Telefonuj a šetři - levné volání

Jde telefonovat zdarma? Znáte službu Skype? Je to telekomunikační program, který umožní telefonovat z počítače. Jeho pomocí lze telefonovat i na pevnou linku. Našli jsme pro Vás i další řešení. Jak ušetřit za telefon.

Telefonuj, ale šetři

Mobilní telefony nás nenechají v klidu, přestat telefonovat se i v době krize rodinného rozpočtu neodnaučíme. Doporučíme Vám tedy jak telefonovat a při tom šetřit.

Telefonovat zcela zdarma?

Co říkáte komunikaci spojené nejen zvukem, ale i obrazem? Pokud komunikujeme s partnerem na dálku, naše smysly je třeba doplnit zařízením, které přenese zvuk a obraz tak daleko, aby ho partner mohl vnímat. Ať již telefonujete z domova, vedle k sousedům, přes celou republiku nebo třeba na druhou světovou polokouli. Naučíme Vás jak telefonovat zcela zdarma.

Co je to Skype?

Je to flexibilnější způsob telefonování s nutností použitím Internetu. Vše co potřebujete je mikrofon a reproduktor nebo sluchátka připojené k počítači a internetové spojení. Volání mezi uživateli Skype je bezplatné všude na světe. Skype podporuje nejen hlasovou komunikaci, ale také výměnu videa a datových souborů. Lze posílat fotografie i textové dokumenty. Nejsilnější stránkou Skype je ale právě telefonování. A to jak telefonování po internetu telefonování mezi dvěma nebo i více uživateli programu Skype.

Skype ke stažení zdarma

Tento způsob již využívá i mnoho firem, pro konference nebo porady. Dostupná je takto i výuka jazyků nebo dalších oborů ve vzdělání. Výhodou je cena hovoru odpovídající ceně připojení na síť. Pokud je cena za připojení paušální, je cena hovoru nulová, protože cenu připojení nenavýší.

 • Skype si můžete stáhnout ZDE.

Před prvním použití Skype je nutné se zaregistrovat

Poté si můžete nastavit svůj profil, podle kterého Vás ostatní uživatelé mohou jednoduše vyhledat. Teď si do adresáře můžete vložit ostatní uživatele a kontakty. Samotné prostředí programu Skype je velice přehledné a práce s ním je velice jednoduchá na rozdíl od některých podobných programů, které jsou plné zcela zbytečných funkcí matoucích méně zdatné uživatele. Skype Vás také nebude obtěžovat reklamními bannery.

Celosvětově používá Skype

více než 480 milionů uživatelů. Jejich počet roste každoročně o 43%. Zlaté stránky například umožňují efektivně oslovit právě tuto skupinu.  Standardně, když uživatel Skype surfuje po internetu, jsou mu telefonní čísla zobrazována v podobě tlačítek, která umožňuje volání přímo z počítače - po kliknutí na telefonní číslo. Při využití této služby budou všechna Vaše čísla zveřejněná ve Zlatých stránkách zobrazena se symbolem FreeCall a s možností po kliknutí volat Vaši firmu přímo z počítače zdarma. Pro Vás je tato služba placená.

Další programy a komunikační klienti

například Ekiga2, X-Lite, Sjphone, Linphone, WengoPhone, SIP Communicator. Ve stínu zůstávají klienti jako ICQ, QIP, Live Messenger ad.

Nejlevnější mobilní operátor a volání

Je-li pro Vás nutností používat mobilní telefon, zkusme najít na trhu nejlevnější volání. Statistiky uvádějí, že 70% hovorů jde stále na stejná čísla. Každá minuta se počítá. Prodejci se předhánějí s nabídkou nových balíčků a výhodných objednávek. Každý operátor má v nabídce „rodinné nebo přátelské balíčky“.  V popisech služeb jednotlivých operátorů je však tolik kliček a nesrozumitelných formulací, že se v tom málokdo vyzná – což je pravděpodobně také účelem. Pro děti však existuje služba, kterou platí rodič - sponzor, dítě se vždy dovolá jemu, ale za hovory s kamarády neutrácí. Jak si vybrat tu správnou službu, by Vám mohl pomoci kalkulátor, kterých na internetu najdete několik.

