Zednické práce a zateplení - Praha

Zednické práce jsou součástí každé nové výstavby či rekonstrukce domu. Jedná se o širokou paletu různých stavebních činností, které provází stavbu od počátku až do konce. Aby byly zednické práce dokonalé, je potřeba oslovit šikovného řemeslníka.

Zednické práce a zateplení – Praha

Nekvalitně provedené zednické práce jsou noční můrou každého zákazníka. Zaručeně se jim vyhnete tak, když využijete služeb pana Milana Škardy, jehož cílem je uspokojit potřeby zákazníka a vyhovět všem jeho přáním. Pan Milan Škarda je připraven pro Vaše bydlení udělat vše, co je v jeho silách. Specializuje se na kompletní zednické práce, provádí sádrokartony, zateplení, obklady a dlažby. Pan Škarda si stejně jako Vy dobře uvědomuje, že domov máme pouze jeden a podle toho ke své práci přistupuje. Pokud jste z** Prahy a okolí**, můžete se dohodnout buď telefonicky na čísle: +420 775 168 222, nebo emailem na adrese:** roumonous@seznam.cz**.

Zednické práce a zateplení - Praha

  • Milan Škarda
  • Tel.:+420 775 168 222
  • Email: roumonous@seznam.cz

Rekonstrukce starších objektů v Praze a okolí

Při rekonstrukci starších domů a bytů je nutné vycházet z dlouholetých zkušeností. Jen díky nim je totiž zedník plně připraven poradit vám a pomoc vybrat vhodné řešení pro rekonstrukci, ale současně i neztratit individuální přístup ke svému klientovi.  


Rekonstrukce domu není rozhodně jednoduchou záležitostí. Při každé rekonstrukci musíte počítat s tím, že můžou vyjít najevo nové a nové komplikace, které budete muset opravovat a původní rekonstrukce se tak může rozšířit na kompletní dům a patřičně se prodražit. Pokud jste starý dům ještě nekoupili, ale chystáte se na to, měli byste si prvně zjistit potřebné informace. Nejlépe je si na prohlídku domu pozvat odborníky, jako stavebního inženýra nebo statika, příp. architekta. Některé technicky neřešitelné problémy se dají vyřešit např. vhodnou přístavbou nebo nadstavbou. Někdy budete muset přistoupit na určité kompromisy, které s pomocí šikovného zedníka nebudou problémem.

Rekonstrukce domů

Obkladové práce Praha, obklady a dlažby

Mezi činnosti zedníka patří vedle kompletních rekonstrukcí bytů nebo domů i veškeré obkladačské práce a práce, které jsou spojené s obkladem a dlažbou. Pokud tedy máte v plánu rychle, kvalitně a odborně obložit ať už koupelnu, nebo chodbu, kuchyni, balkon či terasu, vždy je nejlepší variantou obrátit se na zedníka.

Keramické obklady a dlažby Praha

U výběru rozhodně není nejpodstatnější rozměr, barva a dekor** obkladů a dlažby.** Jsou zde důležité i jejich technické parametry, protože díky správnému výběru vám budou tyto produkty sloužit co nejdéle v původním stavu. Kvalitní** keramické obklady a dlažby** musí vždy splňovat přesně definované parametry. Těmito parametry je nasákavost, pevnost, otěruvzdornost a protiskluzovost. U nasákavosti je potřeba dohlížet na to, aby nejvyšší její hodnota byla 3 procenta. Pokud by byla tato hodnota vyšší, taková dlažba by ve venkovním prostředí namrzávala. Dále je požadavkem, aby obklady a dlažba byly tlusté mezi 7 až 12 mm, rozhodně ne menší. Od toho se odvíjí jejich pevnost. Otěruvzdornost je hodnocena jejich výrobci a to od 1 do 5. Hodnota otěruvzdornosti vyjadřuje, jak bude povrch dlažby odolný provozu a podle toho je potřeba vybírat. Např. stupeň 1 značí, že po takové dlažbě můžete chodit pouze bosi. Protiskluzovost znamená, že je dlažba opatřena speciální povrchovou úpravou, a tato dlažba se pokládá do koupelny, kolem vířivky, kolem bazénů, a prostě všude tam, kde by hrozilo uklouznutí z důvodu mokrého povrchu a mokrých nohou.

