Ani se nenadějete a budete se s ním smát.

Jaký vliv má hudba na náladu?

Vyberte si píseň, kterou máte rádi. Hudba je známá svou schopností** zvednout náladu**. Vyvarujte se ale pomalým či smutným písním. Chce to nějakou píseň o které víte, že Vám vykouzlí spokojený úsměv na rtech.

Proč si pouštět komedie?

Vyberte nějakou komedii. Klidně si pusťte film, který jste již viděli a víte, že Vás zaručeně rozesměje. Během vtipných scén se budete smát a smích uvolňuje stres a napětí a navíc Vám film pomůže zapomenout alespoň na chvíli na Vaše problémy a starosti.

Tipy na zvednutí nálady

Pokud má člověk** špatnou náladu**, nebo je smutný, to nejtěžší je začít s tím něco dělat. Rozhodnout se svou špatnou náladu či depresi překonat a neubíjet se ve smutku. Pokud ale tuto počáteční fázi překonáte, máte vyhráno. Můžete zkusit tyto tipy, nebo Vás třeba napadne Vaše vlastní řešení. Dobrá nálada je cestou k dobrému zdraví a šťastnému a spokojenému životu, nezapomínejte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17971 (novesluzby.cz#21705)


Přidat komentář