Naše redakce pro Vás na internetu našla pomocníka ve vašem rozhodování. Elektronické poradenství – jak telefonovat levně. Srovnání všech dostupných nabídek na trhu.

 • Stačí vybrat formu nebo službu a kalkulátor za Vás vyhodnotí nejlevnější nebo nejvýhodnější formu i operátora. TET Telekomunikační trh.

Děti a mobilní telefony

Když se zamyslíte, od kdy používáme pro kontakt s vlastním dítětem mobilní telefony, překvapivě musíme konstatovat, že již od narození. Pro klid na duši každé moderní maminky slouží hlídací chůvička, která přenáší pláč našeho potomka po probuzení. Na trhu lze zakoupit mobilní telefon pro tříletá dítka jen s pěti čísly. Pro dnešní děti je mobil takovou samozřejmostí, jako byla v osmdesátých letech pro tehdejší prcky pevná linka a nebo pro děti let šedesátých telegram.

Mobilní telefony pro děti

Matka s potomkem, který je mimo domov, spoléhá na mobilní telefon již od prvních školních tříd. Může jej kdykoliv zkontrolovat, zda je v pořádku, je-li tam - kde má být a zda nezapomněl, co má dále udělat. Stačí ovšem velmi málo k panice a strachu v případě nedostupnosti signálu, vybití baterie, ztrátě telefonu ...atd. Dítě by se mělo především naučit o samostatnost a když už mobil používat musíte, měl by být spíše jako poslední berlička, než-li jediné vodítko.

Absence mobilu mezi teenagery

vyvolává diskriminaci a posměchy. V každém období přispívá mobil k prestiži věku i postavení stejně jako cigarety nebo značkové oblečení. Trendem může být samozřejmě i opak – zbavit se těchto věcí, ale tato skupina je pravděpodobně v menšině.

Zkratky pro sms - Skype - internetovou komunikaci

Dnešní mladí užitím mobilní a internetové komunikace zapomínají používat spoustu vyjadřovacích schopností. Vybavili se zrakově jednoduššími značkami. Některé jsou převzaté z angličtiny, jiné jsou ryze české:

 • MMT – moment,
 • EE = ne,
 • JJ = ano,
 • NZ = není zač,
 • Z5 = zpět,
 • Qta = kvalita,
 • PTZ = protože,
 • BTW = mimochodem,
 • X – polibek,
 • MTR = mám tě rád,
 • PLS = prosím,
 • FE = například … a spoustu dalších.

Službu sms používají více, nežli denní komunikaci mezi sebou i když se vidí ve škole. Vyhýbají se tak konfrontaci nepříjemných problémů a konflikty řeší nestandardně. Nedovolte si dítě zvyknout, že zavolá vždy když si vzpomene. Musí respektovat pracovní domu rodičů a nerušit je v práci ani při odpočinku, nevolat vždy, když se mu něco nepovede, nebo má-li z něčeho radost. Nepoužívat telefon při rozhovoru s kamarádem, kterého za pár chvil uvidí. Pěkné i nepříjemné zážitky by děti měli prožívat naplno a ne se schovat za nekontaktní komunikaci. Telefon by také děti neměli mít u postele při spaní a v určitou dobu by neškodilo jej zcela vypínat.

Volání z vesmíru

Ještě existuje satelitní možnost volání, ale tato verze prozatím nepatří mezi šetřící programy v telefonování. Satelitní přenosy jsou využívané hlavně televizními stanicemi, státní správou tedy hlavně armádou, v oblasti turistiky a pro výzkumná střediska v odlehlých končinách. Pro obyčejného smrtelníka je to zatím dosti drahá forma komunikace.

 

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17963 (novesluzby.cz#20117)


Přidat komentář