Vysoušení staveb po havárii vody Praha

Potkala vás havárie, při které došlo k zatopení či zaplavení vaší stavby či bytu? Pak je nutné situaci neprodleně řešit. A čím dříve, tím lépe. S řešením vám pomůže specializovaná firma na vysoušení staveb.

Problémy s vodou a vlhkostí v objektu

Voda je důležitou součástí našich životů. V podstatě dnes si nikdo neumí život bez vody představit. Voda se stala samozřejmostí. Teče z kohoutku, pijeme ji, vaříme s ní, pereme, myjeme, koupeme se, zaléváme... Zkrátka voda, to je zábava, potěšení i práce. Ale voda je i živel. A to často nezkrotný, který umí vytrvale ničit, dokonce i brát životy. V tomto případě již jde o vodu nechtěnou, nepotřebnou a ničící vše, co jí přijde do cesty. Nám pak nezbývá než vše dát do pořádku a napravit a odstranit vzniklé škody. A to u vody není vůbec jednoduché. Voda totiž nasákne, kde se dá. Do zdí, do omítky, do základů, do podlah, nateče do izolací, do oblečení, skříní, sklepů. A vysušit ji trvá velmi dlouho. Při pomalém vysušování vznikají plísně, jejichž spory se šíří do okolí, na zdech se tvoří květy solí, vše páchne ztuchlinou a také hnilobou. Škody je mnoho. Přesto všechno i v této situaci se může blýsknout na lepší časy. A to v podobě firmy, která se zabývá vysušováním objektů. Ta umí škody vzniklé zatopením, záplavou i vytopením velmi rychle zlikvidovat. Zná speciální postupy, které minimalizují vzniklé škody, a tak ušetříte řadu financí, které můžete investovat jinde a lépe.

Vysoušení havárie vody Praha

Proč vlastně vysoušet, když vše časem vyschne samo?To je otázka, která napadne každého, kdo se ještě nesetkal s opravdovou havárií vody. Voda je nejen nezbytná pro život, ale je to i živel, který umí ničit. A to v malém i velkém. Pokud sousedovi nad vámi vyteče pračka, tak vám voda spolehlivě zničí tapety, výmalbu, koberce, i nábytek. A to nevyteče vody mnoho. A pokud ihned nezačnete se sušením a vytíráním, pak se situace zhorší o plíseň, zatuchlost a další nepříjemné doprovázející stavy. Se sanační firmou vysušíte tuto havárii vody během pár dní a s minimem škod. Sami ji však budete vysoušet měsíc a škody budou podstatně větší. Nejhůře na tom bude bytové jádro, které nemá klasický přívod vzduchu a tak okamžitě začíná plesnivět.

Vysoušení a vytápění staveb Praha

Příčiny** vlhkosti** a následných škod se dají jen těžko ovlivnit. Může za ně prudký a vytrvalý déšť, který dovolí vodě zatéci do stavby střechou. Nebo poškození vodovodního potrubí a kanalizace, které jsou častou příčinou navlhnutí stavby. Navlhnutí zdí stavby může způsobit i pouhé poškozené těsnění v odpadním potrubí, chybná vodovodní instalace, prasklá přívodní či odtoková hadice pračky nebo myčky nádobí, netěsné spárování okolo vany, umyvadla, ve sprše či na toaletě. Voda je prostě stále živel a najde si cestu, jak opustit svoji předpokládanou trasu a způsobit škody na majetku. Pokud k tomu už dojde, je třeba jednat velmi rychle a zodpovědně. Škody způsobené vodou se musí odstranit rychle a určitě odborně, jen tak se zabrání následným vysokým nákladům na opravách a provozu domu a postupným zdravotním potížím spojených s tvorbou nežádoucích, zdraví škodlivých spor plísní a solí, které způsobují onemocnění a alergie a také revma a bolesti kloubů. Pokud se obrátíte v případě jakéhokoli poškození vodou na odborníky, tak vám stavbu odborně vysuší a předají vám ji suchou a prostou nežádoucích plísní. Odvlhčovače a speciální topidla během krátkého času ze stavby vodu odeberou a vysuší ji.

