Zateplování fasád - Opava

Zateplování budov se dostalo na první příčky stavebních prací. Zateplují se panelové domy, rodinné domy i firemní objekty. Zateplení přináší nejen výbornou tepelnou pohodu, ale i finanční úspory na nákladech za energie.

Zateplení budov na Opavsku, zateplení starších objektů

Zateplení se stává naprostou samozřejmostí. Dnes se již nesetkáte s čerstvě postavenou budovou, ať již soukromého nebo firemního charakteru, která by neměla dokonale zateplený plášť. A co se týká starších budov, tak ty se majitelé snaží zateplit také. Ovšem zateplení starších budov již není tak jednoduché a samozřejmé. Vždy záleží na stavu budovy a na tom, jaké složení má fasáda. Pokud totiž fasáda vykazuje nějaké nepříznivé vlivy jako je vlhko, plíseň, tak je nutné vybrat odpovídající zateplení, které bude právě tyto vlivy maximálně minimalizovat. Ovšem pokud vyberete správný typ zateplení, pak se investice do zlepšení tepelně technických vlastností obvodových zdí budovy rozhodně vyplatí.

Zateplení budov na Opavsku

Hledáte odborníka na zateplení domu nebo zednické práce?

Bydlíte-li v Opavě či okolí, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde působí firma pana Jiřího Burdy, která všechny výše uvedené činnosti zvládne na profesionální úrovni.

Objednávky můžete firmě Pana Burdy buď telefonovat na číslo 723 090 604,

nebo posílat na e-mail Jirkaburda@centrum.cz.

Věříme, že s pracemi firmy Pana Burdy budete spokojeni.

Nová zateplená fasáda

Jak snížit náklady za vytápění v domácnosti?

Náklady na vytápění se stále navyšují a tak zateplení je jedním ze způsobů, jak tyto náklady snížit. Zásluhou kvalitního zateplení lze totiž dosáhnout až 50% úspory na ročních nákladech za energie. Dalším pozitivem je** regulace** tepla v domě. Zateplením se zvýší odpor obvodového pláště domu, což v zimním období zabrání unikání tepla zevnitř ven a současně zamezí pronikání mrazu zvenku dovnitř budovy. V letním teplém období pak tepelná izolace brání proti přehřívání vnitřních prostor objektů, což znamená, že slouží jako ochrana proti vysokému teplu a přehřívání budovy. V průběhu obou období, je tak v budově dosaženo velmi příjemné tepelné pohody. Zásluhou zateplení též zmizí potíže s plísněmi a zvýší se trvanlivost omítky.

Jak zateplit dům?

Vybrat vhodný zateplovací systém a také vhodný izolační materiál není jednoduché. Každému domu může vyhovovat zcela jiný způsob zateplení. Pro správný výběr zateplení je nutné znát tepelně technický výpočet konstrukce. Ten provádí odborník, který pak podle výsledku doporučí správnou skladbu zateplení. Vybírá se z vnějšího a z vnitřního zateplení, z kontaktního nebo bezkontaktního zateplení a následně se vybírá typ a tloušťka izolantu.

Vnější nebo vnitřní zateplení?

Vnitřní zateplení budov se provádí jen výjimečně. Jde zejména o zateplení budov, kde není možné provést zateplení zvenčí například z důvodu historické hodnoty domu. U vnitřního zateplení je nutné řešit i tepelné mosty a navíc se zmenší i plocha zateplené místnosti. Co se týká zateplení venkovního, pak zde se celé zateplení instaluje jako obal budovy, a tak je zaručena tepelná pohoda celého objektu. Vnější zateplení se pak instaluje jako kontaktní nebo odvětrávané.

