Zednické a truhlářské práce Louny a okolí

K novému bydlení přistupujeme plni očekávání a těšíme se na změny a úpravy, které budou v moderním duchu a především přesně podle našich představ. S některými nápady je však lépe se obrátit na odborníky.

Bydlení krásné i účelné

Stále více lidí touží mít bydlení nejen podle svých představ, ale především nápadité, vkusné a nenáročné na údržbu. Aby se splnily tyto podmínky, tak je zapotřebí bydlení upravit. Nejlépe uděláte, pokud se obrátíte na odborníky. Využijete-li pomoci a služeb bytového designéra a stavební firmy, vyvarujete zbytečných chyb i výdajů. Výsledkem pak bude příjemný a účelný interiér s řadou důmyslných detailů.

S kým rekonstruovat v Lounech?

Jakmile máte stavební plány na rekonstrukci, je dobré vyhledat kvalitní stavební firmu. Rozhodně byste se však neměli orientovat podle cenové nabídky jednotlivých prací, ale spíše by vás měly zajímat reference a pak certifikáty. Reference jsou výborným vodítkem, jak firma přistupuje ke svým klientům, jak odvádí práci i jak dodržuje sjednané podmínky. Dá se říci, že právě reference by měly být rozhodujícím kritériem.

Zednické a truhlářské práce - Louny

Rekonstrukce, to je celý soubor stavebních činností. Od bourání, přes demontáže, montáže, stavění, obkládání, dláždění až po výrobu nábytku na míru. A nejen to, rekonstrukce, to je i celá řada drobných dokončovacích prací, kde záleží na každém detailu. Pokud právě zde není něco provedeno s naprostou precizností, takzvaně s grifem, pak je to to první, čeho si po dokončení přestavby všimnete a co vám bude vadit.

Rekonstrukce bytu v Lounech a okolí

Snad každý, kdo bydlí v paneláku nebo ve starém bytovém domě, je s dispozičním řešením více či méně nespokojený. Někteří si na tento fakt zvyknou a dál se jím nezabývají, jiní se pustí buď do postupné rekonstrukce, nebo rovnou do kompletní rekonstrukce celého bytu. Většinou se rozhodnutí odvíjí od finančních možností. Ale i tam, kde rekonstrukce probíhá postupně, to stojí za to. Ve většině případů se nejdříve rekonstruuje bytové jádro. Tedy koupelna, záchod a kuchyně. Pak přicházejí na řadu jednotlivé pokoje a na konec balkon nebo lodžie. Zasklení lodžie přinese další velmi příjemný prostor navíc. Pokud se rozhodnete přivést topení i sem, pak zde může vzniknout i malá pracovna. Možností jak tento prostor je však celá řada.

Vybourání starého bytového jádra Louny

Rekonstrukce, obzvláště ta kompletní, začíná bouráním. I bourání probíhá podle plánu. V plánech je uvedeno, které zdi jsou nosné, a tudíž musí zůstat, a které je možné vybourat. Vždy se bourá celé bytové jádro. Ve výsledku to často vypadá tak, že zůstanou jen holé nosné stěny, betonová podlaha a strop a nic víc. V některých případech majitelé bytů přikročí i k výměně oken. Zde je však nutné mít povolení od majitele domu.

Přestavujeme byt se sádrokartonem

Výborným pomocníkem při přestavbě nejen bytů je sádrokarton. Jeho vynikající vlastnosti dokáží každé bydlení přeměnit v luxusní zázemí. Sádrokartonové desky dokáží vyřešit zdánlivě neřešitelné problémy panelových bytů. A to aniž by nějak zásadně ubraly na prostoru. Výhodou u suché výstavby je to, že se totiž dá každý interiér bytu změnit a vylepšit rychle, kvalitně a levně. Prostě chytré řešení pro hodně požadavků i originálních nápadů.

