Zasklení balkonů a lodžií

Potřebujete zabezpečit váš balkon? Vkusně a efektivně se tato služba provádí pomocí zasklení. Podívejte se na možnosti, které v této souvislosti máte. Využití je velice flexibilní.

Balkon nebo lodžie. Jedná se o prostory, kde můžete i z pokoje bytu vyjít na čerstvý vzduch a užívat si třeba sluníčka. Zatímco balkon je tzv. vysunutý a “nastavený” na stavbě,** lodžie** je aplikovaná přímo v domě a tvoří jednotnou linii se stěnou, která je tak plochá. Díky tomu je pak část místnosti menší než u těch lidí, kteří nemají lodžii, což platí hlavně v přízemní části. Do těchto míst se balkony nebo lodžie mnohdy neaplikují, protože z bezpečnostního hlediska to není příhodné. Pokud ale potřebujete ochránit své bydlení, můžete si tento prostor nechat zasklít. Už to je určitá překážka proti zlodějům. Zasklení má ale i další ochranné vlastnosti. Brání přílišnému prostupování slunečních paprsků, díky sklu můžete být na balkoně i v zimě, protože se zde drží teplo. S tím souvisí i ochrana květin, protože ty jsou přes zimu také chráněny. Sklo zabraňuje i prostupu dešťové vody na plochu lodžie či balkonu a též nebudete muset uklízet třeba listí nebo lístky květin, které poletují vzduchem. Podívejte se proto blíže, co nabízejí firmy, které se zabývají** zasklením lodžií a balkónů**.

Zasklívání balkonů a lodžií, dělící příčky mezi balkony

Účel** zasklívání** jsme si už krátce představili, nyní se podíváme na zasklení spíše z estetického hlediska. Pokud se zasklívá balkon nebo lodžie, většinou se aplikuje sklo na horní polovinu celého balkonového prostoru. Záleží také na tom, jaké zábradlí má daný balkon nebo lodžie. Pokud jde o kovové příčky, tak tudy samozřejmě prostupují vlivy z okolí a je tedy na místě zvážit, jestli byste si neměli dát prosklít nebo jinak uzavřít i tuto část. Pokud se daný prostor prosklívá, tak se vám nabízí flexibilní manipulace. Můžete mít uzavřený prostor, ale díky posunutí skleněných tabulek můžete zasklení otevřít, takže prosklení má stejnou funkci jako například okno. Nabízí se i dělící příčky, které oddělí třeba balkony sousedů od sebe. Ty mohou být skleněné nebo z neprůhledného materiálu, abyste měli soukromí.

Zimní zahrady, zasklívání zimních zahrad

Jak už jsme zmínili, rostliny jsou zvyklé jen na určité teploty a při nízkých hynou. Aby se tak nestávalo, můžete je umístit do zimní zahrady, kde mohou být chráněny celý rok. Ostatně i při letních extrémech, na které jsme v posledních letech zvyklí, i některé květiny hynou, protože jim nesvědčí vysoké teploty. I z tohoto důvodu je můžete umístit do zimní zahrady, kde se dá udržet konstantní teplota.** Zimní zahrada** ovšem není to samé jako třeba skleník. Zatímco ve skleníku se udržuje vlhkost, zimní zahrada je skutečně prostorem, kde je stálá teplota jako třeba v běžném uzavřeném lidském obydlí.

Přístřešky na auto, přístřešek pro posezení venku

Další z ochranných míst. Přístřešek je totiž minimalistickým prostorem, kam můžete něco schovat. Pokud třeba nemáte auto, stodolu či jiný úkryt, ale potřebujete někam schovat kolo, přístřešek je ideálním řešením. Stejně tak můžete mít přístřešek třeba na auto, pokud nemáte garáž nebo třeba potřebujete vozidlo přes den uchránit před slunečními paprsky, můžete dát auto jen pod přístřešek. Tyto ochranné stavby se aplikují i na místa, kde můžete mít příjemné posezení se stolkem. Zde pak můžete mít snídaně venku nebo zde můžete hostit návštěvy. Elegantnější formou jsou pak altány.

Hliníková zábradlí a balkony

Hliník je velmi užitečným kovem, který se využívá k otvorům tohoto typu. Dokonce i okna se vyrábí i z hliníku. Je to totiž levný a kvalitní materiál, který ochrání daný prostor. Zábradlí je pevné a navíc není skrze něj vidět, což vám zajistí soukromí. Hliníkový balkon je navíc pevný a odolný a dlouho vám vydrží.

Garážové stání, ochrana auta před povětrnostními vlivy

Pokud máte vozidlo, je dobré ho někam umístit. Jednak je to dobrá ochrana proti zlodějům a to i v případě, když máte vozidlo na svém pozemku. Garážové stání navíc může auto ochránit i před povětrnostními vlivy. Jistě si vybavujete, jaké škody dokáží napáchat třeba kroupy, nabízí se ochrana proti vodě anebo proti poletujícím větvím apod.

Stínící technika, zabránění vysoké teploty v místnostech

Opět se jedná o další způsob, jak zabránit hlavně slunci, aby vám vnikalo do místností. Pokud slunce svítí do místnosti, tak se vytváří v daném prostoru vysoká teplota a je pak složité v takovém místě být. Pro různé typy oken nebo prostor se pak nabízí rozličné druhy stínící techniky.

Žaluzie, oblíbené stínící systémy

Jedná se o nejoblíbenější stínící systémy. Můžete si vybrat z více typů i mnoha druhů materiálů a také barev. Žaluzie se dělí na horizontální a vertikální. Horizontální jsou ty typy, které známe nejčastěji v hliníkové podobě. Ty nabízejí velké množství barev a i dezénů, které třeba imitují dřevo. Můžete ale mít i žaluzie přímo ze dřeva nebo bambusu, což jsou masivnější a luxusní typy tohoto produktu. Nabízí se i plisované žaluzie, což je forma rolet, která se skládá do harmoniky. Mezi jednotlivými sklady pak nejsou prostupná místa, takže více stíní. Vertikální žaluzie jsou zase lamelové typy, jež se hodí hlavně do větších oken. To jsou např. balkonové dveře nebo klasické vstupní prosklené dveře.

Markýzy jako ochrana proti slunci

Toto jsou látkové přístřešky, které lze aplikovat třeba před okno nebo dveře. Zvenku pak tento systém zabrání průniku slunečních paprsků do interiéru. A venku se můžete schovat pod markýzu, když si dáte židli nebo lehátko pod ní a nebude na vás svítit slunce. Markýzy jsou pak pevné nebo výsuvné, takže s nimi můžete pohybovat.

Využijte služeb firem, které vám aplikují ochranné produkty proti slunci. Teploty v posledních letech jdou do extrémů, ať už se jedná o vysoké nebo naopak nízké stupně. Proto je zapotřebí upravit prostory, kde jsou okna, aby vám počasí nenarušilo pohodu, kterou doma máte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17724 (novesluzby.cz#24004)


Přidat komentář