Zednické a obkladačské práce - okres Litoměřice

Bydlení v příjemném a pěkném prostředí je snem každého z nás. Ať už bydlíte ve starším domě či bytě a chcete jej zrekonstruovat, nebo se teprve chystáte nový dům stavět, budete potřebovat využít zednických a obkladačských prací.

Žádný dům ani byt nemůže sloužit věčně, i přestože se o něj důkladně staráme. Čas od času je potřeba sáhnout alespoň k nějaké drobnější dílčí rekonstrukci. Některé práce jsme schopní si provést sami, na jiné je lepší najmout si osvědčeného zkušeného odborníka, u kterého budeme mít jistotu, že práci provede rychle, bezchybně a poskytne nám na ni záruku.

Zednické a obkladačské práce - okres Litoměřice

 • stavební a dokončovací práce
 • drobné stavební činnosti
 • zednické práce
 • sádrokartony
 • zateplování budov
 • obklady a dlažby
 • zámkové dlažby
 • terénní úpravy
 • výstavba plotů
 • drobná zahradnická činnost
 • výkopové práce
 • vodovodní a kanalizační přípojky
 • úklidové práce půdních prostor a sklepů
 • bourací práce, atd.
 • ostatní práce dle dohody

Nabídka zednických služeb na Litoměřicku

zednické prácePod pojem zednické práce můžeme zahrnout různé komplexní i dílčí úpravy týkající se zdí. Spadají sem jak stavění nových zdí a zídek či opravy zdí stávajících, tak zejména tvorba nových a oprava stávajících omítek. Omítky dělíme na jednovrstvé a vícevrstvé. Zedníci se taktéž věnují vytváření různých štuk, které mohou sloužit jako netradiční dekorace interiéru. Zednických služeb budeme muset využít i po výměně starých oken nebo dveří za nové, kdy nám zedník vytvoří okolo rámů novou omítku. Na práci zedníků poté plynule navazuje práce malířů, kteří dodají holým omítkám hladký vzhled, trvanlivost a vybranou barvu.

Obkladačské práce Litoměřice, pokládka obkladů a dlažeb

Blízko k pracím zednickým mají práce obkladačské, které zahrnují pokládku obkladů a dlažeb. Obklady a dlažby se stávají stále oblíbenějšími prvky interiérů. Nový obklad či dlažba může stávající prostor výrazně změnit a oživit. Dávají se zejména do koupelen a kuchyní, kde se nejlépe využije jejich odolnost proti vlhkosti, vodě i chemikáliím. Dlažba se však také často používá v chodbách, předsíních nebo i v exteriérech, například kolem zdí domu, na terasách, balkonech apod. Výhodou dlažeb je, že se velice snadno udržují.** Nabídka obkladů a dlažeb** je v současné době opravdu široká, můžete si vybírat z různých barev, velikostí a povrchů. Obklady se dělají buďto v provedení lesklém, nebo matném. Dříve se dodržovala zásada, že do malých koupelen se pokládaly pouze kachličky malých rozměrů, aby nedošlo k ještě dalšímu zmenšování prostoru. Tento mýtus je však již delší dobu vyvrácen, i do malé koupelny v panelovém domě je možné umístit obklrekonstrukceady velkých rozměrů s velmi pěkným efektem. Pro oživení jednodušších kachliček se používají vkládané mozaiky, listely či dekorativní kachličky. Nemusíte se bát ani živých nebo tmavých barev.

Rekonstrukce rodinných domů a bytů na Litoměřicku

Do** rekonstrukcí** svých domovů se pouštějí majitelé, kterým už z nějakého důvodu stávající prostor jejich domu či bytu nevyhovuje. V první řadě se může jednat o různá poškození či chyby. Pokud má náš dům rozbitou střechu, v pokojích nám padá omítka ze stropu nebo je porušená statika terasy, jedná se o nedostatek, který v horším případě může znamenat i určité ohrožení nás i našich blízkých. Rekonstrukce je pak nevyhnutelná. Nemusíme však myslet na tyto extrémnější případy. Někteří lidé o rekonstrukci uvažují i pouze proto, že stávající řešení prostoru není zrovna nejvhodnější, ale nějakými úpravami je možné výrazně zvýšit funkčnost daného prostoru. Praktičnost a funkčnost místa, ve kterém bydlíme, je totiž to nejdůležitější, značně ovlivňuje naše pohodlí. Dalším důvodem k rekonstrukci může být také estetická stránka. Zlepšení vzhledu obývaného prostoru může přispět k lepší náladě z pobytu na daném místě, můžeme se doma cítit příjemněji, stejně jako naše návštěvy.

