Zateplování fasád a montáž lešení

Žádný objekt se nevyhne působení času a vnějších vlivů. Přijde čas, kdy i sebepečlivěji postavený dům s využitím kvalitních materiálů, bude potřebovat zrekonstruovat zmodernizovat. Dům si však také můžete nechat zregenerovat, a to zateplením fasády.

Zateplování fasád přináší celou řadu výhod, nejen finančních, ale také technických. Se zateplením fasády si budete moci v následujících letech snížit výdaje na vytápění. Zateplení fasády významně prodlouží životnost objektu. Zateplení fasády zvýší tržní hodnotu domu. V neposlední řadě pak zateplení fasády přináší nový moderní kabát domu. Abyste se však mohli těšit ze všech uvedených výhod, je třeba si vybrat zkušenou a spolehlivou firmu, která je profesionálem ve své činnosti.

Zateplování fasád, snížení úniku tepla z domu

Zateplovací systém snižuje únik tepla z objektu. Společně s menším únikem tepla, se zvýší povrchová teplota z vnitřní strany konstrukce. Se zateplením fasády budete moci eliminovat negativní vliv teplotních změn v konstrukci domu. V případě, že se rozhodnete pro zateplení fasády u novostavby, je možné díky zateplení docílit menší tloušťky konstrukce, čímž získáte více prostoru pro Vaše obývání. Pokud stojíte před otázkou účinné rekonstrukce domu, pak můžete díky zateplené fasádě ročně ušetřit více než 50% nákladů spojených s vytápěním. S tím pak jde ruku v ruce také dosáhnutí nižšího provozního výkonu u topné soustavy, což představuje delší životnost. Zateplování fasády tak v podstatě nemá žádné nevýhody, pokud pomineme vstupní investici, která se Vám však záhy vrátí. Důležité však je, aby zateplování fasád bylo uskutečněné profesionální firmou, která navíc využívá zateplovací systém od renomovaných, spolehlivých výrobců. Jen tak se budete moci těšit z uvedených výhod v maximální možné míře.

Zateplování kvalitním zateplovacím systémem

Zateplování fasády se těší velké oblibě, a tak se i samotným zateplovacím systémem zabývá stále více výrobců. Jaké vlastnosti Vám může přinést kvalitní zateplovací systém? Zateplovací systém se postará o odstranění tepelných mostů – zajištění příjemné pohody uvnitř objektu, ať je léto, nebo zima – rychlé vysychání stavební konstrukce – vysokou paropropustnost. V závislosti na konkrétním zateplovacím systému se pak fasádní desky mohou pochlubit řádově o procenta, až desítky procent lepšími tepelně izolačními vlastnostmi.

Montáž a demontáž lešení při renovaci fasády

Každý, kdo je majitelem rodinného domku, chaty, chalupy, bude jednou řešit, zda se pustit do renovace fasády, nové omítky aj. svépomocí, či za využití specializované firmy. Nechybí-li zkušenosti, čas a chuť, pak je možné určité práce udělat vlastní silou. Kromě zkušeností a odhodlání je však třeba také správného vybavení. I když s žebříkem je možné dosáhnout do určité výšky, jen těžko nahradí lešení, a to nejen z pohledu výšky, ale také variability řešení a komfortu při samotné práci. Není však nutné hned lešení kupovat, a to zvláště, pokud byste ho potřebovali jen jednou za čas. Lešení si můžete u vybrané firmy pronajmout, nechat dopravit, ale také smontovat a posléze demontovat.

Montáž a demontáž lešení odborně vyškolenou firmou

Při montáži, ale i demontáži lešení je nutné patřičné odbornosti, kterou Vám může nabídnout jen firma s příslušným osvědčením. Neodborně smontované lešení, stejně tak neodborně provedena demontáž, se může odrazit v případném úrazu, který by nemusel být v podobě jen nějaké odřeniny. Určitě neriskujte zdraví Vaše, Vašich blízkých, a případných kolemjdoucích. Pomineme-li zdraví, které je však pro každého z nás to nejcennější, co máme, pak takové padající lešení také může natropit řadu škod na majetku.

Zhotovení a rekonstrukce střešních plášťů

Opravy, renovace domu nemusí být spojené jen s fasádou, ale také se střechou, střešním pláštěm. Zjistíte-li, že Vám do domu zatéká, profukuje, pak určitě na nic nečekejte, a co nejdříve kontaktujte specializovanou firmu. Včasným zásahem totiž eliminujete větší škody, ke kterým by mohlo dojít, pokud byste příliš dlouho vyčkávali. Vybraná firma si s Vámi sjedná schůzku, zhodnotí stávající situaci, a předloží Vám možné varianty řešení. Podle nutnosti rozsahu poškození, může dojít na demontáž původní krytiny, tesařské opravy, impregnaci krovu, pokládku nové krytiny zčásti, nebo komplet, klempířské práce, montáž doplňků.

Osazování střešních a vnějších oken

Stěhujete se do postarší zástavby, kde jedna z prvních věcí, která Vás bude čekat, bude výměna oken? Nebo bydlíte v domku, který pamatuje i lepší časy, a zub času se promítl do řady jeho dílčích komponent, včetně oken? Možná, že máte okna funkční, nic jim nechybí, ale nejste zrovna nadšeni z plateb za vytápění, kdy jste zaznamenali nepříjemné profukování, netěsnění u oken. V tom případě je na zvážení, zda si nenechat namontovat nová okna. S osazením oken úzce souvisí práce od zaměření, demontáž stávající oken, po samotnou montáž, zednické práce, likvidaci odpadu. Veškeré uvedené práce Vám může zajistit jedna firma, aniž byste museli shánět několik separátních řemeslníků.

Pokládka zámkové dlažby - chodníky, terasy, schody

Zámková dlažba díky své variabilitě využití, se stává poptávaným artiklem u řady majitelů nemovitostí. Zámková dlažba se hodí pro vydláždění chodníku, terasy, schodů, parkoviště, příjezdové cesty. Není to však jen široká možnost využití, která činí ze zámkové dlažby poptávaným zbožím. Zámková dlažba se nabízí značné výhody v podobě pevnosti a trvanlivosti, vysoké odolnosti vůči dešti, mrazu, vysoké odolnosti vůči oděru a mechanickému vlivu, prakticky nulové údržby, nízkých pořizovacích nákladů. Zámková dlažba umožňuje opětovné rozebrání a zpětnou pokládku. A pak je tu i další nezanedbatelný fakt, kterým je široká škála vzorů, tvarů a barevného provedení zámkové dlažby. Zámková dlažba tak může plnit nejen prvek funkční, praktický, ale i estetický, kdy celkově dotvoří, zvýrazní architektonický ráz objektu.

Profesionální pokládka zámkové dlažby

Oslovíte-li firmu, která se zabývá pokládkou zámkové dlažby, můžete očekávat kompletní balíček služeb, počínající zaměřením plochy a konče zaspárováním dlažby. Profesionální firma Vám poradí s výběrem typu, barvy zámkové dlažby, zajistí zemní práce, položí obrubníky, zhotoví podkladní vrstvu, provede zhutnění, položí vybranou zámkovou dlažbu, a na závěr opět zhutní a zaspáruje. Z Vaší strany se tak nebudete muset prakticky o nic starat. U profesionální firmy je pak samozřejmě, že Vám poskytne záruku na dodaný materiál i samotnou práci, kterou odvede.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17839 (novesluzby.cz#24254)


Přidat komentář