Seniorské a lázeňské pobyty, výběr a tipy

Naši senioři si zaslouží alespoň jednou za rok vypnout a odpočinout si v lázních či na jiném relaxačním pobytu. Vždyť jsou to právě oni, kteří celý život urputně pracovali a teď si zaslouží odpočívat.

Senioři jsou lidé, kteří jsou již v etapě svého života, ve které je jim dopřáno odpočinku po jejich celoživotním pracovním úsilí, výchově dětí a pomoci s vnoučaty. Denní program našich seniorů je poklidný, avšak najdou se mezi nimi i takoví, kteří odpočívat nechtějí, nebo neumějí. Tito aktivní senioři příležitostně pracují či jezdí po různých zájezdech a lázních. Mnozí z nich také pomáhají svým nejbližším například s hlídáním vnoučat nebo s prací na zahrádce a domácnosti.

Abychom se našim dědečkům a babičkám aspoň trochu odvděčili za jejich pomoc, nebo abychom jim pouze udělali radost, můžeme jim zaplatit pobyt v lázních. Takovéto seniorské pobyty jsou zaměřeny přímo na relaxaci, odpočinek, léčbu a regeneraci fyzických a zároveň duševních sil.

Kde vybírat seniorské pobyty?

Jistě Vás zajímá, kde najít všechny potřebné informace o lázních. Nejjednodušší způsob je, jak jinak, než na internetu. Všechny lázně mají své internetové stránky, na kterých uveřejňují veškeré informace. Najdete zde výpis procedur, na jaké potíže se zaměřují, kolik Vás pobyt v daných lázní bude stát atd. Velmi důležitou součástí jejich stránek rovněž jsou reference lidí, kteří již ve Vámi vybraných lázní byli a jejich postřehy z pobytu. Každé lázně mají také různé slevové akce a ty jsou pravidelně zveřejňovány na jejich internetových stránkách. Proto byste měli navštívit internet a hledat právě zde.

Výhodou návštěvy internetových stránek lázní rovněž je, rezervovat si pobyt on-line. Znamená to, že si vyberete lázeňský pobyt dle svých přání a to přímo přes internet.

Seniorské pobyty u nás nebo v zahraničí?

Lázeňské seniorské pobyty můžete pořídit buďto u nás, nebo také v zahraničí. Velmi oblíbené seniorské pobyty v zahraniční jsou zejména Slovensko a Maďarsko, kam jezdí senioři nejčastěji. Je to zejména proto, že je to blízko a proto odpadá dlouhé cestování, které senioři nemají příliš rádi.

tuzemských lázní jsou nejznámější Mariánské Lázně, Jáchymov, Luhačovice či Františkovy Lázně. Senioři si je oblíbili zejména pro jejich historii a také proto, že je zde spousta kulturního vyžití, které starší lidé vyhledávají proto, aby si zpestřili život. Velmi je rovněž láká možnost posedět v pod širým nebem za příjemného poslechu živé hudby.

Jaké lázně pro seniory vybrat?

Vybíráme-li lázeňský pobyt pro seniora, měly bychom se zamyslet nad tím, co daného člověka trápí. Lázně jsou většinou zaměřeny na jisté zdravotní potíže. Takže trápí-li Vaší babičku nebo dědečka bolesti kloubů, měli byste vyhledat lázně, které řeší zejména tyto problémy. Dále je důležité, abychom vybrali takové místo, které bude nabízet dostatečné množství kulturních akcí. Má-li senior, kterému lázně vybíráme, rád procházky a přírodu, hledáme také lázně, které nabízejí příjemné procházky po okolí. Senioři také rádi navštěvují různé památky a výstavy, nabídněte jim například prohlídku hradu či zámku, nebo jakoukoli výstavu.

Seniorský pobyt jako dárek

Ty tam jsou doby, kdy návštěvu lázní hradily zdravotní pojišťovny v plné míře. Také lékaři již tak často lázně nepředepisují. Většinou se musíte podrobit celkové lékařské prohlídce a poté musíte projít zdlouhavým výběrem, které provádějí jakési komise, které Vás musí doporučit. Chcete-li si lázně zaplatit sami, bude to pro Vás dražší. Naši senioři si musí většinou vystačit se skromným důchodem a proto by jim nezbylo, než si na lázně dlouhou dobu šetřit. Proto bychom jim měli dopřát návštěvu lázní my, jejich děti a vnuci.

