Zednické, obkladačské a jiné stavební práce - Praha

Při stavbě domu, či rekonstrukci je třeba objednat řemeslníky na jednotlivé práce: malířské, instalatérské, zednické, obkladačské, elektrikářské, podlahářské aj. Nemusíte však objednávat více firem, máte-li kontakt na všestrannou specializovanou firmu.

Doby, kdy si každý svůj byt maloval sám se zapojením veškerých rodinných příslušníků, jsou již dávno pryč. Prošla si tím spousta lidí, takže zmatku, nepořádku nedorozumění a drobnějších nebo vážnějších rozmíšek mezi pomocníky již nehodlají riskovat a rádi by celou akci vyřešili v poklidu. Tyto vyjmenované důvody, proč si objednat profesionálního malíře, jsou však vedlejší. Především jde totiž o znalosti, zkušenosti z oboru, které se promítnou do kvality provedené práce.

Malířské práce, profesionální malíř bytů Praha

Zkušeně a profesionálně vymalovaný byt se pozná na první pohled. Odstín vybrané barvy je precizně namíchaný a rovnoměrně nanesený, takže nikde na stěnách nevznikají skvrny a hrany, přechody jsou dokonale rovné bez přetahů a nedokonalých vlnovek malovaných nejistou rukou. Řemeslník též disponuje veškerými malířskými a natěračskými pomůckami a nářadím, což vám ušetří peníze a starosti, které byste museli vydat při jejich obstarávání.

Zednické, obkladačské a jiné stavební práce - Praha

Stojíte právě před otázkou, zda se pokusíte Váš interiér vymalovat svépomocí, ovšem s nejistým výsledkem, nebo oželíte novou pěknou výmalbu, protože ve Vašem okolí neznáte nikoho zručného, kdo Vám může zaručit dokonalou výmalbu? Máte však ještě jednu možnost. Jste-li z** Prahy či přilehlého okolí**, pak Vám můžeme dát tip na pana Ladislava Vytvara, se sídlem Bobkova 704/37, 198 00 Praha-Černý Most. Pan Vytvar má však v nabídce nejen malířské práce. Jeho nabídka odborných služeb je mnohem širší. Poptávat můžete dále práce zednické a obkladačské, rekonstrukce bytů a bytových jader, zateplování fasád, pokládku zámkové dlažby, elektrikářské práce, instalatérské práce, montáž systému Farmacel, truhlářské práce i pokládku plovoucí podlahy, výrobu a montáž kuchyňských linek, výrobu a stavbu zahradních domků i pergol, výrobu a montáž dřevěných oken a dveří, včetně oprav. V neposlední řadě pak můžete pana Vytvara oslovit s požadavkem na seřízení plastových oken a dveří. Budete-li se chtít domluvit na konkrétní práci, pak stačí pana Vytvara kontaktovat na e-mailu: vytvar.l@seznam.cz. Dohodnutí si nezávazné konzultační schůzky můžete provést i telefonicky na tel.: +420 736 688 782.

Obkladačské práce Praha, obložení koupelny, kuchyně

obkladačskými pracemi je to jako s pracemi malířskými. Možná máte za sebou i osobní zkušenost, kdy jste se jali na chatě, chalupě obložit vanu, koupelnu. A jakého úspěchu jste dosáhli? Co provedení spár? A nezapomněli jste na nezbytnou přípravu podkladu, bez které se velmi lehce projeví i sebemenší nerovnosti? I když obkladačské práce vypadají na první pohled jednoduše, vždyť jsou přeci** obkladačky** pevně dané a o „nic jiného zase tolik nejde“. Realita však bývá zcela o něčem jiném. Kutilství by také mohlo dopadnout tak, že se buď spokojíte s „vlnami“, či se nevyhnete pracnému sundání právě položených obkladaček aj. A to vše stojí čas, peníze, ale i nervy. Toho všeho můžete být ušetřeni, obrátíte-li se na profesionály. U nich můžete poptávat obložení koupelny, toalety, kuchyně, položení dlažby v předsíni aj.

Zednické práce Praha, omítání, štukování, obezdívky**

**

Zednické práce svým způsobem zasahují do všech stavebních, rekonstrukčních i modernizačních prací na bytě, domě, chatě, chalupě a dalším objektu. I v případě malířských a obkladačských prací je třeba znalostí stran zedničiny. Zednické práce tak nesouvisí čistě „jen“ s výstavbou nosných zdí, příček, tedy pracemi stavebními. K zednickým pracím pak patří například penetrace podkladu – vyrovnání podlahy, stěny – omítnutí – štukování – podezdění vany – obezdění toalety – demolice příčky – demolice podlahy a samozřejmě již zmíněné vyzdění příček aj.

**maliř
**

Instalatérské práce Praha

Častým problémem starších panelových a činžovních domů je zastaralé vedení rozvodů topení nebo vody. Opravy a výměna stoupaček bývá nevyhnutelná. Nechte si práce provést prověřenými instalatéry. Opraví stoupačky i vodorovné rozvody z ocele či plastu, provedou instalaci nebo výměnu měřidel spotřeby teplé nebo studené vody, vymění vám ventily na topení, včetně termoregulačních. Můžete žádat i výměnu plynových stoupaček. Jak ale zajistit kvalitní firmu? Spolehněte se například na agenturu, která zajistí instalatéry s mnohaletou zkušeností z praxe.

