Zoo hotel Muf - Trutnov

Blíží se léto a tedy doba dovolených. Mnoho z nás má doma mazlíčky, které však nemůže vzít s sebou. Kde je umístit a jak zařídit, aby se jich odloučení dotklo co možná nejméně? Vyzkoušejte hotel pro psy a drobná domácí zvířata.

Své domácí mazlíčky máme velmi rádi. Pokud se stane, že musíme odjet někam daleko bez nich, snažíme se udělat vše pro to, aby se měli dobře. Jednou z možností jak se o mazlíčka postarat je** hotel pro zvířata Trutnov**.

Zoo hotel Muf – Trutnov

Odjíždíte na dovolenou a nemáte komu svěřit svého domácího mazlíčka? Bydlíte-li ve městě Trutnov či v jeho okolí, můžete navštívit penzion pro psy a drobná domácí zvířata. Zde se o vašeho zvířecího společníka postarají a rozhodně se nemusíte bát, že by byl ve špatných rukou. Právě naopak. O zvířata je zde maximálně pečováno.

Hotel pro psy a drobná domácí zvířata Trutnov

Hotel pro psy a drobná zvířata je ideální místo pro naše domácí mazlíčky v případě, že cestujeme někam, kam je nemůžeme nebo nechceme brát sebou. A právě léto je dobou, kdy tento druh hotelů vyhledávají majitelé domácích mazlíčků nejvíce. Je to dáno tím, že v této době hojně cestujeme po dovolených apod. Při výběru vhodného** zvířecího hotelu** by pro nás měly být vždy rozhodující reference. Domácí mazlíček, ať již je to pes, kočka, křeček, králík, morče, pavouk atd. je pro mnohé z nás mnohdy nejdůležitějším členem rodiny, a proto by nám nemělo být lhostejné, kdo se nám o něj bude starat.

Jsou hotely pro psy a drobná domácí zvířata vhodné?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Existují zvířata, která se do hotelu obrazně řečeno těší, avšak mnozí mohou tímto pobytem trpět. Každý zkušený chovatel však ví, že nic lepšího než hotel pro svého miláčka nenajdou. Tato ubytovací zařízení provozují většinou chovatelé, mající potřebné zkušenosti a to nám dává jistotu, že se umí tzv. postarat. Rozdíly v jednotlivých hotelech nejsou příliš velké. Liší se pouze v drobných detailech a rozšířenějších službách.

Jak zvířecí hotel vybírat?

Jestliže se nemůžeme rozhodnout, který zvířecí hotel vybrat a máme nejméně tři vybrány, měli bychom udělat jakousi přepadovou návštěvu. Při této návštěvě se nejlépe můžeme přesvědčit, zda je o domácí mazlíčky postaráno přesně tak, jak bychom si představovali. Při výběru zvířecího hotelu bychom měli vždy myslet hlavně na pohodlí a servis svého zvířecího kamaráda. V důsledku to znamená, že se musíme zajímat o to, zda jsou psy ubytováni ve venkovních kotcích či v budově. Nejlepší typem těchto hotelů jsou ty, jejichž majitelé mají tzv. rodinný přístup. Zvířecí hotel vybíráme dle toho, na co je náš domácí mazlíček zvyklý. Nikdy nelze vybírat zvířecí hotel podle ceny! Dalšími důležitými kritérii jsou především venčení, veterinární péče, krmení apod. Nikdy nezapomeňte do smlouvy o ubytování zapsat sebemenší maličkosti. Nejedná se o to, že byste nedůvěřovali personálu daného hotelu, ale jde o to, abyste byli v případě vniklých problémů kryti nejen Vy a Váš domácí mazlíček, ale také daný hotel. Všichni známe to rčení, ve kterém se říká, že pořádek dělá přátele a tímto rčením bychom se v této situaci měli řídit.

Jaká zvířata lze do zvířecího hotelu umístit?

Všichni dobře známe hotely pro psy, to je jisté. Málokdo z nás však ví, že se do zvířecích hotelů mohou umístit také zvířata, jako je kočka, zakrslý králík, morče, křeček, papoušek, pavouk apod. Stejně tak, jak musíme připravit do psího hotelu svého psa, měli bychom připravit na pobyt rovněž ostatní drobná domácí zvířata. Neznamená to, že je potřeba navštěvovat tento hotel stejně často jako s pejskem, než si zvykne. Drobná domácí zvířátka neprožívají odloučení od svých páníčků až tak kriticky jako již zmiňovaní pejsci. Měli bychom jim však s sebou dát vše, na co jsou zvyklí, jako klec, hračky, jídlo atd. Samozřejmostí je rovněž dodání potřebných léků, dávkování jídla atd.