Dárkový poukaz pro seniory

Většina seniorů odpoví na otázku, co by chtěli k narozeninám nebo k životnímu jubileu, zlaté svatbě, vánocům, že nic nechtějí a ani nic nepotřebují. Pokud bychom se ale jejich skromným názorem měli řídit, asi by to nebylo zrovna vhodné. V tomto případě je velmi dobré darovat prarodičům dárkový poukaz, ať si vyberou sami podle svých představ, volného času a možností. S výběrem jim navíc můžeme poradit a pomoci.

Kolik stojí pobyt v lázních?

Cena lázní se zvedá, neboť se zdražují ceny energií a potravin, a proto jsou také lázně nuceny zvedat své poplatky. Celková délka lázeňského pobytu pro seniory by měla trvat nejméně 6 nocí, což je dostatečná délka k odpočinku. Cena tohoto pobytu Vás vyjde od 7.000,-Kč. V této ceně bývají zahrnuty vstupní i výstupní lékařské prohlídky, dále také lázeňské procedury. Některé lázně mají v ceně započítány rovněž volné vstupy do bazénů, saun a na masáže. Chcete-li znát cenu lázeňského pobytu, je potřeba informovat se přímo v daných lázních nebo na jejich internetových stránkách.

Vztah k seniorům v dnešní době

Dnešní mládež si většinou myslí, že jsou senioři přítěž. Ty tam jsou doby, kdy jsme si seniorů vážili a pomáhali jim. Je příjemné, když přijdu k babičce na návštěvu a můžu si s ní sednout v klidu u hrnku kávy a popovídat o životě. Hrozně ráda poslouchám, když vypráví o svém životě a o všem co zažila. Měli bychom děti již od malička učit úctě ke starším lidem. Kolik z mladých lidí dnes pustí v autobuse či tramvaji sednout staršího člověka?

Dopřejme seniorům relaxaci a oddych

Své prarodiče a rodiče bychom si měli předcházet, vždyť jsou to právě oni, komu vděčíme za to, že žijeme. Všichni víme, že prarodiče jsou ti, kteří nás neustále rozmazlují a tak bychom je mohli sem tam rozmazlit také a třeba tím, že jim pořídíme týdenní pobyt v lázních, kde si mohou v klidu odpočinout a relaxovat. Koupíte-li jim lázeňský pobyt, je to vlastně vhodná forma poděkování za jejich laskavost.

Ostatně do lázní nemusí jezdit pouze senioři. Také my si můžeme užít například týdenního pobytu v lázních, což nám jen prospěje vzhledem k tomu, že se neustále otáčíme mezi rodinou a prací. Mnozí z nás by potřebovali ne týdenní lázeňský pobyt, ale hned měsíční. Dnešní doba je velmi uspěchaná a hektická. Lopotíme se v práci a doma a na odpočinek nemáme čas. Proto jsme rádi pouze za volný víkend, který ve výjimečných případech využijeme k relaxaci. Takových volných víkendů, kdy si můžeme pouze sednout a relaxovat však mnoho není.

Někteří z nás si odpočinou pouze tak, že pracují na zahrádce nebo procházkami v přírodě. Ono se to má tak. Lidé, kteří v práci používají mozek si nejlépe odpočinou při fyzickém druhu odpočinku, čímž jsou procházky a manuální práce v domácnosti či na chalupě. A lidé, kteří vykonávají manuální práci si nejlépe odpočinou tak, že lenoší, nebo si zajdou do divadla apod. Jasné je, že každý má svůj názor na odpočinek a odpočívá podle sebe. A senioři, kteří pracovali celý svůj život si zaslouží alespoň tak málo, jako je týdenní pobyt v lázních, který bychom jim my, jejich nejbližší měli alespoň jednou za čas dopřát.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17972 (novesluzby.cz#22715)


Přidat komentář