Zednické a malířské práce - Praha 10

Plánujete rekonstrukci bytu, přestavbu domu nebo potřebujete zednické práce? Netroufáte si na vymalování? Nezoufejte a oslovte profesionální firmu, která veškeré práce provede kvalitně a odborně.

Jistě máte svojí představu o krásném bytě nebo domě. K tomu je potřeba zajistit několik věcí: stěny, které se nedrolí, praktické bytové jádro nebo koupelnu, novou zateplenou fasádu, případně hezké oplocení zahrady. Pokud se o svůj dům nebo byt staráte, stane se místem, kde se budete cítit dobře a pohodlně. A pokud není po letech užívání v dobrém stavu, přečtěte si dnešní článek o** rekonstrukčních pracích**.

 

Drobné zednické a stavební práce

Obytný prostor by měl být nejen praktický, ale také příjemný na pohled. Doma přece jen trávíme nejvíce času. Pohled na vydrolené zdivo nebo opadané dlaždice není příliš hezký a k naší spokojenosti určitě nepřispěje. Aby byl interiér bytu nebo domu hezký, musíme se o ně starat a udržovat jej. Mezi zednické práce, které si můžete objednat, patří pokládání dlažby a obkladů, opravy komínů, balkonů, bourací a demoliční práce, začišťování stěn po instalatérech a elektrikářích apod. Zedníka tak využijete i v případě, že budete potřebovat vystavět příčku, začistit a vyštukovat poškozenou stěnu nebo třeba postavit nový plot.

Rekonstrukce bytů a bytových jader

Rekonstrukce bytu vyřeší současný neutěšený stav vašeho bydlení. Množství starších bytů, zejména v panelácích, již nevyhovuje modernímu a pohodlnému stylu bydlení. Z tohoto důvodu se jejich majitelé rozhodují vzít to hezky od základu a přistoupit ke kompletní rekonstrukci bytového jádra. Obvykle se jedná o rekonstrukce koupelen a kuchyní, pokládku dlažby a obkladů, nových podlah, výměnu rozvodů a příslušenství apod. Součástí rekonstrukce jsou instalatérské, elektrikářské, zednické a sádrokartonářské práce apod. Rekonstrukce je poměrně náročná stavební činnost, a proto je třeba zvolit dobrou stavební firmu. Nejprve jí popíšete své představy, požádáte o předběžné ocenění, zeptáte se, jak dlouho bude celá rekonstrukce trvat atd. Je důležité, aby firma, kterou jste si vybrali, dokázala najít individuální řešení, aby měla snahu se přizpůsobit vašim potřebám.

Přestavby rodinných domů a zateplení fasád

U starších rodinných domů jde často o opravy a zateplení fasády. Velmi často dochází během rekonstrukčních prací na domech k výměně oken. Tudy obvykle uniká nejvíce energie a ekonomické úspory za vytápění tuto investici brzy navrátí. Ve starých domech bývají často také nevyhovující podlahy. Dnešní nabídka trhu je velice široká a rozhodující je také estetické hledisko. Pokud je rodinný dům dispozičně špatně řešený, je možné nejen vystavět nové příčky, ale vhodná je také instalace vestavných skříní na míru, která dokáží plně využít zákoutí domu či bytu.

Přestavby rodinných domů a zateplení fasád Kladno

Montáž sádrokartonu a změna dispozičního řešení bytu

Rekonstrukce bytů se dnes v podstatě neobejde bez montáže sádrokartonů. Ty jsou použitelné do jakýchkoliv prostor, včetně vlhkých prostor koupelny nebo kuchyně. Samozřejmostí je vystavění příček, kdy se jedná o oddělení prostoru v bytě, změnu rozdělení prostoru, snížení a zateplení stropů apod. Jsou nejen praktickým řešením novostaveb či rekonstrukcí, ale výrazně pomáhají při vytváření estetického hlediska interiéru. Sádrokarton přináší velmi efektivní i zajímavé architektonické řešení pro světelné rampy, police, vestavěné skříně a šatny, nebo pro zapuštěné kuchyňské linky. Proč tedy nevyužít tento promyšlený stavební systém, který je navíc levný?

Kladno rekonstrukce bytového jádra

Častým přáním je rekonstrukce bytového jádra. Provádí se tehdy, když se stavebník rozhodne změnit nevzhledné a nepraktické umakartové bytové jádro za moderní materiály. Mění se i z důvodu požární bezpečnosti. Jedná se o poměrně náročnou stavební úpravu, ke které se potřebuje stavební povolení. K rekonstrukci dochází vybouráním původního jádra a vyzděním nových příček, obvykle za použití sádrokartonové konstrukce s izolací proti vodě. Tento suchý proces je rychlejší a výhodnější také vzhledem k zatížení konstrukce.

Nejlepším řešením je, pokud se dohodnete na rekonstrukci bytového jádra i s ostatními nájemníky, neboť můžete pro rekonstrukci čerpat z rozpočtu domu, do kterého jistě pravidelně přispíváte. V případě, že se bude rekonstruovat více bytů současně, stavební firma vám také může nabídnou zajímavou slevu. Pokud budete měnit jádro pouze ve vašem bytě, musíte si obstarat projektovou dokumentaci pro stavební úřad.

Rekonstrukce interiérů, elektrorozvodů a osvětlení

Během stavební rekonstrukce domu či bytu bude zapotřebí realizovat bourací práce, zednické práce, položit obklady a dlažby, provést zateplení, vytvořit izolace, zrealizovat výměnu rozvodů vody, odpadů a elektro rozvodů. V souvislosti s použitím sádrokartonu pak elektromontážní práce představují instalaci moderního a úsporného bytového osvětlení, kdy si můžete vybrat osvětlení ze široké škály možností a způsobů, které vyhovují daným prostorám. Stavební firma vám může nabídnout stropní podhledová světla, bodová halogenová či úsporná LED světla, světelné rampy, zářivková tělesa, různá okrasná světelná tělesa apod.

Stavební práce – jak vybrat stavební firmu?

Stavební práce – jak vybrat stavební firmu?

Na provádění rekonstrukcí je potřeba mnoho řemesel, které by jeden člověk zvládl pouze stěží.  A i když se na druhou stranu může najít velmi zručný člověk, který by eventuelně zvládl stavební práce svépomocí, nemusí zvládnout administraci – stavební povolení apod.

Firmy, které nabízejí stavební práce, provádí nejen kompletní rekonstrukce bytu a bytových jader, ale také stavební dokončovací práce, malířské práce, sádrokartonářské práce, podlahářské práce, zateplování budov, protipožární nátěry a mnoho dalších. Máte před sebou stavební plány, ale nevíte, jak vybrat vhodnou firmu? Protože se jedná o široké rozpětí služeb, všeobecně platí zásadní rady a tipy: předně si ujasněte, čeho chcete stavební úpravou docílit. Rozhodněte se a pak pracovníkům firmy přesně popište, co a jak chcete realizovat. Nebojte se zeptat na jejich návrhy, a rozhodně se nebojte doporučení. Stavební odborníci totiž často vědí, s čím mají jejich zákazníci ty nejlepší zkušenosti, zkrátka mají leccos „v oku". Mohou vám nabídnout řešení nebo použití materiálů, které možná ani neznáte. Výsledek stavební práce pak bude lepší, než jste předpokládali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17882 (novesluzby.cz#24317)


Přidat komentář