Jak připravit na zvířecí hotel pejska?

Pejska je potřeba na novou situaci připravit a to již s předstihem, aby si mohl na tuto stresující dobu zvyknout. Nejlepší co pro něj můžete udělat je, tzv. den na zkoušku. Tento den mu dá pocit, že kdykoli jej do hotelu dáte, nemusí se bát, že byste se pro něj nevrátili. Získá důvěru a pobyt se pro něj stane jakousi rutinou. Těchto dnů na zkoušku je potřeba vykonat před odjezdem více, přičemž záleží na každém jednotlivém psovi. Chystáme-li se do psího hotelu umístit štěně, mělo by si zvykat stejně jako pes dospělý, avšak intervaly bychom měli přizpůsobit, nejlépe po hodinách.

Co dát pejskovi do psího hotelu s sebou?

Pejsek by měl život v psím hotelu snášet co nejlépe, a proto bychom se měli postarat o to, aby měl s sebou vše, na co je zvyklý. Pomůcky jako psí pelech, hračky či vlastní vodítko jsou samozřejmostí. Zapomenout bychom také neměli na nějaký předmět nejlépe oblečení, který bude mít náš tělesný pach. Díky němu bude mít pejsek pocit, že jste stále na blízku. Důležité je, nezapomenout dát pejskovi sebou léky, bere-li je pravidelně. Tyto léky by měly být označeny jménem pejska a dávkováním. Totéž musíme učinit s krmením, pokud dáváme speciální granule, je nutno je nabalit sebou. Nejdůležitější je odevzdat spolu s pejskem očkovací průkaz.

Den odjezdu do psího hotelu

Nastal den, kdy svého pejska odvezete a trpíte zároveň s ním. Tento jev je naprosto logický a očekávaný. Průběh tohoto dne by měl být stejný, jako v minulé dny, při kterých jste pejska na tento pobyt připravovali. Nyní víte, že jde pejsek do prostředí, které již zná a jediná odlišnost je tedy v tom, jak dlouho nyní v psím hotelu bude ubytován. Loučení by nemělo trvat příliš dlouho, neboť by to mohlo být pro pejska stresující. Pejsci prožívají tyto situace podobně jako děti. A právě z toho důvodu by měl do psího hotelu odvážet pouze jeden člen rodiny a loučení by mělo probíhat pár minut. Loučení bychom měli pojmout kupříkladu jako to, které provádíme, když se chystáme do práce apod.

Kdy pejska do hotelu nedávat?

Stejně tak, jak se přesvědčujeme o tom, zda se v psím hotelu dokáže personál o našeho miláčka postarat, musí se tzv. krýt i daný psí hotel. Proto se Vás před ubytováním pejska budou vyptávat na mnoho věcí. Existují totiž situace, kdy pejska do hotelu nepřijmou. A které situace to jsou? Pejska Vám v psím hotelu neubytují, jedná-li se o psa vysoce agresivního, nemocného apod. V některých psích hotelech Vám sice agresivního pejska ubytují, avšak na tuto skutečnost se musíte informovat. Ne všechny psí hotely mají dostatečnou kapacitu a adekvátně vyškolené zaměstnance.

Zajímavosti některých zvířecích hotelů

Ubytovali jste svého mazlíčka do zvířecího hotelu a máte obavy z toho, jak se mu tam daří? Víte, že je o něm perfektně postaráno, ale pořád máte obavy? Pak jsou zde zvířecí hotely, které nabízí výjimečnou službu, při které Vašeho miláčka natáčejí, fotografují a vzniklé materiály umisťují na web, kde máte neomezený přístup. Je Vám to málo? Pak je zde možnost umístění webové kamery přímo do kotce či prostoru, ve kterém je Váš miláček umístěn. Tyto vymoženosti Vám dávají naprostou jistotu, že probíhá vše tak, jak by mělo. Ne všechny zvířecí hotely tyto vymoženosti nabízí, a proto se o nich informujte ještě před tím, než sepíšete s daným zvířecím hotelem smlouvu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17688 (novesluzby.cz#23908)


Přidat komentář