Zateplování fasád - Kutná Hora

Zateplení budovy je správným krokem k úsporám na ročních nákladech za energie a také k lepší tepelné pohodě v interiéru. Je však třeba vědět co, jak a čím zateplit, aby bylo dosaženo maximální účinnosti.

Zateplování budov na Kutnohorsku

Zateplování se stalo téměř módní záležitostí. Ovšem móda, která pomáhá ušetřit na nákladech a zároveň dá fasádě nový barevný kabát, nebo půdní prostory rozšíří o nové bydlení, jistě není na škodu. Zateplují se panelové domy, rodinné domy, školy, firemní budovy, ale také střechy, kde po zateplení mohou vznikat krásné nové byty, ateliéry nebo jen prostory, kde se budete setkávat při odpočinku a relaxaci. Investice do zateplení budov se opravdu vyplatí. Kdo nevěří, může si to jednoduše spočítat, nebo se na to prostě může podívat. Jak? Na zjištění úniku tepla z budovy existuje speciální** termokamera**, kterou vidíte barevně všechny úniky tepla. To, co vám ukáže termokamera, pouhým okem nikdy nemůžete vidět. Termokamerou uvidíte praskliny zdiva pod omítkou, tepelné mosty a všechna slabá místa objektu. Nejlépe je provádět měření termokamerou v chladných měsících roku, kdy je bezvětří a rozdíl teplot vnitřního prostředí budovy a vnějšího prostředí činí alespoň 15 °C. To je chvíle, kdy měření není ničím zkreslené a zcela jasně ukáže všechny chyby.

Jak zabránit únikům tepla v domácnosti?

I když nemáte termokameru k dispozici, lze si úniky tepla jednoduše spočítat. Z budov uniká teplo nejčastěji okny a dveřmi, to je asi 30 až 40% tepla, obvodovým pláštěm, tedy fasádou, to činí asi 20 až 25%, střechou asi 15 až 20% a podlahami něco kolem 5 až 10% unikajícího tepla. Z údajů vyplývá, že zateplení vnějších stěn budovy přinese až** čtvrtinové úspory na náklady za teplo**. Pokud zateplíte také střechu, úspory se zvýší. A zateplením a utěsněním oken získáte další tepelné úspory. Zateplení se tedy jednoznačně vyplatí.

Zateplování fasád - Kutná Hora

 

Zateplování fasád - Kutná Hora

 

Když zateplovat, tak jedině s odborníky. Existuje více technologií a také izolačních materiálů, které se používají podle stavu a vlastností budov. Někdy je dokonce nutný i rozbor omítky. Odborná stavební firma vždy vybere správné zateplení, které přinese maximální tepelné úspory. Zateplováním budov se zabývá stavební firma K-IZOL s.r.o. Jde o rodinnou firmu, která vznikla v roce 2000, ale jejíž zkušenosti sahají až do 80 let. Kromě zateplení budov si zde můžete objednat:

  • izolace
  • montáže sádrokartonu
  • sádrokartonové podhledy
  • sádrokartonové příčky
  • kazetové minerální podhledy
  • provětrávané fasády
  • stavební práce

A to vše s technickým poradenstvím

U všech nabízených prací si můžete být jisti jejich perfektním odvedením, stejně jako tím, že vše bude podle nejmodernějších a nejúčinnějších metod, které současný trh nabízí.

Více se o** firmě K-IZOL s.r.o.** dozvíte na jejích internetových stránkách** www.k-izol.cz**. Pro informace můžete využít i kontakty:

E-mail:** k-izol@k-izol.cz**

Telefonní čísla: +420 777 345 286,** 608 972 334**

Čím zateplit dům?

Nabízí se několik možností a řada možných izolantů. Nejlépe je však volit** zateplení podle typu budovy** a pak doporučení stavební firmy. Podle zkušeností se jako nejvýhodnější a také nejúspornější, co se tepelných úspor týče, jeví provětrávané fasády.

Co jsou provětrávané fasády?Provětrávané fasády

Jejich název je odvozen od způsobu zateplení. To se provádí tak, že zateplení je montováno na nosnou konstrukci. Tak mezi zdí a zateplením vzniká mezera, která umožní budově dýchat, a tudíž se nikde nehromadí případná voda nebo páry, které by mohly mít vliv na kvalitu zateplení a zejména na kvalitu bydlení. Provětrávaná fasáda se hodí i na** problematické domy**, které mají problém právě z vlhkostí. Navíc provětrávané fasády se montují suchou cesto u, což znamená, že je můžete instalovat kdykoli v průběhu roku. A ještě něco, právě odvětrávané fasády umí něco navíc. Pokud původní zeď není ideálně rovná, tak ji dokáží krásně** vyrovnat.** A ještě jedna věc. Kvalita a vzhled provětrávaných fasád je vysoká, ale nabízí i možnost kombinace jednotlivých typů. Pak mohou vznikat domy s krásným neopakovatelným designem.

