Zednické práce - Olomouc a okolí

Mezi lidmi dosud panuje názor, že zedničina je velmi jednoduchá. Ovšem tak tomu není a ani nikdy nebylo. Dokonce dnes je zednická práce mnohem složitější a náročnější, než tomu bylo dříve. Vždyť jen, co je nových materiálů a technologií.

Odborné zednické práce Olomoucko

Dříve se velmi často tyto práce prováděly svépomocí. Dnes je však naprosto odlišná doba. Zednické práce již dávno nejsou popelkou, která je někde v pozadí. Zedničina v rukou neodborníků je často jen nepovedeným dílem, které nakonec stejně donutí majitele obrátit se na odborníka, který má co dělat, aby napravil, co jen jde. Opravit cokoli ze zednických prací totiž není jednoduché. Vždy dojde na bourání, odvážení suti a nové stavění. Navíc to vše vychází poměrně draho. Proto je mnohem lépe nepřeceňovat své síly a nechat zednické činnosti na odbornících, kteří znají nové materiály i technologie a podle toho také vystaví jakoukoli zakázku klienta.

Zednické práce - Olomouc a okolí

To je přesnost a profesionalita. Právě s těmito vlastnostmi postaví zedník dům, zrekonstruuje byt, půdní prostory, bytové jádro nebo koupelnu. Každý zedník umí stavět suchou i mokrou cestou. Připraví základovou desku, postaví hrubou stavbu, komín, příčky, usadí okna, dveře i vrata, provede vnitřní i vnější omítky, stejně jako zateplí fasádu, obloží zdi obklady, položí dlažbu, umí vymalovat i natírat, stejně jako stěrkovat a štukovat, vydláždit okolní terén i postavit zídky či plot. Samozřejmě u rekonstrukcí se nevyhne bourání a vyklízení

Přípravné práce - stavba základů a základové desky Olomouc

Sem patří stavba základů, základové desky a případně i sklepních prostor. Ty jsou samozřejmě složitější. Ovšem vše se staví podle plánu a zkušený zedník s tím rozhodně nemá problém. Z jeho rukou vychází rovné a pevné zdi, které bez problémů unesou celý dům.

Hrubá stavba Olomoucko

Ta následuje hned, jakmile je základní deska se základy dostatečně vytvrzená. I když nové materiály vysychají velmi rychle, a tak není nutné čekat příliš dlouho. Hrubá stavba se může provádět hned dvěma způsoby. A to mokrou a suchou cestou. Ale dosti často se oba způsoby kombinují. Přitom největší požadavek se klade na pečlivost a maximální přesnost výstavby, poněvadž nové domy se dnes staví minimálně jako nízkoenergetické a tudíž je nezbytné dodržet všechny technologické postupy.

Co obnáší hrubá stavba?

To jsou obvodové zdi, příčky, schody, komín, stropy. Prostě základní kostra domu. Ta může být zcela zděná, nebo formou dřevostavby, tedy suché výstavby. Výběr stavebního systému i postupů, ukáže, jak samotná stavba bude dlouho trvat.

Mokrá výstavba Olomouc

Jde o výstavbu tradiční, která však rozhodně není opomíjená. Rozdíl je jen v moderních materiálech a postupech, které zaručují daleko lepší výsledky než ty starší.Navíc řada dnešních materiálů má mnohem lepší tepelné vlastnosti, lépe se s nimi pracuje a také se lépe spojují. Novodobé omítkové a zdící směsi lépe drží a stačí je aplikovat jen ve velmi tenké vrstvě. Navíc se omítka mnohde ušetří. Například obklad se lepí přímo na zdivo.

Suchá výstavba Olomouc

Stala se velmi oblíbenou. Využívá se zejména u rekonstrukcí, modernizací a úpravy soukromých i firemních objektů. Pomáhá také při rekonstrukcích historických budov. S její pomocí se staví řada nových pasivních a nízkoenergetických domů. Suchá výstavba probíhá stejně jako mokrá. Začíná se projektem, pokračuje montáží, končí se střechou. Odpadá vysekávání drážek pro rozvody. A ačkoli suchá výstavba vypadá velmi jednoduše, vlastně jako stavebnice, tak jednoduché to rozhodně není. Ani zde se neobejdete bez zedníka.

