Vysoušení staveb, domů, zdiva, podlah Praha

Nadměrné vlhko je nepříjemnou záležitostí. Ještě mnohem horší je to po zatečení, po vodovodních haváriích, nebo na stavbě, kde zdi dlouhodobě natahovaly vlhkost. Řešením je profesionální vysušení, které provede odborná firma.

Zatečení, vytopení, záplavy - voda ve stavbě

Tak nějak to postupuje, když dojde k velmi nepříjemné události, jakou je zatečení, vytopení, záplavy, prostě havárie, která způsobí zatečení vody do konstrukce stavby. Při takovémto neštěstí vás však může potkat i štěstí. Tedy to, že voda zateče do stavební konstrukce, ale jinak nic nepoškodí. To je opravdové štěstí, poněvadž náprava může být relativně jednoduchá i celkem rychlá. Pomocnou ruku zde nabízejí odborné firmy, které se na vysoušení specializují. Ty umí vysušit stavbu tak, že bude suchá a opět bez problémů obyvatelná. Důležité však je, vybrat si opravdu firmu, která svou práci odvádí na profesionální úrovni.

Vysoušení staveb - Praha

K takovým firmám určitě patří firma pana Ivo Kleňhy, AKIME – vysoušení a temperování. Firma AKIME se zabývá odborným odstraňováním stavební vlhkosti, vlhkosti po zatečení a vodovodních haváriích, měřením vlhkosti a temperováním staveb v zimních měsících. Dále nabízí mnohoúčelové využití termokamery. K velkým výhodám firmy AKIME patří dlouholeté zkušenosti a bohatá praxe v oboru vysušování, které pomáhají spolu s moderními metodami najít to správné řešení vašeho problému. I to je důvod, proč ji klienti doporučují a proč má firma řadu kladných referencí na odvedenou práci.

Z nabízených služeb můžeme jmenovat** bezplatné poradenství** a navržení řešení vysušení či temperování prostor, odstraňování stavební vlhkosti - vysoušení betonů, zdiva, potěrů, vysoušení po vodovodních haváriích, vysoušení při zatečení do konstrukcí podlah, stěn i střech, odstraňování vlhkosti po zatečení do zvukově-tepelných izolací, kontrolní měření vlhkosti před pokládkou podlahových krytin včetně chemického CM měření s protokolem o měření, kompletní služby včetně dodání a instalace přístrojů, kontrolních měření a vystavení závěrečné zprávy o stavu vlhkosti po vysoušení, zjišťování a lokalizace tepelných úniků a detekce podlahových topení termokamerou, půjčování vysoušečů. Nabídka služeb je tedy bohatá. Zkrátka, firma si ví rady s každým vlhkostním problémem.

www.akime.cz

Nabídku si můžete prohlédnout na internetových stránkách firmy Akime, www.akime.cz, kde najdete také řadu informací ohledně vysušování a temperování staveb. Nebo se můžete obrátit přímo na provozovnu firmy, kterou najdete na adrese** Za Zelenou liškou 1586/2a, 140 00 Praha 4 - Krč**. Objednat si schůzku můžete pomocí e-mailové adresy info@akime.cz, nebo telefonního čísla +420 777 766 339. Obou kontaktů můžete využít i v případě dotazů ohledně nabízených prací.

Když se do stavby dostane voda

Voda je na jedné straně nezbytná pro život a také důležitá pro pohodové bydlení.Vlhká stěna Vždyť ji potřebujeme k pití, vařen, mytí, praní, koupeli i relaxaci a dalším pracím. Ovšem voda umí být také velmi nepříjemná. To když si najde cestu ven, a zejména tam, kde opravdu nemá voda co dělat. Stát se to může i tak jednoduše, že vám při praní upadne odpadní hadice pračky a voda zateče tam, kam nemá. Stejně se to může stát. když praskne odpad, vodovodní potrubí, zateče vlivem bouřky nebo vydatného deště. Tyto havárie ještě nutně neznamenají bourací práce. Stačí neváhat a oslovit odborníky, kteří se orientují v moderních metodách vysušování staveb pomocí velkých vysoušečů.