Jak se instaluje odvětrávaná izolace fasády?

Jde o zateplení, které se montuje jako dodatečné. Tedy na jakoukoli dokončenou nosnou zeď budovy. Izolant se připevňuje na nosnou konstrukci, která je osazena do obvodového pláště budovy. Mezi izolací a zdí tak vzniká odvětrávaná mezera. Z izolačních materiálů se pro tyto účely používají nejčastěji desky z minerální vlny, ale i další materiály. Povrch odvětrávané fasády má vzhled podle izolace, kterou zvolíte.

Fasáda Vinyl Siding Kutná Hora

Jde o** kanadský systém**, který se používá u rodinných domů, bytových a panelových budov. Má dlouhou životnost a snadno se udržuje. Domu propůjčuje nejen kvalitní zateplení, ale i krásu v pastelových barvách. K výhodám tohoto zateplení patří jednoznačně dlouhodobá životnost, uvádí se až 50 let, vysoká úspora energií, dostupná cena, prodyšnost, potlačení plísní, odolnost a široký doplňkový systém.

Fasády VinyTherm Kutná Hora

 

Fasády VinyTherm

 

Jde o podobný vysoce kvalitní systém, jen od německé firmy. Rozdíl je především v zateplovacím izolantu, který má lamely v podobě klasické fasády. Samozřejmě nabídka je v různých barvách, které lze kombinovat. I tato provětrávaná izolační fasáda má velmi dlouhou životnost. Výrobní záruka se udává 30 let, ale životnost je mnohem delší.

Fasády DecoBRICK a DecoSTONE Kutná Hora

 

Fasády DecoBRICK a DecoSTONE

 

Další typy provětrávaných fasád, které mají tentokrát vzhled, který naprosto perfektně napodobuje cihly nebo strukturu kamene. I tyto fasády jsou vysoce kvalitní a vzhledově krásné.

Suchá výstavba a sádrokarton Kutná Hora

Ačkoli je** sádrokarton** celkem novým materiálem, již se ve stavebnictví natrvalo zabydlel. Je totiž naprosto všestranný. Využití nachází při rekonstrukcích i nových stavbách, při modernizacích, ale i tam, kde je zapotřebí dodržení speciálních podmínek. Je nabízen v klasické úpravě, v protipožární, v úpravě pro odhlučnění a také do mokrých a vlhkých prostor.

Rekonstrukce koupelen v Kutné Hoře a okolí

Rekonstrukce koupelen

Typickým příkladem pro využití sádrokartonových desek je rekonstrukce bytových jader a koupelen. Sádrokartonové desky bez problému nahradí starý umakart a navíc dokáží dát interiéru úplně nový vzhled. Příčky se totiž mohou klidně tvarovat například do oblouku nebo vlnovky. Navíc odolávají plísni a zásluhou konstrukce, na kterou se montují, jsou i dostatečně nosné. Konečná úprava stěn ze sádrokartonu je možná jakýmkoli běžným způsobem, včetně klasických obkladů, ale i dekorativních úprav, které tyto obklady nahradí a často i předčí. Typický je benátský štuk, který odolává vodě i plísním a navíc vypadá nádherně.

Minerální podhledy, stavba podhledů Kutná Hora

Jsou dalším příkladem využití sádrokartonových desek. Najdete je ve školách, nákupních centrech, výrobních halách, společenských střediscích, bazénech, v tělocvičnách. Zkrátka všude, kde je zapotřebí krásný a zároveň i účelný strop, který zakryje rozvody, vzduchotechniku, klimatizaci a instalaci světel.

Proč suchá výstavba?

Jde o ideální záležitost, která zaručuje kvalitní a rychlou stavební úpravu. Můžete tak například vyřešit rekonstrukci koupelny během 8 dnů, rekonstrukci bytu za 14 dní anebo rekonstrukci půdních prostor, které se změní v atypické nadstandardní bydlení během měsíce.** Suchá výstavba** ovšem není jen rychlost, ale i kvalita, která zaručuje vysokou tepelnou pohodu, kvalitní odhlučnění, příjemný design a příjemnou cenu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17606 (novesluzby.cz#23779)


Přidat komentář