Zednické práce Přerov

Zateplit rodinný dům se rozhodně vyplatí a zkušenosti majitelů domu to také potvrzují. Ale pouze v případě, že se zateplení provede správně. Přinášíme vám doporučení, jak vybrat tu pravou stavební firmu, která nabídne veškeré zednické práce.

Mít vlastní dům nebo byt je snem mnoha lidí. Někteří se rozhodnou pro stavbu nového domu, jiní se vydají cestou opravy a rekonstrukce staršího objektu. Tak či onak, svůj sen o novém bydlení si mohou splnit pouze pomocí stavební firmy. Začít stavět dům nebo pustit se do rekonstrukce ale není záležitost jednoho dne a je třeba nejprve roztočit kolotoč shánění různých povolení a vyhledání odborníků na zednické práce. Sehnat šikovného zedníka, který umí dobře a levně zdít i obkládat je někdy terno. Podobně je tomu také u zateplování objektů. Jedná se o odbornou činnost a je třeba vybrat firmu, která má v tomto oboru dostatek zkušeností. Dobrá stavební firma potvrdí, že zateplit je možné v podstatě jakoukoli budovu, ať už se jedná o bytový, rodinný dům nebo komerční objekt. Zateplení se provádí obvykle lepením speciálního polystyrénu. Důležité je, aby bylo zateplení provedeno správným způsobem, tedy odborně. Jak ale vybrat tu pravou firmu, která bude zateplování domu realizovat?

Lze stavbu zateplit svépomocí?

Možná vás napadne, že nejlevněji si zateplení domu udělá majitel sám, že zateplení domu přece nemůže být žádná velká věda. Taková věda to opravdu není, ale z pohledu kolemjdoucího vypadá zateplování jednodušeji, než ve skutečnosti opravdu je. Zručný kutil by možná zvládl sám provést provětrávanou fasádu, kdy je izolace zvenku zakryta obkladem. Další práci by ale měl rozhodně nechat profesionální firmě. Pro správné provedení kontaktního zateplovacího systému je totiž potřeba mít především zkušenosti a každá chyba v pracovním postupu je na omítce hodně vidět, nehledě na předpokládanou životnost zateplení domu.

Zednické práce - Přerov

Na každé stavbě nebo rekonstrukci probíhají různé práce od zdění, provedení omítky, obkladů až po dokončovací práce. Na některé práce můžete potřebovat stejného řemeslníka možná jen jednou. Je proto dobré oslovit řemeslníky, kteří zvládají veškeré zednické práce a které budete potřebovat od začátku stavby až do jejího konce. Takovým řemeslníkem je zedník, obkladač. Stavební firma vám pomůže s vyzděním zdí, může omítnout zdi a venkovní fasády, obloží koupelnu, kuchyň apod. A právě takto všestrannou partu řemeslníků bychom vám rádi představili.

Výběr kvalitní stavební firmy na Přerovsku

Jistě Vás zajímá, jak poznat zručnou a solidní firmu. Rozhodně stavební firmu nevybírejte pouze podle ceny. Firmu vybírejte raději podle referencí. Ptejte se, co stavební firma dokázala, případně vyžadujte certifikáty o zaškolení na zateplovací systém, který je pro váš dům předepsán v projektové dokumentaci. Někteří výrobci izolačních materiálů dokonce sami certifikují zkušené stavební firmy, které dělají zateplovaní práce dobře. Velmi vám také pomůže, když si najdete spolehlivý stavební dozor, který dohlédne na  použití kvalitních materiálů a správné provedení detailů.

Zkušenosti stavební firmy Přerov v zateplování domů

Pokud se rozhodnete pro zateplení objektu, stavební firmy se zeptejte, kolik domů již zateplila a zda je někde možné si zateplený dům prohlédnout. Ptejte se na reference, tak snadno zjistíte, zda má firma dostatečné znalosti ze stavebního oboru a zda dokáže svou práci odvést skutečně kvalitně. Nejčastější chybou při zateplování domů je provádění těchto prací bez projektové dokumentace. Pouze zkušená stavební firma je dostatečně informována o požadavcích, týkajících se zateplování budov, především o správné a dostatečné tloušťce tepelné izolace. Mnoho nezkušených firem totiž nedodržuje doporučené technologické postupy nebo používá nekompatibilní stavební hmoty a materiály. Stavební materiály od různých výrobců mohou mít rozdílné fyzikální vlastnosti a zkušená firma používá certifikované zateplovací systémy, které zaručují kompatibilitu použitých materiálů.