Dokončovací zednické práce Olomouc - omítání, obklady, nátěry

Jde o celou řadu zednických prací, které zahrnují omítání, obklady, malování, tapetování, nátěry, pokládku dlažby a mnohé další. Všechny tyto práce, vyžadují naprostou přesnost, cit a odbornost. Zedník musí být i zručný, musí vidět rovinu, musí se vyznat v kladečském plánu a celkově se musí dobře orientovat.

Obklady a dlažby, obkládání koupelen Olomoucko

Obklady a dlažby jsou součástí každého domu. Najdete je uvnitř i zvenku. Jejich pokládka není však vůbec jednoduchá. Špatně nalepený obklad může opadat, na pohled nevypadá dobře a velmi špatně se udržuje. Špatně položená dlažba se začne časem hýbat, praskat, spárovací hmota se vydrolí. Chození po takové dlažbě je nepříjemné a o nic příjemnější není uklízení. Pokud se na takto provedenou práci podíváte, zjistíte, že pokazila i celkový dojem z vybrané dlažby. A to je důvod proč přenechat veškerou pokládku kachlí odborníkům. Ti umí s kachlemi hotová kouzla. Dokáží na zdi i podlaze vytvořit krásné vzory, poradí si s pokládkou na koso, která se považuje za nejtěžší, ale dokáže prostor opticky rozšířit. Pro profesionála není těžké kombinovat jednotlivé typy kachlí, prokládat je mozaikou, různými tvary a následně vše vyspárovat do roviny. K tomu všemu stačí odborníkovi kladečský plán, ve kterém se bez problémů orientuje.

Štuky na chodbách, v kuchyních, kolem krbů

Používají se zejména do náročných podmínek, jako jsou vlhké prostory koupelen a bazénů. Výborně se uplatní i v chodbách, kuchyních a samozřejmě také kolem krbů, krbových a kachlových kamen a vlastně všude, kde se topí pevným palivem v interiéru. Štuky nabízejí povrchy různé zrnitosti, které vždy vytvoří kvalitní strukturu přesně podle vašich požadavků. U štukových omítek existuje kolem deseti vzorků úprav vnitřních povrchů.

Dekorativní štuky Olomouc

Jsou vynikající náhradou klasických obkladů. Tyto štuky mají vlastnosti, které předčí materiál, jenž imitují. Provádět by je měl jen zedník – štukatér, který tuto mistrnou práci zvládá.

Benátský štuk, mramorový vzhled

Lze ho aplikovat vlastně kamkoli. Výborně se hodí do koupelen. Pomocí různých technik nanášení lze docílit velmi neobvyklých efektů, jako je pravý kámen, mramorové povrchy, složitější kresby žilkováním, ale i povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem. Benátský štuk je omyvatelný, odolný vlhkosti a plísni, ekologický a prodyšný.

Antický štuk v interiéru i exteriéru

Často se také nazývá antickými zeminami. Použití nachází v interiéru i exteriéru. Zásluhou velkého výběru materiálů a odstínů a pomocí různých technik, lze nanášením docílit velmi neobvyklých efektů jako například perleťového lesku, jemně se třpytícího efektu pomocí zlatého či stříbrného pigmentu, nebo rustikálních matných batik. I antický štuk je omyvatelný, odolný vodě, ekologický a prodyšný. Dá se aplikovat i na problematické zdi.

Marocký štuk jako náhrada keramiky

Skvěle nahradí keramiku. Má stejné vlastnosti jako benátský štuk, jen je mnohem odolnější vodě a má vysokou odolnost proti plísni.

Profesionální zednické práce, zedník Olomouc a okolí

V našem malém výčtu zednických prací je ukázáno, že tyto práce nejsou nic pro laiky. Ale v rukou odborníků umí připravit krásné bydlení, pracovní prostory, nebo zrekonstruovat památky. Prostě kvalitně provedené zednické práce vás přímo pohladí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17675 (novesluzby.cz#23889)


Přidat komentář