Vysoušení prostor po havárii vody Praha

Je možné, dokonce doporučované, pro svou vysokou účinnost a také rychlost. Jen je třeba tuto činnost nechat na odbornících. Ačkoli se vysušování zdá velmi jednoduché, tak opak je pravdou.** Odborník** podle mokrého materiálu a síle nasáknutí musí vypočítat rychlost sušení a také zvolit potřebnou metodu vysoušení. Pokud by se vysoušelo nahodile, pak by vysoušení nebylo efektivní a zároveň by se i prodražilo. Proto je dobré využít služeb odborných firem. V současné době se naprosto běžně používá takzvaná cirkulační metoda. Její výhodou je, že způsobuje jen minimální omezení obyvatel, umožňuje řešit danou situaci bez bourání, a navíc je finančně velmi příjemná. Specializovaná firma vypracuje technologii vysoušení,Vysoušení prostor po havariikterá se odvíjí od stavu budovy po zatečení. Tento stav rozhoduje i o době, která k vysoušení bude zapotřebí. Velmi často jde asi o 10 až 14 dní. Po ukončení vysoušení vám firma vystaví Měřící protokol vlhkosti budovy a závěrečnou zprávu, která mimo jiné obsahuje i doklad o spotřebované elektrické energii během vysoušení.

Vysoušení tepelných izolací a stavební vlhkosti Praha

Vlhkost se dostane do stavby nejen při havárii nebo** zaplavení**. Vysoká vlhkost je i u novostaveb, zejména v době zdění, omítání a dalších prací mokré výstavby. Velmi často, zejména v Vysoušení tepelných izolacídůsledku vlhkého počasí a deště, dochází k vysychání stavby a také tepelných izolací velmi pomalu. To zapříčiňuje zpomalení stavby, poněvadž dokud stavba nevyschne, nelze v některých stavebních pracích pokračovat. Východiskem bývá účelné vysoušení. To je nutné vést odborníkem, který zná správné postupy, jak stavby** efektivně a ekonomicky vysoušet**. U novostaveb se používá metoda kombinace kondenzačních odvlhčovačů a ventilátorů. Pro účelné vysušení je však nezbytné dodržet správnou technologii.

Praha odborné měření vlhkosti

Vlhkost jde samozřejmě změřit. Existuje tabulka, která udává správnou vlhkost. Pravdou je, že** vlhkost** se doporučuje do různých míst různá. A to nejen vzhledem k zaměření budovy a prováděným činnostem, ale i k bydlení. K měření se využívá speciálních přístrojů, které vlastní odborné firmy. Ty vám změří v základním měření vlhkost materiálu, tepelné izolace, vzduchu, a ve speciálním pak chemické CM měření vlhkosti betonového potěru, měření termohydrografem , což je záznam teploty a vlhkosti, měření termokamerou a výpočet rosného bodu.

Vysoušení domů v Praze

K vysoušení domu se přistupuje jednak po záplavách, haváriích vody, ale také při dokončení stavby, či větší stavební rekonstrukce, při které dochází například na výměnu podlahy. U vysoušení domu máte dvě možnosti, buď se uchýlit k vysoušení svépomocí, nebo oslovit odborníky na vysoušení. Odstraňování vlhkosti, nejenže může být zdlouhavé, ale také je nutné při něm postupovat obezřetně. Taková mokrá omítka, či sádrokarton na stropu, mohou být značně těžké, kdy může dojít k jejich uvolnění. Nepříjemný úraz tak může být skutečně na spadnutí. Zvolíte-li si odbornou firmu, pak Vám doporučí a zajistí ten nejlepší a zároveň správný technologický postup vysoušení domu s využitím jejich techniky. Před samotným vysoušením se také přistupuje k důležitému kroku, který zahrnuje kontrolu a stav plynových a elektrických rozvodů, a to především po záplavách, havárii vody. Správnost vysoušení a bezpečí je tedy na prvním místě, aby nedošlo ještě k větším škodám, než k těm, které je třeba řešit.

Vysoušení zdiva Praha

Je-li zdivo vlhké, stává se přímo magnetem pro houby a plísně, které nejenže nepůsobí esteticky, ale také působí negativně na naše zdraví. Jakmile v domě ucítíte určitý hnilobný zápach, zatuchlinu, můžete si být jisti, že se vlhkost dostala do Vašeho zdiva, a je třeba tuto situaci bez odkladu řešit. Navíc vlhkost samotné zdivo, stejně tak omítky ničí. Vlhkost ve zdivu také sníží tepelnou izolaci, způsobí tepelný únik. Na trhu najdete firmy, které nabízí také možnost vysušit zdivo bez větších stavební úpravy, bez destruktivního způsobu. Vždy však záleží na stavu objektu, kam až vlhkost pronikla aj.