Příprava povrchu na pokládku dlažby

Výběr materiálu pro pokládku je důležitý stejně tak, jak je důležitá příprava podkladu, na který se bude dlažba pokládat a obklady lepit. Obklady i dlažbu je nutné vždy položit do speciálního tmelu. Poté, co budou položeny, se musí očistit líc obkladu nebo dlaždice. Než se začne se samotnou pokládkou, měl by být vypracován plán pokládky, což je práci architekta. Tyto služby vám dokáže zajistit nejen koupelnové a kuchyňské studio, ale také profesionální zedník a obkladač. Při každé pokládce je důležité důsledné vytmelení koutových spár, aby v takových koutech totiž později nevznikaly praskliny. V dnešní době se všechna nároží, kde k pokládce dochází, zajišťují plastovými nebo kovovými lištami.

Povrch

Sádrokartonové příčky při rekonstrukci Praha

Příčkami rozumíme nenosné dělící konstrukce mezi jednotlivými místnostmi. Ač nejsou tyto příčky nosné, musí splňovat požadavky na zvukově izolační vlastnosti. Podle způsobu, jakým k výstavbě příček dochází, rozeznáváme mokrou a suchou výstavbu. Suchá výstavba v sobě zahrnuje mnoho výhod, které spočívají především v tom, že sádrokartonové příčky mají nízkou hmotnost, realizují se bez mokrého procesu, v případě nutnosti změnit dispozic bytu nebo jejich nevyhovujícím umístěním se dají snadno demontovat a díky sádrokartonovým příčkám se jednoduše vedou rozvody potrubí a elektroinstalace. Sádrokartonové příčky se montují na ocelový nebo na dřevěný rošt, a mezi tento rošt se vkládá zvuková izolace. Na rošty se následně připevní sádrokartonové desky. Spáry mezi jednotlivými deskami se zatmelí. Poté, co tmel zaschne, se musí obrousit. Než budou sádrokartonové desky kompletně uchyceny, musí být všechny instalace dokončeny.

Sádrokartonové a sádrovláknité příčky

Sádrové desky, které se pro montáž příček používají, můžete rozlišovat na dva typy a to na sádrokartonové a sádrovláknité. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, kterým se vyrábí. Sádrokartonová deska se vyrábí ze dvou vrstev kartonu. Mezi těmito vrstvami je sádra. Sádrovláknité desky jsou opatřeny sádrou, která je zpevněna jednotlivými celulózami vlákny. Sádrovláknité desky jsou lepší než sádrokartonové, neboť u těchto jsou ve všech jejích místech zcela stejné vlastnosti. Pokud tedy má být sádrokarton použit v místnosti, která bude hojně využívána, raději sáhněte po desce sádrovláknité.

Zateplení fasád

Zateplení fasády Praha, snížení výdajů za vytápění

Fasády dělají první dojem, neboť jsou to takové části domu, které vidíme ze všeho nejdřív. Zkušený zedník je schopný se postarat o to, aby se jejich vzhled líbil nejenom vám, ale každému, kdo kolem vašeho domu projde. Součástí nové fasády je i zateplení, což je zase ta nejlepší volba čistě pro vás a pro ty, kteří s vámi v domě žijí. Dům, ve kterém se má dobře, pohodlně a příjemně bydlet, a který má šetřit energii, musí být především důkladně a kvalitně zaizolovaný. Výdaje na bydlení se každým rokem posledních několika let drží v čele žebříčku nejnákladnějších položek rozpočtů jednotlivých domácní v České republice. Tyto výdaje dokonce uberou z české peněženky až 20 procent, co se výdajů na domácnost týče. Zabránit tomu můžete důkladným zateplením nejen fasády, ale také podlah nebo střechy. Zateplit se dá kompletně celý dům. Pokud je navíc objekt vybaven starými okny a vchodovými dveřmi, i tímto uniká velké množství tepla. Připravte se na budoucí zimu, dokud je čas a pusťte se do zateplování. Pokud nemáte finance pro zateplení najednou, rozložte si jednotlivé práce a začněte fasádou. Správným zateplením starých a starších domů můžete ušetřit až 50% nákladů vynaložených na topení. To představuje až několik desetitisíců korun ročně, což je hodně peněz. Navíc cena plynu, elektřiny i uhlí neustále roste, tak na co ještě čekat?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17609 (novesluzby.cz#23794)


Přidat komentář