Zednické práce - okres Pardubice

Chystáte se stavět dům, rekonstruovat dům či byt? Pak pečlivě vybírejte zednickou firmu. Nejlépe je vybrat ji na základě referencí již provedených staveb a doporučení zákazníků, kteří si práci zednické firmy již vyzkoušeli.

Stavba rodinného domu je velkým krokem do budoucna. Poskytne kvalitní bydlení pro celou rodinu a možná i pro více generací. Ideální je svěřit celou stavbu odborníkům. Tedy stavební a zednické firmě. Pokud máte v rodině kvalitní řemeslníky, pak je často lépe svěřit pouze samotnou stavbu zednické firmě. Ta vám připraví základy, postaví hrubou stavbu, provede omítky, fasádu i obklady venkovní a také vnitřní. Výhodné je sjednat na všechny tyto stavební práce jen jednu zednickou firmu. Vyplatí se vám to v mnoha ohledech. Po celou dobu stavby budete mít k dispozici odborné zednické služby, vše bude provedeno precizně a ve vysoké kvalitě, včas a zároveň získáte záruku na všechny práce, které vám firma provedla.

Výběr zednické firmy na Pardubicku

Zednickou firmu je vždy nejlépe vybírat podle hotových referenčních staveb a podle doporučení bývalých klientů. Jejich spokojenost je zárukou té vaší. Dnešní moderní doba přitom výslovně požaduje odborníky, kteří se stále doškolují, zajímají se o nové materiály, technologie a také je umí využít. To pak přináší stavebníkům řadu výhod a úspor do budoucnosti. A nejen to, již samotná stavba je rychlejší a také levnější. To proto, že u některých stavebních prací je potřeba méně materiálu.

Dosažení minimálních nákladů za bydlení

Zednické řemeslo patří k tradičním řemeslům, které neustále prochází modernizací, která se snoubí s využíváním starých metod. U zednického řemesla to ani jinak nejde. Každá stavba chce to své a je na zedníkovi – odborníkovi, jak se k tomu postaví. Staré a historické stavby vyžadují jiný přístup než stavby moderní, až supermoderní, které se označují jako stavby nízkoenergetické až nulové. U historických a starých staveb jde o zachování stavby jako památky, ale zároveň i o zhodnocení stavby pro další využití. Ne všechny krásné staré stavby mohou sloužit jako muzea. Zde je třeba znát možnosti a způsoby oprav omítek, i fasád, stejně jako vyzdívání a oprav zdí. Profesionální zedníci tak umí uchovat krásu památky a zároveň ji uzpůsobit pro moderní pracoviště, nebo bydlení. Moderní výstavba je zase o něčem úplně jiném. Zde se využívá materiálů, které umožňují celou stavbu označit jako nízkoenergetickou. A to mnoho lidí považuje za nejdůležitější. Zedníci tedy musejí znát vlastnosti materiálů a způsob jejich užití, tak, aby bylo dosaženo minimálních nákladů na bydlení.

Hrubé stavby okres Pardubice

Co si představit pod pojmem hrubá stavba? Většinou si každý myslí, že jde pouze o výstavbu nosných zdí domu. Tedy o výstavbu kostry celé stavby. Jenže záleží i na úhlu pohledu. Do hrubé stavby je možné započítat i zemní a výkopové práce, betonování základů, případně také sklepů, výstavba svislých a vodorovných nosných konstrukcí, stropů, příček, komína, betonování podlah, vnitřní i venkovní omítky a výplň stavebních otvorů. Může jít o širokou paletu prací. Záleží tedy, na kolika fázích hrubé výstavby se se zednickou firmou dohodnete. Jednotlivé fáze hrubé stavby je nutné zahrnout do smlouvy.

Moderní materiály hrubé stavby

Pro nosné zdi i příčky, které jsou kostrou hrubé stavby, je možné využít celou řadu materiálů. Přitom je vhodné vybírat takové materiály, které jsou teplé, odolné, rychle se z nich staví, a zároveň umožňují nízkou spotřebu materiálu. Materiál hrubé výstavby musí splňovat parametry, nesmí se nijak střídat, ani nahrazovat levnějším. I když byste v první fázi ušetřili pár korun, tak hned u omítání byste zase museli připlatit. A do budoucna by stavba nebyla tak kvalitní, jak bylo původně plánováno a tudíž by náklady na její provoz a zejména na teplo, byly podstatně vyšší. Dodržením kvalitních materiálů a způsobu výstavby získáte vysoce kvalitní stavbu, která bude poskytovat příjemnou tepelnou pohodu.

Realizace nových omítek, kvalitní omítky Pardubice

Obdobné je to i s kvalitou omítek. Vnitřní i venkovní omítky se provádějí podle stavu omítaných zdí. U rekonstrukcí se často volí omítky sanační, které ozdraví celou zeď a zajistí, že bude suchá. U nově omítaných zdí se volí omítkové směsi podle záměru stavitele. Na výběr je celá řada různých směsí, které umožňují jak klasické omítky, tak omítky dekorativní. Klasické omítky je vhodné omítat pomocí strojového omítání.

Omítky vnitřní a venkovní, dekorativní, sanační

Omítky se podle místa aplikace dělí na vnitřní a venkovní. Pak podle nanášených vrstev, kde se většinou nanáší dvě vrstvy, v provozních prostorách pak jen jedna. Další dělení je podle omítkové směsi a místa nanášení. Jak již bylo zmíněno, pro rekonstrukce se často využívá sanačních omítek. Pak jsou to omítky sádrové, kterými se omítají sádrokartonové příčky. Na klasické zdivo se používají štukové omítky v různé hrubosti. A pro lepší efekt stěn jsou tu omítky dekorativní, které nabízí velký výběr směsí silikonových, silikátových, rýhovaných nebo škrábaných variant. Pro venkovní omítky se pak nejčastěji používají fasádní štukové směsi. I ty se vybírají podle kvality zděného povrchu, nebo typu zateplení.

S výběrem omítky, pokud není stanovena již v projektu, vám pomůže zedník, který má zkušenosti s aplikací i s výběrem omítkové směsi. Zejména pokud máte zájem o omítky dekorativní, které krásně ozvláštní interiér.

Zateplení domu spolu s novou fasádní omítkou Pardubice

Neomítnuté domy jsou nahé a neposkytují správné mikroklima ani tepelnou pohodu. Přitom moderní fasádní omítkové směsi spolu se zateplením umí dům proměnit ve velmi krásný objekt s příjemným vnitřním prostředím. Omítka dům chrání i zdobí. Stačí jen vybrat tu správnou podle kvality zdiva. Pro každý dům existuje správné zateplení, správná fasádní omítka a správná fasádní barva. Přitom zedníci umí vše provést rychle a ve vysoké kvalitě. Tak během jednoho týdne až měsíce podle rozsahu prováděných prací váš dům prokoukne v krásný barevně sladěný objekt, který bude i funkční.

Obkladačské práce Pardubice a okolí

Obkladů a dlažeb je dnes celá řada. V nabídce najdete obklady pro vnitřní užití i venkovní, obklady pro dekorativní účely i spíše účelové, ale i takové, které jsou krásné, zajímavé a přitom chrání a umožňují velmi jednoduchou údržbu. Základem obkladů a dlažby je jejich kvalitní pokládka. Jen zručný zedník umí dát kráse vybraných kachlí vyniknout. Proto se do obkladačských prací pouštějte pouze s odbornou zednickou firmou Pardubice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17894 (novesluzby.cz#24331)


Přidat komentář