Rekonstrukce bytového jádra Litoměřice, odstranění umakartu

Panelové domy byly navrhovány a stavěny tak, aby lidé mohli bydlet za málo peněz a co nejrychleji. To se také odrazilo na kvalitě samotných bytů, u kterých se navíc předpokládalo, že budou sloužit jen pár desítek let. Proto už v současné době nejsou tak úplně vyhovující. Největším problémem v panelovém bytě je umakartové jádro, které vytváří prostor koupelny, toalety a částečně také kuchyně.

Právě rekonstrukce umakartového jádra je jedním z nejčastěji prováděných typů rekonstrukce v bytech. koupelnaPři této rekonstrukci je umakartové jádro nahrazenou jádrem zděným, postaveným z ytongu. Tímto získáme prostor, který je výrazněji odhlučněný, pevnější a lépe v sobě udržuje teplo. Po vyzdění prostoru následuje vytvoření nových rozvodů a instalací, poté pokládka dlažeb a obkladů. Poslední fází je instalace sanitární keramiky (toaleta, sprchový kout nebo vana, umývadlo) a případného koupelnového nábytku.

Rekonstrukce bytového jádra je finančně náročnější záležitostí, do které se však rozhodně vyplatí investovat. Nové zděné jádro, pokud je postaveno odborníkem, nám může sloužit po velmi dlouhou dobu už bez jakýchkoli dalších úprav. Zrekonstruovat bytové jádro je možné i za deset dní, během většiny této doby je možné koupelnu alespoň omezeně používat.

Výstavba dělících příček v místnostech Litoměřice

Příčku můžeme definovat jako nenosnou stavební konstrukci. Jejím účelem je** oddělit** od sebe dva nezávislé celky. Může například oddělovat ložnici od dětského pokoje. Příčka musí splňovat několik kritérií, z nichž některé jsou přímo dány stavebními normami. Jedná se o požární odolnost, odolnost vůči stálému i nahodilému zatížení, zvukovou nepropustnost, schopnost odolávat vyšším teplotám a zdravotní nezávadnost. Příčky by také samozřejmě měly v prostoru dobře vypadat. Dělíme je podle použitého stavebního materiálu na příčky zděné, betonové, železobetonové, příčky z lehkých desek či z desek izolačních. V bytech a domech však využijeme zejména příčky z dalšího materiálu, kterým je sádrokarton.

Sádrokarton

Sádrokarton je velice oblíbeným a často používaným materiálem zejména pro svou nízkou cenu, díky které je snadno dostupný všem, a také pro svou nízkou hmotnost, díky které je ho možné používat i ve větším množství bez toho, aby zatížil prostor, do kterého je instalován. Využít ho lze pro dělení a přepažování různých místností, dále jako dekorativní prvek v interiéru nebo pro snižování stropů, čímž dojde k** odhlučnění místnosti**, která se bude zároveň snadněji vytápět, a do prostoru mezi sádrokartonem a původním stropem zle ukrýt veškeré nevzhledné vedení různých rozvodů.

Stavba obrubníků u cesty, chodníku, trávníku Litoměřice

Obrubníky slouží v exteriéru k oddělení vegetačních ploch od těch zpevněných, pokládají se tedy např. mezi trávník a příjezdovou cestu, chodník a záhon. Kromě tohoto praktického účelu mají obrubníky také svůj účel dekorativní. Prostor získá celistvost a bude působit velice příjemně. Obrubníky se vyrábějí v různých tvarech a barvách, záleží jen na tom, jakou máte představu o budoucím vzhledu okolí svého domu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17420 (novesluzby.cz#23497)


Přidat komentář