Zednické práce - Domažlice

Součástí každé stavby nebo rekonstrukce jsou zednické práce. Právě na dobře a precizně odvedených zednických pracích závisí výsledný efekt celé stavby. Proto je vždy svěřte profesionálům.

Každá rekonstrukce jakéhokoliv objektu vyžaduje jistý zásah do původního stavu. Také jste se konečně odhodlali přestavět koupelnu, rozšířit chodbu, přistavit zádveří nebo nově obložit stěny v kuchyni či položit dlažbu na chodbě? Pokud nevíte, kde s prací začít, jaký materiál nakoupit a za jakou cenu, jak postupovat při pracovním postupu a jak se zdárně dobrat k cíli, je vždy téměř nutností oslovit zedníka, který se na dané práce specializuje. Zedníků poskytujících obkladačské, sádrokartonářské a jiné zednické práce je mnoho. Někteří se specializují pouze na dílčí zednické práce, někteří Vám provedou kompletní rekonstrukci bytu. Pokud ale hledáte kvalitního zedníka, který svou práci bere vážně a poctivě a kterému záleží na dokonalém výsledku, je vždy lepší obrátit se na takového, na něhož máte již doporučení. Zkušenosti zedníka jsou k nezaplacení a oslovit toho, jehož hlavním úkolem je rychle odbýt práci a jít na další zakázku, pro Vás může znamenat mnoho napáchaných škod, kdy se Vám celkově taková práce následně prodraží. U zednických prací se víc než u jiných řemesel hledí, aby byly provedeny zkušeným zedníkem, aby byl celkový výsledek precizní a aby byla práce opravdu dokonalá. Konečný vzhled je totiž viditelný na první pohled.

Zednické práce

Každý dům nebo byt po čase vyžaduje určitou modernizaci, ať už v podobě drobných menších úprav, nebo v podobě kompletní rozsáhlé rekonstrukce, kam spadá výměna oken, rekonstrukce fasády, pokládka zámkové dlažby a úprava okolí domu. Vevnitř obydlí se nejčastěji přistupuje k rekonstrukci bytového jádra v panelových bytech, k provedení nových omítek, ke snižování stropů, k novému obložení koupelny, k pokládce podlah, k výstavbě nových příček, štukování a dalším zednickým pracím. Bez zednických prací se zkrátka neobejdete při žádné rekonstrukci.

Rekonstrukce panelového bytu

Každý, kdo bydlí v panelovém bytě nebo se do takového domu teprve bydlet chystá, asi ho nemůže překvapit, že se ve starém bytě dosud nachází původní umakartové jádro. Není divu, pokud se ani Vám tento druh jádra nezamlouvá a nelíbí se Vám. Mnoha novým nájemníkům či majitelům ani nevyhovují jednotlivé velikosti místnosti, především koupelny, kterou by rádi přizpůsobili počtu členů v domácnosti. I v těchto případech přicházejí na řadu zednické firmy, které nejenže rekonstrukci bytového jádra odborně provedou, ale navrhnou Vám i všechny možné varianty, které dispozice Vašeho bytu nabízejí. Rekonstrukce jádra nevyžaduje mnoho pracovníků. Co ale vyžaduje, je znalost práce a zkušenost v dané oblasti. Rekonstrukci bytového jádra zvládne i jeden šikovný a zkušený zedník, i když práce bude o něco déle trvat. Rekonstrukce bytového jádra patří k nejnákladnější práci, kterou je možné v interiéru bytu provést, ale výsledek stojí vždycky za to. Nově upravené prostory po úspěšně provedené rekonstrukci budou sloužit třeba již do konce životnosti Vašeho bytu, navíc celý interiér bude vypadat nově, krásně, moderně a bude vyhovovat všem Vašim požadavkům.

Co všechno zahrnuje rekonstrukce domu?

Rekonstrukce domu zahrnuje široký okruh zednických prací. Záleží na Vás, na jak rozsáhlou rekonstrukci se cítíte. Můžete se např. pustit do kompletní změny dispozic domu, nebo pouze zrekonstruovat jeden dva pokoje domu nebo zrealizovat dosud neobydlené podkroví a udělat z něj obytnou část domu, která nejenže rozšíří dispozice domu o další byt, ale zároveň i zvedne tržní hodnotu Vašeho domu. Do kompletní rekonstrukce domu patří také nová elektroinstalace, vodoinstalace, nově stěny, omítky, pokládka nových podlah, vytvoření nové koupelny, kuchyně, apod. Prací, které je možné v domě udělat, je opravdu velké množství. Záleží na každém, kolik peněz může do rekonstrukce vložit a kolik rekonstrukčních prací dům vyžaduje. Máte v plénu pustit se do kompletní rekonstrukce Vašeho domu? Zedník naplánuje práce přesně dle jejich postupu, aby na sebe navazovaly, aby jedna práce neohrozila druhou, dále aby nebylo nutné provádět bourací práce a jiné zbytečné úpravy.

Obkladačské práce, obklady a dlažba, keramická dlažba

Správně zvolené obklady a dlažba a jejich kvalitní lepení a položení, mají při budování interiéru nezastupitelné místo. Obklady a dlažba se užívají převážně v těch místech, kde se vyskytuje vyšší vlhkost vzduchu, kde dochází ke kontaktu vody se zdí a v dalších obdobných případech. Obklady a dlažba jsou perfektním materiál přesně do takových vlhkých prostředí, neboť mají velmi tvrdý a vysoce odolný povrch bez pórů, který se dobře udržuje, omývá a je odolný proti agresivním čisticím prostředkům. Mezi nejčastěji používané druhy patří keramická dlažba, která je vhodná do koupelny a do kuchyní. Hodí se také na chodbu nebo do předsíně. Nabídka obkladů a dlažeb je v současné době na našem trhu hodně široká a každý zákazník má příležitost vybírat z mnoha nabízených vzorů, barev, povrchových úprav, listel. Vybere si skutečně každý. U obkladů a dlažby se vyžaduje, aby byly správně položeny. To zajistí zručný a zkušený zedník – obkladač.

Montáž sádrokartonu, sádrokartonové práce

Sádrokarton patří v posledních letech mezi nejoblíbenější materiál vhodný pro stavbu nebo přestavbu domu či bytu. Bez sádrokartonu si některé interiérové úpravy nelze ani představit. Ve velké míře se tento materiál využívá při stavbě dřevostaveb, kde se sádrokartonem obkládají stěny a řeší se jimi dispozice domu. Sádrokarton je směs, která je složená ze sádry a rozvlákněného papíru. Jedná se o nehořlavý materiál, který se výborně recykluje. Sádrokarton dokáže velmi kvalitně odebírat vlhkost ze vzduchu a tuto vracet zpátky od prostředí. Mezi velké výhody sádrokartonu patří jeho nízká hmotnost, právě proto se řadí k jedněm z neoblíbenějších materiálů při rekonstrukcích obydlí. Práce se sádrokartonem je jednoduchá, snadná, sádrokarton se lehce opracovává a tak může budit u domácích kutilů, že si s ním poradí kdekdo. Ovšem i tento materiál vyžaduje důkladnou manipulaci a přesné technologické postupy, jakož i kvalitní lepidla a další pomůcky. Proto by se do sádrokartonářských prací neměl pouštět ten, kdo s nimi nemá zkušenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17749 (novesluzby.cz#24061)


Přidat komentář