Zednické práce - Teplice a okolí

I drobné zednické práce si zaslouží ruku odborníka. Jen tak opravdu splní svůj účel a budou také vypadat dobře. Navíc zedník umí vše dotáhnout až do konce, do nejmenších detailů.

Zdění, omítání, obkládání, pokládání, opravy Teplice

Zednické práce jsou náročné po všech stránkách. A zřejmě i to je důvod, proč opravdu dobrých zedníků, kteří odvádějí perfektní práci, je málo. Zedník totiž musí znát řadu technologií, materiálů, a samozřejmě i druhů práce. Zednické práce, to je zdění, omítání, obkládání, pokládání, opravy, rekonstrukce a řada dalších činností. Zednické práceNavíc nové technologie umí i v zedničině přesně to, co požaduje každý. Společně s novými materiály umí uspořit náklady na provedení práce i později na údržbě nebo na nákladech za topení. A nemyslete si, zednické práce nejsou jen cihly a malta. To je jen jakási známá část. Zednické práce se dále dělí na suchou a mokrou výstavbu. A každá chce to své a každá se staví jinak.

Mokrá výstavba Teplice - omítky, fasády, obklady

Dá se do ní zahrnout vše, kde použijete vodu. Mokrá výstavba, to je beton, základy, hrubá stavba, dokončovací práce, omítky, fasády, obklady, dlažby, opravy, rekonstrukce. Mokrá výstavba, to jsou i zídky, terasy, chodníky, nebo například stavba krbu či udírny. Mokrá výstavba umí postavit snad vše, co vás napadne. Omezení je jen v nosnosti zdí, na kterých se bude stavět. SádrokartonyA tak se může stát, že tuto technologii nemůžete použít například u půdní vestavby, nebo rekonstrukcí, kde by hmotnost materiálu ohrozila statiku nosných zdí.

Suchá výstavba Teplice - výstavba stěn

Ta je vhodná právě na místa, kde mokrá výstavba má problémy. Výhodou je, že vše probíhá opravdu bez použití vody. Příčky se montují na lehké kovové nebo dřevěné profily a jsou ze sádrokartonu. Ten se stal pomalu módním hitem dnešní doby. Jeho použití je všestranné a zároveň má vynikající specifické vlastnosti, které mnohdy předčí i silné zděné stěny. Výhodou suché výstavby je i minimální odpad, čistota při instalaci, velká rychlost i při naprosto přesné práci. Výhodná je i cena.

Práce se sádrokartonem Teplice, sádrokarton při stavbě

Jde o poměrně nový materiál, který již vytlačil řadu starších materiálů, které ho předcházely. Dnes sádrokartonové konstrukce tvoří až 70 % stavebních technologií při nové výstavbě a rekonstrukcích starších komerčních prostor. Významný podíl mají sádrokartony také ve výstavbě rodinného bydlení. A to ať u stavby nových rodinných domů, podkrovních vestaveb v podobě dalších pokojů rodinného domu, nebo nového bytu, či u rekonstrukcí starších bytů, zejména panelákových.

Využití sádrokartonu na podlahy, příčky, police

Sádrokarton je opravdu variabilní. V nabídce najdete různé typy sádrokartonu, různé síly, i různou úpravu. Můžete tak ze sádrokartonu tvořit příčky, rovné, ale klidně i v podobě vlny, oblouku nebo jiného tvaru. Můžete z něj vyrábět světelné rampy, niky, police. Klasický i vestavěný nábytek. Můžete ho použít na obklady zdí, na podlahy i stropy, kde poslouží jako podhled, který skryje veškeré rozvody a instalace. Sádrokartonem můžete rekonstruovat koupelnu a klidně i vystavět šatny u bazénu. Stačí si pořídit impregnovaný sádrokarton do mokrého a vlhkého prostředí. Zásluhou sádrokartonu můžete odhlučnit i svůj byt. A nejen ten. Akustické sádrokartonové desky jsou tenké, ale hluk tlumí jako stěna silná 60 centimetrů. Sádrokarton můžete použít i jako obestavbu u krbu. Má nehořlavé provedení. Proto se také používá při montážích protipožárních konstrukcí. Pozor, tyto montáže smí provádět jen odborníci.

Sádrokartonové příčky svépomocí

Ano, je to možné. Ostatně doporučuje to řada časopisů. Já však, po seznámení s technologií, záludnostmi a nutností precizní důsledné instalace vám to nedoporučuji. I na pohled velmi jednoduché a lehké práce je lépe svěřit odborníkům. Zvláště pokud chcete, aby vše vypadalo opravdu tak, jak má a dlouho vám to sloužilo, po praktické i estetické stránce.

Obklady Teplice, obkladačské práce Teplice

Patří do mokré výstavby, ale používají se i u té suché. Obklady se lepí na zeď a je zapotřebí určité zručnosti. Pokud ji dotyčný nemá, tak vám nenávratně zničí drahé obklady. Jednou nalepené obklady již nejdou ničím spravit. Proto veškeré obkládání kachlemi patří do rukou odborníků. Ti si poradí i se složitým kladečským plánem, kde se střídá řada tvarů a typů kachlí a ve výsledku tvoří krásný obraz nebo zajímavé dekory. Není problémem ani vytvoření mozaiky, ať již celé, nebo jen v určitých místech. Důležité je, aby vše mělo správné spáry, aby na sebe vše navazovalo, byl dodržen kladečský plán, a vše bylo v rovině. Pak celek bude jedinečný.

Pokládka dlažeb Teplicko

Zde platí to stejné, co u obkladů. I dlažba potřebuje odbornou pokládku. Pokud ji pokládá laik, nebo někdo nezkušený, pak je to okamžitě poznat. Taková dlažba se špatně udržuje, velmi často praská a navíc se po ní i špatně chodí. Pokud ji pokládá odborník, pak bude nejen praktická, ale bude i zajímavým doplňkem interiéru.

Odborné zednické práce v Teplicích a okolí

Ať již budete stavět, rekonstruovat, nebo řešit cokoli ze zednických prací v suché i mokré výstavbě, nikdy nezapomínejte na odborníky. Jen s těmi bude vše tak, jak má být.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17701 (novesluzby.cz#23935)


Přidat komentář