Kontaktní zateplení budovy Opava

Jde o oblíbenější systém, zejména z důvodu jeho jednodušší aplikace a levnějšího pořízení. Izolace tohoto zateplení se lepí na obvodový plášť budovy a pak se upravuje stěrkou. Kontaktní zateplovací systém snižuje náklady na vytápění, minimalizuje riziko kondenzace vodních par a plísní na povrchu stavby, a zároveň tlumí hluk. Izolantem kontaktního systému je buď pěnový polystyren, nebo minerální vlna. Přičemž pěnový polystyren je všestrannější, snadno zpracovatelný, levnější, a potřebuje méně stěrkových materiálů. Izolační desky z minerální vlny mají výbornou tepelnou izolaci, vynikající ochranu proti hluku a také požáru a snesou vyšší mechanické zatížení. Kontaktní zateplení je vhodné pro rodinné, bytové i panelové domy, které jsou suché a nemají žádný problém z vlhkostí.

Odvětrávané zateplení budovy Opava

Jde o zateplovací systém, který se montuje jako dodatečný na domy, které mají problémy s vlhkostí. Celý systém se vlastně zavěšuje na konstrukci a tak vzniká mezi izolací a zdí domu odvětrávací mezera, která nedovoluje hromadění se vlhka ani plísní. Jako tepelná izolace se nejčastěji používá izolace z polyuretanu, ovčí vlny nebo celulózy. Na obklady se využívají plastové, betonové, kovové nebo keramické desky. Instalace odvětrávané izolace je náročnější a také dražší. Ovšem zaručuje komfort bydlení i úsporu tam, kde jinou izolaci nelze použít.izolace z umělých materiálů

Fasády

Krásu každé fasády určuje omítka. I tu je nutné volit podle stavu zdí. Na vnější omítání fasády se používají klasické štukové a minerální omítky. Pak pastovité omítky, kde jsou pojivem akryláty nebo silikony. Právě pastovité omítky se nejčastěji používají pro konečnou úpravu zateplených obvodových zdí.

Úpravy terénu a okolí budov Opavsko

Kromě fasády je zapotřebí upravit také okolí domů. Zde jsou často nutné instalovat odvodňovací kanály a teprve pak se pokládají dlažby a dokončují ploty.

Venkovní dlažba, pokládka zámkové dlažby Opava

Okolí domu by mělo ladit s fasádou. Jen tak je dosaženo harmonického spojení s celým okolím. Pro venkovní dlažbu se nejčastěji používá zámková dlažba. Její výhodou je, že dobře drží na místě, je rozebíratelná, odolná a má mnoho tvarů a barev. Tak z ní lze vytvářet zajímavé povrchy, které mohou být i ve 3D provedení. K dalším často používaným venkovním dlažbám patří dlažby vymývané. Jsou taktéž mrazuvzdorné a navíc jsou i protiskluzové. Jejich krása vyniká, ať je jejich povrch z malých kamínků nebo i z větších.

Opavsko stavba plotů

Existuje celá řada materiálů pro stavbu plotů. Je možné je stavět z jednoho materiálu nebo z více materiálů. Materiál na stavbu plotu by se měl vybírat podle účelu, který má splnit. Může to být účel okrasný, ochranný nebo proti nežádoucím pohledům. V nabídce na stavbu plotu najdete betonové tvarovky, kamenné ploty, zděné cihlové ploty, plastové ploty, drátěné a samozřejmě jejich kombinace.

Zámečnické práce Opava, profesionální zámečník

Zábradlí na plot vám může vyrobit i zkušený zámečník. Okrasné prvky, i mechanické a funkční prvky pro zkušeného zámečníka nejsou problémem. Mimoto zámečnické práce se vyplatí i u dalších dokončovacích prací, stejně jako u instalace bran, branek a dalších vchodů.

Jak zlepšit kvalitu stavebního materiálu?

Nabízí speciální typy materiálů pro stavebnictví. Jde především o doplňky, které buď zlepšují kvalitu stavebního materiálu, nebo pomáhají stavební materiál usadit a celkově zaizolovat. Stavební chemie je dnes nepostradatelná. Má různé vlastnosti podle způsobu užití, ale jednu musí mít společnou. A to hygienickou funkci. Do stavební chemie patří barvy a laky, omítkové směsi, sanační omítky, stěrky, lepidla, pěny, tmely, napouštědla a další specifické látky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17612 (novesluzby.cz#23799)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 02.01.2015 20:35
Re: Zateplování fasád - Opava Amatéři


Přidat komentář