Vysoušení zdí, stropů a betonu Praha

Při zatečení nebo navlhnutí stavebních částí, je nutné stavbu co nejdříve** vysušit** a vodu ze zdí odebrat. Bez kvalitních přístrojů a vypracovaného plánu to není jednoduché. Pokud vše přenecháte na odbornících, pak celá stavba bude vysušena efektivně a ekonomicky během velmi krátké doby.

Zatečení vody do konstrukcí podlah s tepelnou izolací

Tak to je opravdu problém, se kterým si vy sami neporadíte v žádném případě. Jakmile zateče do izolací, jako je polystyren nebo minerální vata, pak je vysoušení zdlouhavé a problematické. Naštěstí dnes již odborné firmy mají řešení. Tím jsou cirkulační vysoušeče, které si s tímto typem zatečení hravě a bez problémů poradí. Cirkulační vysoušeče se připojí pouhým navrtáním postižených konstrukcí a začnou vysušovat. Během krátké doby vysuší izolační materiály a pak již jen stačí začistit přípoje pro** odvlhčovač**. Takto ušetříte za bourání i výměnu izolací a nedojde ani k typickým problémům s plísněmi.

Odvlhčovače vzduchu Praha - zapůjčení, koupě

Jde o** kondenzační odvlhčovače**, které jsou určeny pro profesionální využití. Pomáhají při odvlhčování staveb, podlah před pokládkou podlahové krytiny, sklepů, archivů, skladů, trezorů i památek. Výborně slouží i u sanačních prací. Všechny kondenzační odvlhčovače vzduchu jsou s vestavěným protiprachovým filtrem a všechny mají možnost napojení na automatický odvod kondenzátu. Odvlhčovače je možné** zapůjčit, ale i zakoupit.**

Sanace škod, sanace na klíč Praha

Pokud u vás dojde k problémům s vlhkostí stavby, či havárii vody, nebo budete potřebovat vysušit některé stavební části, či odvlhčit určité místnosti, pak je dobré obrátit se na odborníky a nechat si udělat sanaci na klíč. Ta obnáší komplexní dodávku, která obsahuje dodání přístrojů, přípravu stavby, montáž, zajištění průběhu sanace, monitoring sanace, demontáž a odvoz přístrojů, vyhotovení měřících protokolů a včetně vyčíslení spotřebované elektrické energie. Celá sanace probíhá velmi rychle, bez zbytečného zdržování, je efektivní, ekonomická a celkově pro majitele stavby velmi výhodná.

Půjčovna odvlhčovačů, topidel Praha

Pokud však si myslíte, že nejlépe si s vlhkostí i havárií poradíte sami, pak vám mohu doporučit alespoň zapůjčení některých přístrojů, které vám s vlhkostí a vodou pomohou. Můžete si pronajmout odvlhčovače, elektrická topidla, naftová topidla, topidla na LTO. Všechny tyto přístroje dokáží snížit dobu vysychání na minimum.

Měření vlhkosti profesionály Praha

Vlhkost se dá samozřejmě i změřit. Nyní nemluvím o klasickém měřiči, který zakoupíte v obchodě, ale o profesionálním přístroji, který umí vyhodnotit stav vaší budovy, či jednotlivých místností, nebo stavebních částí. Měření se provádí kontaktním i bezkontaktním způsobem a má digitální přesnost. Senzory vám mohou změřit teplotu, relativní vlhkost, rychlost proudění vzduchu, a další nutné hodnoty, které zjistí, jak moc vlhká je měřená část, jak dlouho bude potřeba ji vysoušet a za jakých podmínek. Profesionální přístroje pro měření vlhkosti mají odborné firmy, které vám měření provedou na objednání a také vám podle naměřených hodnot doporučí nejefektivnější způsob vysušení.

Profesionálové na vysoušení v Praze

Určitě se nenechte svést k vysušování svépomocí. Toto je nejen neefektivní, ale jde i o hazard s vaším majetkem. Profesionální firma vám odborně a především dostatečně rychle vysuší starší i nové domy, veškeré izolace a další vlhké či mokré části domů. A navíc, profesionální vysoušení je mnohem levnější a ve výsledku také spotřebujete jen malou část energie, než když budete vysoušet nahodile svépomocí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17722 (novesluzby.cz#23996)


Přidat komentář