Odhlučnění pomocí sádrokartonu

S pomocí modrých akustických sádrokartonových obkladů, příček a podhledů jde vyřešit jeden opravdu velký problém všech panelových domů, tím je šíření hluku. Z modrých sádrokartonových desek lze vytvořit protihlukovou předstěnu, která přidá na síle zdi maximálně necelých sedm centimetrů, ale získáte o celých devět decibelů více akustické pohody. A to již stojí za to. Přitom předstěna schová veškeré rozvody, stejně jako nové sádrokartonové příčky. Protihlukovým sádrokartonem můžete obložit také stropy a podlahu. Kromě odhlučnění získáte i krásně rovný strop bez klasických spojů panelů.

Nová koupelna, dlažba a obklady do koupelny, rozvody

I zde je výhodné použít sádrokarton. Nejlépe ve zdvojené úpravě. Vnitřní sádrokartonová deska musí být odolná vlhku a plísni a venkovní by měla být také v protihlukovém provedení. Tak dosáhnete v koupelně klidné relaxace. Veškeré rozvody se opět schovají uvnitř desek. Nosnost desek se zvýší profily, na které se desky montují. Udrží tak sanitární zařízení i skříňky. Konečná úprava desek se může provádět klasicky dlažbou a obklady. Stačí jen zvolit velikost a barevné řešení.

Kuchyně pro náročné, kuchyně na míru

Rekonstrukci se zpravidla nevyhne ani kuchyně. Vyměnit je zapotřebí především kuchyňskou linku. Přestože je v kuchyňském nábytku velký výběr, je výhodné objednat novou linku u truhláře na míru. S ní pak je možné objednat i další zařízení. Často však část zařízení nahradí sádrokartonové podhledy, niky a police. Další výhodou sádrokartonu je to, že ho lze ohýbat do oblouku nebo například vlnovky. Tím se vytvoří zajímavé detaily.

Konečná úprava stěn v bytě

Sádrokartonové stěny můžete upravovat stejně jako klasické zdi. Můžete je malovat, natírat, tapetovat, obkládat kachlemi i dřevem. Jejich povrch je totiž po nanesení stěrky a jejím vybroušení dokonale rovný. Velmi pozitivní je, že pokud je stěrka kvalitně provedená, tak ani později nepraská. Můžete klidně zvolit i sytější barevné tóny bez vzoru a přesto bude stěna vypadat bezvadně.

Odhlučnění podlah, sádrokartonový podklad

Jak již bylo uvedeno, je dobré odhlučnit i podlahy. Na jejich další úpravu to nebude mít žádný vliv. Na sádrokartonový podklad můžete pokládat plovoucí podlahy v laminátovém i dřevěném provedení. Můžete zvolit i barevné marmoleum, linoleum, celoplošný koberec nebo třeba korek. Problémem není ani dřevěná podlaha ve formě parket nebo kazet. Ani klasická dlažba do kuchyně a koupelny. Sádrokarton na podlaze kromě odhlučnění zajistí i větší tepelný komfort.

Posuvné dveře u stěny ze sádrokartonu

Pokud chcete opravdu maximálně využít prostor, pak můžete vyměnit klasické dveře za posuvné. Zásluhou sádrokartonových příček, to nebude žádný problém. Spíše naopak. Celý interiér bude působit velmi elegantně a odlehčeně. Posuvné dveře existují ve dvou provedeních. Na stěnu a do pouzdra. U stěn ze sádrokartonu je jasné, že výhodnější je zajíždění dveří do pouzdra. Posuvné dveře lze využít i k dočasnému uzavření části místnosti. Například pokud vytvoříte v obývacím pokoji nebo ložnici pracovní kout a nechcete být rušeni při práci.

Se stavební firmou Louny

Rekonstrukce se stavební firmou je rychlá a zdařilá. Navíc ve výsledku levnější než rekonstrukce svépomocí s následným sháněním řemeslníků. A i když existuje celá řada návodů na rekonstrukci svépomocí, nenechte se jimi zlákat. On přece jen grif a zkušenosti odborníků dokáží víc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17329 (novesluzby.cz#23346)


Přidat komentář