Máte již zateplenou fasádu?

Náklady na vytápění rostou, a proto je kladen vysoký důraz na provedení správné izolace, aby drahé teplo zbytečně neunikalo. Zateplení fasád rodinných, ale i bytových domů, se provádí polystyrenem, který má ideální tepelně-izolační vlastnosti, ale poskytuje navíc i hlukovou izolaci.

Zateplení fasády se provádí minimálně ze severní strany, ale nejlepší je samozřejmě zateplit všechny zdi, tak se docílí maximálního účinku kumulace tepla. Vysoká investice se v průběhu let vrátí, zateplení ušetří i náklady na klimatizování.

barvicky

Nechte si zrekonstruovat bytové jádro

Se stavem původních bytových jader jsou v současnosti majitelé nespokojeni. Umakartové stěny se po letech bortí, stropy se často prohýbají. Někdy se může bortit i podlaha, kdy potom dochází k uvolnění toaletní mísy. A otázka zvukové izolace je nasnadě, izolace bývá nedostatečná u stěn i podlah. Také izolace rozvodů potřebuje rekonstrukci a větrání bývá hlučné a nezřídka i příliš neúčinné. Původní materiály nesplňují bezpečnostní kritéria a mohou být hořlavé.Tato bytová jádra jsou po desítkách let v každodenním namáhavém provozu zastaralé, a proto majitelé přistupují k nezbytné rekonstrukci. Rekonstrukci obvykle předchází kontrola stoupacího potrubí vody a to ve všech podlažích domu, případně je vhodné stoupačky zrekonstruovat také.

Postup při rekonstrukci bytových jader

Nejprve se demontuje původní bytové jádro. Při neodborném odpojení elektroinstalací může hrozit riziko úrazu, proto se do něho sami nepouštějte. To samé platí u rozvodů vody. Stěny z umakartu či dřevotřísky vám firma demontuje a zajistí odklizení a odvoz materiálu. Pokud je třeba, součástí demontáže může být i vybourání betonového podkladu až po stropní panel.

Z čeho se staví stěny jádra?

Na umakart a dřevotřísky zapomeňte, těmto materiálům při stavbě bytových jader dávno odzvonilo. Protože je v koupelně vyšší teplota vzduchu i relativní vlhkost, kdy při provozu koupelny může dosahovat až 90%, je nutné použít materiály s odpovídajícími vlastnostmi. Náročnější způsob představuje vyzdění jádra. Je to současně i nejvíce vhodná varianta. Často se ale přistupuje k tzv. suché montáži, kdy se s oblibou používá sádrokarton. Tato cesta je rychlá, čistá a nosné konstrukce jsou zatěžovány pouze minimálně. Proto se sádrokarton používá zejména při stavbách v podkrovních prostorech, kdy je potřeba snížit zatížení nosných konstrukcí. Výhodu sádrokartonu představuje i dokonale rovný povrch, což ocení obkladači při kladení obkladů. S pouhým sádrokartonem si ale nevystačíte v případě zavěšení těžkých zařizovacích předmět sanitární keramiky – umyvadlo, záchodová mísa, bidet a madla potřebují zabudování výztužných profilů.

Nová podlaha v koupelně

Nejoblíbenějším materiálem, který se používá na podlahy v koupelnách, je keramická dlažba. Má skvělé vlastnosti, když máte v úmyslu zabudovat podlahové vytápění koupelny, ale samozřejmě i jiných místností. Vzhled místnosti potom nenarušují topná tělesa a radiátory a máte volný přístup ke stěnám, které můžete využít jiným způsobem.

Na podlahu v koupelně se musí položit izolace proti vlhkosti a vodě a mělo by se pamatovat i na kročejovou izolaci. Izolaci proti vodě nanášíme i na stěny, které spadají do tzv. mokré zóny. Ta se určí jednoduše. Je to prostor nad vanou či sprchovým koutem, v okolí umyvadla. Zkrátka tam, kde hrozí namočení stěn vodou. S přesností však tyto plochy dokáže označit profesionální instalatér, který provede potřebnou izolaci.

Čekají vás rozvody vody a odpadu?

Při rekonstrukci bytového jádra stoprocentně. Před tím, než se instalace vody a odpadu zazdí, je vhodné je zvukově izolovat od stavebních konstrukcích. Při rekonstrukci těchto rozvodů obvykle nedochází k potížím s napojením na existující rozvody. Můžete si také nechat zhotovit samostatný uzávěr vody pro celou vaši koupelnu. Součástí těchto prací by měla být i kontrola těsnosti potrubí. Nelámejte si však s tím vším hlavu a svěřte se do rukou zkušených řemeslníků, výsledkem bude vaše radost z užívání kvalitně opraveného bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17310 (novesluzby.cz#23314)


Přidat komentář