Vysoušení podlah Praha

Na vodu, která zateče do podlahy, kde se navíc pod betonem, či anhydritem nachází tepelná izolace, kterou může být minerální vata, polystyren, pěnobeton, či různý druh stavebního zásypu aj., je třeba více než jen odvlhčovač. V tomto případě by měl nastoupit účinný vysoušeč. Firma, která přistupuje k technologii vysoušení s použitím cirkulační jednotky, Vám nemusí přidělat další vrásky na čele, kdyby muselo dojít k bourání betonového, anhydritového potěru. Jakmile však dojde k havárii vody, je třeba rychle jednat. Jen včasným zásahem totiž můžete snížit náklady na následnou likvidaci škody, ke které došlo, ať už v důsledku vytopení, záplav aj.

Vysoušení podlah před pokládkou podlahové krytiny

K vysoušení podlahy je však třeba přistupovat nejen v případě havárie vody, ale také před samotnou pokládkou podlahové krytiny, ať už se bude jednat o plovoucí podlahu, parkety, dlažbu, linoleum aj. Takový beton, nebo anhydrit po svém vylití obsahuje značné množství vody. Ať už se Vás dotýká nová stavba, nebo rekonstruujete, může Vás čekání na vysušení podlahy zdržet v celém procesu výstavby, rekonstrukce. Realizaci podlahy však můžete urychlit, využijete-li výkonného odvlhčovače, který je navíc doplněn ventilátory, které mají za účel zlepšit proudění vzduchu, který se vysouší.

Měření stavby termokamerou Praha

Měření termokamerouTermokamera je v podstatě jediným přístrojem, který umí odhalit určité nedostatky stavby a také je zaměřit. Tak můžete ještě dříve, než se problém objeví na stavebních částech zasáhnout.** Termokamera** umí lokalizovat vedení a závady topných systémů, zjistí a lokalizuje tepelné úniky, zkontroluje a posoudí kvalitu zateplení, prověří izolační vlastnosti konstrukce stavby, objeví trhliny ve fasádě a zazděné otvory, lokalizuje místa potenciálního vzniku plísní a přehřívání součástek v elektrických rozvaděčích. Zásluhou toho všeho termokamera sníží náklady a energii na topení, nalezne závady a může zabránit i požáru v důsledku odhalení chyb v elektroinstalaci.

Praha temperování staveb

Jde v našich klimatických podmínkách o naprosto jedinečnou pomoc. Většinou je nutné v chladných měsících stavbu zastavit. Někdy je nutné ukončit stavební práce ještě dříve, než začne chladno. Jde o to, že některé stavební práce potřebují dobu na vyzrání a vyschnutí. Nesmí tedy zmrznout. Temperování stavby pomůže v mnoha případech. Za prvé, již hotové práce mohou bez možnosti zmrznutí vyschnout a za druhé není nutné s dalšími pracemi čekat. Odborná firma vypracuje plán** temperování** a vy tak budete moci stavět i v chladných měsících a tím i dříve bydlet. Navíc ušetříte. V zimních měsících jsou některé řemeslné práce levnější a ušetříte i dobu stavby. V řádu i několika měsíců.

Hloubkové vysoušení cihlového zdiva PrahaHluboké vysoušení cihlového zdiva

Cihlové zdivo zasažené vodou o tloušťce nad 45 centimetrů se velmi špatně vysouší. Často je vysoušení neúměrně drahé. Novinkou ve vysoušení silných cihlových zdí je Hloubkové vysoušení cihlového zdiva pomocí výhřevných tyčí. Tato metoda je založena na hloubkovém prohřátí zdiva a intenzivním odpařování hloubkové vlhkosti. Metoda je vysoce účinná, efektivní a zároveň zkracuje dobu vysoušení až o polovinu.

Termohydrograf - změření vlhkosti v místnosti

Jde o měřicí přístroj, který umí změřit stav teploty a vlhkosti v místnosti, a po následném vyhodnocení najít doporučení, jak vlhkost snížit. Přístroj vám nainstaluje odborná firma, asi na 2 týdny, a pak provede vyhodnocení i doporučení. Tato metoda často objeví chyby tam, kde byste je nečekali. Velmi dobré je kombinovat měření s termokamerou.

Půjčovna vysoušečů v Praze

Profesionální firmy nejen efektivně odstraňují vlhkost a temperují stavby, ale také půjčují vysoušeče na vámi požadovanou dobu. Pokud se rozhodnete pro vysoušení svépomocí, pak vám však doporučuji nechat si vypracovat postup a plán vysoušení odbornou firmou. Ušetříte tak čas i peníze za energii.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17721 (novesluzby.cz#23994)


Přidat komentář