Zateplené fasády domu Přerov

Hlavní výhodou a důvodem, proč se domy zateplují je energetická úspora při vytápění, která může činit až 50%. Zateplení domu samozřejmě něco stojí, ale pokud se rozhodnete v budoucnu dům prodat, můžete počítat s tím, že zateplená fasáda vašeho domu významným způsobem zhodnotí prodejní cenu domu. Dalším kladem je estetický vzhled budovy. Zateplený dům vypadá jako nový a nejvíce je to patrné u panelových domů. Jedním z posledních výhod zatepleného domu je snížení nákladů na klimatizaci. Pokud si situaci shrneme – výhodou jsou vyšší tepelná pohoda a nižší náklady na provoz zateplených domů.

Nová fasáda domu Přerov, nové omítky

Exteriér domu je to, co náš rodinný dům reprezentuje vůči okolí a sousedům. Vzhled domu je v mnoha případech také prvním kritériem a měřítkem při hledání a hodnocení rodinného domu. To zcela pochopitelné, protože než začneme studovat a zjišťovat podrobnosti o rodinném domu, v první řadě si uděláme hodnocení, tedy první dojem, zda se nám dům vlastně líbí. Dobře provedená fasáda má významný podíl na celkovém dojmu z budovy, a to jak zvenku, tak zevnitř. Pokud se rozhodneme pro nové omítky, musíme vzít v úvahu výběr omítky. Ten je vždy závislý na několika aspektech. Patří sem podkladový materiál, vybraný vzhled omítky, rovnost podkladu, účel a samozřejmě také cena. Pokud je omítka správně nanesena, bude se vyznačovat dlouhou trvanlivostí i bezchybným vzhledem.

Výměna oken Přerov

Pokud se rozhodujeme pro výměnu starých oken, mnohdy padne také otázka na změnu velikost, množství, případně tvaru oken. Staré domy mívají obvykle malá okna a místnosti by bylo třeba prosvětlit. Velké prosklení obytných místností je jistě příjemné, ale nemusí být vždy ideální. S velikostí oken to proto příliš nepřehánějte. Přestože moderní okna výborně izolují, v letních měsících se může rodinný dům přehřívat a v zimě naopak neúměrně ochlazovat. Proto je potřeba okna orientovat podle světových stran a současně nezapomenout na vhodné stínění oken, kdy si můžete do nových oken nechat zabudovat žaluzie. Současně platí jednoduchá zásada, že jedno velké okno je mnohem vhodnější, než množství malých oken.

Obklady, dlažby a sádrokarton Přerov

Ať už vás čeká stavba, rekonstrukce nebo modernizace rodinného domu či bytu v jakémkoliv rozsahu, v každém případě bude stavební firma používat sádrokarton, pokládat obklady nebo dlažbu. V dnešní době je totiž sádrokarton moderním stavebním materiálem, často používaným v suché výstavbě. Nejčastěji se používají sádrokartonové desky nebo sádrové desky a omítky. Pokud si budete přát na jejich povrch položit obklady, je nutné nejprve ošetřit jejich nasákavost. Poklad je nutno zbavit prachu a veškerých nečistot. Pro lepení obkladu se používají nejčastěji sádrokartonové desky o síle 12,5 mm. Pokud budou sádrokartonové desky použity v prostorách které, jsou zatížené vlhkostí, například v koupelnách, doporučuje se použít desky impregnované. Na očištěný podklad je nutné nanést penetraci a nechat ji několik hodin zaschnout. Poté může následovat lepení obkladů.

Samotné lepení obkladů se provádí metodou tenkovrstvého lepení flexibilními lepidly a na spárovaní se používá spárovací hmota pro úzké spáry. Montážní a dilatační spáry lze vyplnit sanitárním silikonem který, je vyráběn v mnoha barevných odstínech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17316 (novesluzby.cz#23325)


Přidat komentář